Розваги у житті дитини

Педагогіка: історія і сьогодення » Розваги у житті дитини

Ми живемо в складний і цікавий час, ламаються застарілі стереотипи, переоцінюються здавалося б усталені цінності, оновлюється наше суспільство. Дедалі частіше звертаємося до витоків нашої духовності. Із жалем переконуємося, що багато втрачено, забуто. І чи не тому суспільство деградує в своїй моралі, що втратився зв'язок між поколіннями, що забули своє коріння і свій родовід, що розгубили, призабули звичаї, обряди, мудрі заповіді дідів і прадідів, і це завдало всім нам неабиякої шкоди, адже людина сильна своїм почуттям любові до рідної землі, духовних надбань свого народу. І спільна справа батьків і педагогів – навчити дитину любити рідне село чи місто, звичаї та обряди предків, пісні, які співають мама і бабуся.

Розваги несуть у собі не тільки емоційний потенціал, а й пізнавально-виховний. Мета їх – формувати високі моральні переконання, її чесноти через відродження національних звичаїв, традицій, через ознайомлення дітей з багатою скарбницею усної народної поетичної творчості.

Розвага – це подія, яку завжди з нетерпінням чекають діти. Задача дорослих – допомогти зробити дитячу розвагу незабутньою, відчинити дітям вікно в світ дивовижних чудес, чарівних звуків чи фарб, залишити яскравий слід у житті дитини.

В основі змісту сценаріїв розваг лежить казковий сюжет або весела і цікава гра. Ігрова ситуація до сюжету є основою сценарію і для малюків, і для старших дітей. Сценарій будується так, щоб діти не виступали, а включалися у дію, стаючи головними дійовими особами, опинившись у центрі розвитку сюжету радіють, співчувають, «борються» зі злом. Завдяки включенню у сценарій, діти самі пропонують, вирішують і діють, а не дають заздалегідь вивчені відповіді.

Сценарії розваг упорядковуються таким чином, щоб кожна дитина стала учасником події, щоб у кожного була своя, навіть невелика роль, тому в сценаріях багато різних казкових персонажів та дійових осіб.

Розваги пронизані духовною мудрістю нашого народу, вони знайомлять дітей з нашими традиціями та дозволяють дітлахам прийняти активну участь у розвазі.

Розробленість теми:

У вітчизняній літературі проблеми розваг у житті дитини торкаються в своїх працях К.Д. Ушинський, А.С. Макаренко, Л. Виготський; сучасні дослідники Д. Генкін, А. Обертинська та інші.

У багатьох дослідженнях порушено різноманітні аспекти впливу розваг на особистість дошкільника: формування ігрового колективу протягом дошкільного віку під впливом повноцінної ігрової діяльності (В. Воронова), виховання організованості дітей у творчій грі (А. Матусик), виховання у дошкільників інтересу до праці дорослих (І. Власова) та ін.

Мета курсової роботи

полягає у вивченні особливостей розваг у житті дошкільників.

Завдання курсової роботи обумовлені її метою:

- виявити та опрацювати літературу з теми курсової роботи;

- вивчити вимоги щодо організації проведення розваг;

- ознайомитись з роботою педагогічного колективу до підготовки проведення розваг;

- визначити значення, види і зміст вечорів розваг;

- охарактеризувати роль музики в житті розваг;

- описати місце розваг у системі фізичного виховання дошкільників;

- вивчити організацію розваг за народними традиціями;

- провести практичне дослідження на тему «Розваги у житті дитини».

Об’єктом

дослідження

для даної курсової роботи є діти дошкільного віку.

Предметом

є дослідження особливостей розваг у житті дошкільників.

Методи дослідження:

обумовлені об’єктом і предметом курсової роботи. Для розв’язання визначених завдань, досягнення мети застосовано такі методи дослідження: вивчення та аналіз літературних джерел, узагальнення, спостереження.Вибір форм та методів виховної роботи відповідно до мети виховання
В практичній діяльності вчитель, обираючи метод виховання звичайно керується цілями виховання і його змістом. Виходячи з конкретного педагогічного завдання, вчитель сам вирішує, які методи взяти собі ...

Методи науково-педагогічних досліджень
Усяка наука заснована на фактах. Вона збирає факти, зіставляє їх і робить висновки, встановлює закони тієї області діяльності, що вивчає. Способи одержання цих фактів називаються методами наукового – ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net