Експериментальне дослідження проблеми та рекомендації щодо удосконалення роботи з «дітьми вулиці»

Педагогіка: історія і сьогодення » Особливості роботи соціального педагога з "дітьми вулиці" » Експериментальне дослідження проблеми та рекомендації щодо удосконалення роботи з «дітьми вулиці»

Сторінка 4

(По закінченні вправи бажано зробити висновок: «Коли свічка знаходилася у ваших руках, лише ви вирішували, вона горітиме чи згасне. Так само вирішувати тільки вам, яким буде ваше життя».)

Вправа «Коло асоціацій»

(На дошці прикріплюють плакат, на якому зображено голубе небо, сонце, квіти, веселка, граються діти та ін.) і підпис - життя.

- Скажіть, які асоціації виникають у вас зі словом «життя»? Ви будете висловлювати свої думки, а я запишу це на променях нашого сонця. (Пропозиції можуть бути такі: добро, любов, діти.)

Висновок: звідси випливає, що життя дуже багатогранне, це - яскравий світ, але для кожного він особистий та особливий.

Вправа «Символ життя»

Сьогодні ми вже використали один символ життя - це свічка, яка горить. Я пропоную вам зробити або зобразити свій символ.

Ви зараз об'єднаєтесь у дві команди: ті, що витягли рожеві папірці, підходять до правого столу, а ті, що витягли сині папірці, - до столу, що стоїть ліворуч. Вам дається 10 хвилин для того, щоб ви командами продумали й створили свої символи життя. Виконавши завдання, один представник з кожної команди має презентувати роботу команди.

В додатку В запропонували інші завдання та вправи для дітей.

Враження дітей були тільки позитивними. Так, як по завершенню тренінгу висловлювались усі діти, то з їх слів – тренінг сподобався всім, але з проведеного заняття було зрозуміло, що далеко не всі усвідомлюють сутність поняття життя, його цінність і роль свого «я» в житті.

Насторожує той факт, що 10% опитаних неповнолітніх відносяться до життя зовсім байдуже, їм все одно, що буде з ними в майбутньому.

Коли діти виконували вправу «Коло асоціації», то з 20-ти опитаних 5% сказали, що життя це смерть, 30% - радість, 20% - сюрпризи, 30% - мука, 15% - щастя.

Отже, як бачимо чотирьом дітям вкрай потрібна допомога в усвідомленні думки, що життя прекрасне, але без перешкод не обійтися.

Результати тверджень дітей ми подали в таблиці 2.3.

Таблиця 2.3

Відповіді дітей з притулку щодо сутності життя

Життя- це смерть

Життя-це радість

Життя – це сюрпризи

Життя – це мука

Життя – це щастя

5%

30%

20%

30%

15%

Для більшого унаочнення результатів відповідей дітей ми їх зобразили на діаграмі рис.2.3.

Рис. 2.3. Розподіл відповідей дітей у центрі

Коли всі діти висловлювали свої враження від тренінгу, то всі вони засвоїли для себе щось нове. Одні стверджували, що ніколи не захоплювались веселкою після дощу, інші не бачили, як виблискує роса на квітці, треті казали, що взагалі не думали, що стільки красивого навколо них. Але один хлопчик сказав: нічого в житті в мене не має, хоча тренінг йому сподобався, йому було радісно, що він бра у ньому участь.

З проведеного заняття ми зрозуміли, що з дитиною потрібно працювати.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7Загальна характеристика сучасних форм позакласної роботи з іноземної мови
Педагогічна практика виробила різноманітні форми позакласної роботи. До них належать зустрічі з відомими людьми, екскурсії, обговорення книг, читацькі конференції, диспути тематичні, розважальні, веч ...

Сутність і завдання дидактики, її основні категорії
Дидактика - галузь педагогіки, яка досліджує навчання на найбільш загальному рівні - теоретичному. Це педагогічна теорія навчання, яка дає наукове обґрунтування його змісту, методів і організаційних ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net