Експериментальне дослідження проблеми та рекомендації щодо удосконалення роботи з «дітьми вулиці»

Педагогіка: історія і сьогодення » Особливості роботи соціального педагога з "дітьми вулиці" » Експериментальне дослідження проблеми та рекомендації щодо удосконалення роботи з «дітьми вулиці»

Сторінка 1

З метою вивчення реального стану проблеми, а також визначення причин, що сприяють виникненню соціального явища «діти вулиці», ми провели експериментальне дослідження, яким охопили 40 учнів 6-9-их класів середньої загальноосвітньої школи № 22 м. Луцька та 20 дітей різного віку з Крупівського навчально-реабілітаційного центру для дітей із вадами зору.

У своєму дослідженні ми виходили з того, що оскільки проблема «дітей вулиці» походить з сімейного середовища, то доцільною і найбільш важливою є профілактика даного явища. Тому ми вирішили визначити розуміння школярами, хто такі діти вулиці, чи хотіли вони коли-небудь втікти з дому і чому та ін.

У своєму дослідженні ми застосовували анкету, спостереження, бесіди, вивчення документів школярів, тестування.

Анкета (від фр. еnquetе - «розслідування») - це упорядкований набір питань та висловлювань, що оформлений у вигляді опитувального бланку. Питання анкети - це звернене до респондента висловлювання, яке націлене на отримання від нього інформації за темою дослідження.

Незважаючи на домінуючу у масовій свідомості думку про те, що складання анкети є справою не дуже складною, ця процедура потребує не тільки значних інтелектуальних зусиль, але й високого рівня професіоналізму дослідника.

Зміст анкети визначається метою та завданнями дослідження, висунутими гіпотезами. У анкеті не повинно бути «випадкових питань», тобто таких, що не сприяють розв'язанню дослідницьких завдань чи не виконують якихось інших функцій, зокрема, включення респондента у ситуацію опитування (вступні питання), перевірки наданої інформації (контрольні питання) і т.д.

За допомогою питань анкети, точніше, відповідей респондентів на ці питання, вимірюються ті чи інші сторони об'єкта дослідження.

Отже, анкета у нашому дослідженні складається з 16 питань. Метою анкетування було визначити чи є у класі діти, схильні до виходу на вулицю; а також визначити причини, які призводять дітей до виходу на вулицю чи причини, які можуть призвести; дізнатися чи всі учні знають про таке явище як «діти вулиці» і як вони його оцінюють.

Під час анкетування виявилося, що багато з школярів не знають, хто такі «діти вулиці». Так, 20% опитаних учнів ніколи не чули про це явище або не знали про що йде мова, 5% опитаних ( анонімно) написали, що тікали з дому через сварки батьків.

Про одного учня написали школярі, що він обікрав когось, утік, а потім повернувся.

30% опитаних учнів написали про конфлікти в сім’ї сусідів, які постійно відбуваються, і при цьому діти часто плачуть.

5% учнів написали що в них у сім`ях є конфлікти через часті п’янки батька.

10% опитаних учнів написали типу такого: « я б утік, якби була серйозна причина, нічого страшного побути трохи на вулиці, може батьки пожаліють мене».

30% опитаних школярів знають, що це за явище, але тікати з дому ніколи не збираються.

Ніхто з учнів не написав, що він конфліктний.

Щодо порад, то 5 учнів написало однаково: менше сваритися, поважати думки інших людей, менше звертати увагу на проблеми.

Інші написали деякі поради щодо профілактики конфлікту. Наприклад, 2 учні написали, що проблема не є актуальною, але знайшлося 10 учнів, які написали, що проблема є актуальною і потребує негайного вирішення.

Страницы: 1 2 3 4 5 6Метод проблемних ситуацій
Сформувати уявлення про то, якими мають бути чоловіки і жінки, дуже важливо, але обмежитися цим не можна. Потрібно допомогти дитині реалізувати такі уявлення. Для цього насамперед слід використовуват ...

Повість "Перехресні стежки". Проблема вибору життєвої позиції
Шлях до себе – це шлях до національного, громадського. Через перехрестя зовнішні та внутрішні . У цьому істинний вибір індивідуального буття. Подолавши ці перехрестя, людина доходить до своєї ідентич ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net