Аналіз досвіду роботи з «дітьми вулиці»

Сторінка 3

5. Культурно-виховні послуги: розширення кругозору, поглиблення знань про навколишній світ, розвиток особистих здібностей шляхом участі в освітніх та культурно-творчих заходах (екскурсії до музеїв, театру, планетарію, організація конкурсів, святкових концертів, проведення уроків творчості (малювання на папері та на комп’ютері, ліплення з тіста, пластиліну, плетення бісером, вишивання, орігамі та ін.)).

6. Соціальні послуги: надання їх здійснюється у кількох напрямках:

1) соціально-юридична допомога в оформленні документів, що посвідчують особу (паспорт, свідоцтво про народження);

2) інформаційно-юридична допомога з питань отримання/повернення житла; включає роботу соціальних працівників Соціального центру та підрядних працівників зі з’ясування юридичного становища клієнта, написання звернень до райдержадміністрації м. Києва, подання заяв до органів МВС, нотаріальних контор, відділу приватизації, позовів до суду і т.д., допомогу в постановці на позачерговий квартирний облік тощо;

3) допомога у працевлаштуванні (пошук вакансій, сприяння при проходженні співбесіди з працедавцями);

4) соціальне втручання в кризових ситуаціях;

5) соціальне інспектування та патронаж.

Соціальне втручання та робота в сім’ях спрямована на покращення фізичних і соціально-побутових умов проживання, налагодження нормального соціально-психологічного клімату в родинах підопічних, сприяння виходу кризових сімей з проблемної ситуації. У співпраці з районними центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді соціальні працівники Карітас Київ здійснюють соціальне інспектування неблагополучних сімей.

Діти довіряють працівникам Карітас Київ і самі приходять до Соціального центру, інколи, вже маючи конкретний запит на допомогу (наприклад, у виробленні документів, налагодженні стосунків з представниками освітньо-виховного закладу, звідки дитина втекла і боїться повертатись, у допомозі в працевлаштуванні тощо), однак частіше просто щоб обігрітись, помитись, перекусити гарячої їжі. Забезпечивши найбільш нагальні потреби вуличної дитини – у харчуванні та теплі, – працівники Карітас Київ можуть приступити до з’ясування життєвої ситуації дитини та розробляти й реалізовувати план подолання проблеми.

Окремим напрямом роботи, який, втім, органічно доповнює інші види діяльності з реінтеграції і соціальної адаптації дітей і молоді, які опинились в складних життєвих обставинах, є робота футбольного гуртка в рамках проекту «Адвокація прав підлітків, які ведуть вуличний спосіб життя, та підлітків, схильних до девіантної поведінки», що здійснюється за підтримки UNICEF. Діти, які приходять до Соціального центру Карітас Київ, мають можливість двічі на тиждень займатися з висококваліфікованим тренером, відпрацьовуючи ігрові навики та просто здобуваючи позитивний досвід спілкування з однолітками.

На базі роботи гуртка створено дитячу команду «Мрія», яка цієї осені вже мала можливість себе проявити, здобувши перше місце на міжрегіональному чемпіонаті з міні-футболу в рамках проекту «Червона картка дитячій бездоглядності».

Серед найбільш успішних форм роботи працівників Карітас Київ з вуличними дітьми слід назвати організацію літніх таборів для дітей і молоді на природі. Спільне перебування впродовж декількох днів у наметовому таборі сприяє глибшому порозумінню команди проекту та підопічних, формуванню більш дружніх стосунків між ними, вихованню відповідальності та взаємопідтримки у дітей, формуванню у них навиків самоорганізації та самоуправління.

Відтак, у напрямку допомоги дітям та молоді Карітас Київ надає цілий комплекс соціально-психолого-педагогічних послуг, що спрямовані на реінтеграцію та соціальну адаптацію дітей і молоді, які опинились в складних життєвих обставинах, профілактику дитячої, підліткової та молодіжної безпритульності, підтримку сімей, які опинилися в кризових ситуаціях, а отже сприяння захисту материнства, батьківства та дитинства і укріплення престижу й ролі сім’ї в сьогочасному українському суспільстві.

Страницы: 1 2 3 4Закономірності і принципи виховного процесу
Закономірності процесу виховання. Закономірності виховання — це стійкі, повторювані, об'єктивно існуючі суттєві зв'язки у ньому, реалізація яких сприяє забезпеченню ефективності розвитку особистості ...

Психологія оцінювання в навчанні
Оскільки навчання являє собою спільну діяльність педагога і учнів, навчальна оцінка завжди є і соціальною оцінкою, впливаючи на кожного учня і групу учнів в цілому. Тому при проведенні оцінювання зав ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net