Аналіз досвіду роботи з «дітьми вулиці»

Сторінка 2

б) новонароджені діти представників даної цільової групи («друга генерація дітей вулиці»).

3. Сім’ї, які переживають гостру соціально-психологічну кризу і не спроможні самостійно забезпечити належне піклування та виховання дітям.

Основні види діяльності у цьому напрямку: функціонування Соціального центру для дітей вулиці; допомога у покращенні та стабілізації їх життєвої ситуації, включаючи навчання, соціальні послуги від різних державних та недержавних організацій; вплив на їх повернення до соціально прийнятних норм життя; утвердження ефективних оперативних стосунків з державними структурами, організаціями з метою залучення їх та громади до активної допомоги дітям вулиці.

Проект здійснюється проект здійснюється за підтримки BMZ (Федерального Міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини). Персонал проекту має практичний досвід роботи із цільовою групою, налагоджені стосунки з державними та недержавними організаціями, які дотичні до проблем дітей та молоді. Карітас Київ за роки роботи вже налагодив співпрацю з рядом організацій, діяльність яких може сприяти інтегруванню «дітей вулиці» в суспільне життя, подоланню їх маргіналізації, зокрема: з кількома районними в м. Києві державними соціальними службами для сім’ї, дітей та молоді, медичними лікувальними закладами (насамперед, це Обласна клінічна лікарня швидкої допомоги), з ГУМВС України в м. Києві та деякими обласними і районними відділами Міністерства внутрішніх справ, дільничними відділеннями міліції, а також з освітніми установами - школами, інтернатами, училищами як м. Києва, так і найближчих регіонів, вихованці яких опинилися в числі наших підопічних. Карітас Київ також співпрацює з іншими недержавними організаціями, які працюють з сім’ями, дітьми та молоддю, що опинились у складних життєвих обставинах («Дорога додому», «Надія і Житло для дітей», «Кожній дитині», Погляд та ін.).

«Карітас-Київ» має обладнане приміщення, в якому розташований Центр для дітей та молоді, а також транспортний засіб для регулярних виїздів по місту для вуличної аутріч-роботи. Важливим фактором є той факт, що представники цільової групи вже знайомі з діяльністю соціальних працівників Карітас Київ на аутріч-маршрутах, мають досвід спілкування з ними; інформація про «точки», куди виїжджають аутріч-працівники, вже тривалий час незмінна і передається в середовищі дітей вулиці. Основна робота з дітьми все ж здійснюється в Соціальному центрі. Тут вони можуть отримати цілий перелік послуг різного спрямування:

1. Санітарно-гігієнічні послуги: стрижка нігтів та волосся, купання в душі і миття голів, профілактичні та лікувальні заходи проти педикульозу, прання одягу.

2. Медичні послуги: перша медична допомога (обробка дрібних ран, перев’язка), загальне обстеження (вимірювання тиску, температури, обстеження з метою запобігання поширенню педикульозу, інфекційних захворювань верхніх дихальних шляхів, шлунково-кишкового тракту тощо), супроводження до лікарні швидкої допомоги.

3. Харчування в благодійній їдальні: надання гарячих обідів найбільш потребуючим підопічним.

4. Психолого-педагогічні послуги: індивідуальна та групова робота з дітьми, зокрема, проведення освітніх занять (уроки з граматики, математики, географії, анатомії, англійської мови та ін., освоєння навиків роботи користувача у різних комп’ютерних програмах), проведення тренінгових занять особистісного спрямування, бесід, дискусій, розвиваючих ігор, перегляд найкращий вітчизняних і зарубіжних фільмів, що несуть позитивний смисл, та їх обговорення і т. ін.

Страницы: 1 2 3 4Гра як метод навчання. Значення педагогічної гри
Значення гри неможливо вичерпати й оцінити розважально-реактивними можливостями. У тому і є її феномен, що, будучи розвагою, відпочинком, вона здатна перерости в навчання, у творчість, у терапію, у м ...

Соціально-педагогічні умови ефективності профорієнтації старшокласників
Проведене нами дослідження показало, що сучасні старшокласники стикаються з множиною проблем при професійному самовизначенні. Ці проблеми пов'язані з недостатніми знаннями учнів про світ професій, пр ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net