Розваги у житті дитини

Педагогіка: історія і сьогодення » Розваги у житті дитини

Ми живемо в складний і цікавий час, ламаються застарілі стереотипи, переоцінюються здавалося б усталені цінності, оновлюється наше суспільство. Дедалі частіше звертаємося до витоків нашої духовності. Із жалем переконуємося, що багато втрачено, забуто. І чи не тому суспільство деградує в своїй моралі, що втратився зв'язок між поколіннями, що забули своє коріння і свій родовід, що розгубили, призабули звичаї, обряди, мудрі заповіді дідів і прадідів, і це завдало всім нам неабиякої шкоди, адже людина сильна своїм почуттям любові до рідної землі, духовних надбань свого народу. І спільна справа батьків і педагогів – навчити дитину любити рідне село чи місто, звичаї та обряди предків, пісні, які співають мама і бабуся.

Розваги несуть у собі не тільки емоційний потенціал, а й пізнавально-виховний. Мета їх – формувати високі моральні переконання, її чесноти через відродження національних звичаїв, традицій, через ознайомлення дітей з багатою скарбницею усної народної поетичної творчості.

Розвага – це подія, яку завжди з нетерпінням чекають діти. Задача дорослих – допомогти зробити дитячу розвагу незабутньою, відчинити дітям вікно в світ дивовижних чудес, чарівних звуків чи фарб, залишити яскравий слід у житті дитини.

В основі змісту сценаріїв розваг лежить казковий сюжет або весела і цікава гра. Ігрова ситуація до сюжету є основою сценарію і для малюків, і для старших дітей. Сценарій будується так, щоб діти не виступали, а включалися у дію, стаючи головними дійовими особами, опинившись у центрі розвитку сюжету радіють, співчувають, «борються» зі злом. Завдяки включенню у сценарій, діти самі пропонують, вирішують і діють, а не дають заздалегідь вивчені відповіді.

Сценарії розваг упорядковуються таким чином, щоб кожна дитина стала учасником події, щоб у кожного була своя, навіть невелика роль, тому в сценаріях багато різних казкових персонажів та дійових осіб.

Розваги пронизані духовною мудрістю нашого народу, вони знайомлять дітей з нашими традиціями та дозволяють дітлахам прийняти активну участь у розвазі.

Розробленість теми:

У вітчизняній літературі проблеми розваг у житті дитини торкаються в своїх працях К.Д. Ушинський, А.С. Макаренко, Л. Виготський; сучасні дослідники Д. Генкін, А. Обертинська та інші.

У багатьох дослідженнях порушено різноманітні аспекти впливу розваг на особистість дошкільника: формування ігрового колективу протягом дошкільного віку під впливом повноцінної ігрової діяльності (В. Воронова), виховання організованості дітей у творчій грі (А. Матусик), виховання у дошкільників інтересу до праці дорослих (І. Власова) та ін.

Мета курсової роботи

полягає у вивченні особливостей розваг у житті дошкільників.

Завдання курсової роботи обумовлені її метою:

- виявити та опрацювати літературу з теми курсової роботи;

- вивчити вимоги щодо організації проведення розваг;

- ознайомитись з роботою педагогічного колективу до підготовки проведення розваг;

- визначити значення, види і зміст вечорів розваг;

- охарактеризувати роль музики в житті розваг;

- описати місце розваг у системі фізичного виховання дошкільників;

- вивчити організацію розваг за народними традиціями;

- провести практичне дослідження на тему «Розваги у житті дитини».

Об’єктом

дослідження

для даної курсової роботи є діти дошкільного віку.

Предметом

є дослідження особливостей розваг у житті дошкільників.

Методи дослідження:

обумовлені об’єктом і предметом курсової роботи. Для розв’язання визначених завдань, досягнення мети застосовано такі методи дослідження: вивчення та аналіз літературних джерел, узагальнення, спостереження.Соціально-психологічні характеристики дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
Причиною викривлення особистісного досвіду дитини можна вважати вплив фактора депривації, тобто відсутність, обмеження або недостатність матеріальної та духовної турботи про дитину, необхідних для її ...

Основи наукових досліджень
Завданнями курсу „Основи наукових досліджень” є ознайомлення студентів факультету ПВПК (всіх його спеціальностей та спеціалізацій) із завданнями, специфікою, організацією і можливостями участі самих ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net