Експериментальне дослідження проблеми та рекомендації щодо удосконалення роботи з «дітьми вулиці»

Педагогіка: історія і сьогодення » Особливості роботи соціального педагога з "дітьми вулиці" » Експериментальне дослідження проблеми та рекомендації щодо удосконалення роботи з «дітьми вулиці»

Сторінка 3

Тренінг як форма навчання та виховання характеризується такими основними ознаками:

Підвищена активність учасників;

Ігровий характер;

Навчально-виховна спрямованість;

Систематична рефлексія;

Групова форма проведення.

Перелічені ознаки одночасно є також і стратегічними принципами організації та проведення тренінгу.

Загальний принцип активності передбачає інтенсивну участь у тренінговому процесі всіх його учасників .

Для тренінгу як методу навчання й виховання характерний принцип новизни, що передбачає використання різноманітних та оригінальних завдань і вправ, регулярну зміну безпосередніх партнерів, програвання різних ролей, потрапляння в неординарні ситуації тощо. Ці заходи стимулюють пізнавальний інтерес, підтримують необхідний емоційний тонус учасників, перешкоджають появі монотонності й утоми та сприяють проявам активності.

Істотною перевагою цієї методики є те, що вона дає унікальну можливість вивчити складні або емоційно значущі питання в безпечній обстановці тренінгу, а не в реальному житті з його ризиком і загрозами.

Отже, ефективність тренінгу має оцінюватись як через суб’єктивний, так і через об’єктивний показники. Об’єктивний чинник – це результат тренінгу, адекватний до його цілей і завдань. Суб’єктивний – задоволеність учасників тренінгу. Зауважимо, що йдеться про задоволеність як самим процесом, так і результатами тренінгу.

Тренінг називається «Твоє життя - твій вибір».

Мета: формування активного усвідомлення вихованцями притулку широкого кола своїх можливостей, своєї активної позиції в їх реалізації; виховання в дітей усвідомлення взаємозв'язку в житті наших можливостей і наших здібностей; навчання визначати власні духовні цінності та вплив духовних цінностей на життя.

Обладнання: невелика свічка, яка б символізувала життя; сині та рожеві папірці за кількістю дітей; клей; два аркуші ватману; фломастери; кольорові олівці; кольоровий папір; ножиці; клейкий папір; надувні кульки (за кількістю дітей).

Вступне слово соціального педагога.

Друзі! Сьогодні ми поговоримо про наше з вами життя, наші здібності та можливості й вибір, який нам доводиться робити в житті.

Життя . Воно прекрасне. І творить його людина. Але життя прожити - не поле перейти. Щасливий той, хто лічить зорі в небі. Щасливий тому, що має свою зорю, яка світить йому все життя.

Мені хочеться згадати відомі слова В.Маяковського « .Послухайте, якщо зірки запалюють, значить це комусь потрібно». Так, справді потрібно. Піднесіть, будь ласка, руку, хто ніколи не бачив зоряного неба?

Таких серед нас немає. І, мабуть, не знайдеться жодної людини, яка б не любила дивитися на зоряне небо. Існує повір'я, що коли народжується людина, у небі спалахує зірка. Також, вдивляючись у високе зоряне небо, ви, можливо, намагаєтесь відшукати там себе, інколи навіть не усвідомлюючи, що зі своїм народженням кожен отримує безцінний дар - життя.

Вправа «Символ життя»

-Уявіть, що ця запалена свічка - наше життя. Потримайте її в своїхруках, передайте тому, хто поруч з вами. Проаналізуйте свої відчуття.

Запитання для обговорення:

Що ви відчули, коли тримали свічку в своїх руках?

Чи хотілося вам її віддати?

- Чи виникав страх, що свічка згасне?

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7Методи та прийоми роботи на уроках ліплення та декоративно-прикладного мистецтва
Декоративний малюнок як складова частина декоративно-прикладного мистецтва призначений, разом з іншими виразними засобами цього виду образотворчого мистецтва, задовольняти естетичні потреби людей. До ...

Екологічне виховання учнів на уроках біології
Більшість людей вважає, що садіння дерев, спорудження очисних споруд і тому подібне є екологією. Це лише дія, вчинок, факт. Екологічного змісту вони набувають тоді, коли певні знання об'єднують ці ді ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net