Експериментальне дослідження проблеми та рекомендації щодо удосконалення роботи з «дітьми вулиці»

Педагогіка: історія і сьогодення » Особливості роботи соціального педагога з "дітьми вулиці" » Експериментальне дослідження проблеми та рекомендації щодо удосконалення роботи з «дітьми вулиці»

Сторінка 5

Отже, щоб надавати соціальну допомогу клієнтам, соціальні педагоги повинні мати комплексну теоретичну підготовку і практичні уміння й навички, що дозволяють їм вільно відчувати себе в середовищі дітей і підлітків, вміти розібратися у великій кількості варіантів відповідей на поставлені запитання, вміти виконувати практичну роботу, а також володіти методами по наданні соціальної допомоги.

Для соціальних педагогів можна прописати єдине правило – вся його робота має бути спрямована на особистість дитини, іншими словами, головним принципом організації роботи з дітьми, підлітками має бути дитиноцентризм.

У роботі з дітьми різних категорій, а також з їхніми сім’ями потрібно бути цілеспрямованим і впевненим у своїх діях і володіти певною базою даних про них, а також усвідомлено знати і вміти застосовувати правила поведінки з цими дітьми. Потрібно пам’ятати, що «діти вулиці» - це особливі діти, зазвичай з травмованою психікою, певними акцентуаціями характеру, підвищеним рівнем тривожності і т.п.

Ми визначили причини виходу дітей на вулицю, більше дізналися про них, довели дієвість певних методик у роботі з дітьми.

З бесіди з педагогами, старшокласниками, батьками та вихователями й іншими працівниками у ми зробили висновок, що справді на даний час в Україні проблема соціально-педагогічної діяльності з «дітьми вулиці» є досить актуальною. І це пов’язане, насамперед, з проблемами в сім’ї, в шкільному колективі, в позашкільних закладах.

В сім’ях не вистачає достатніх коштів для сім’ї, низьке матеріальне забезпечення, в результаті чого виникають сімейні конфлікти у сім’ї , які найболючіше відображаються на дітях. Діти не витримують постійних сварок і тікають в спокійне місце – на вулицю. Але ці діти не розуміють того, що вони собі спричинюють ще більші проблеми, тому, що на вулиці вони не живуть, а виживають (під мостам, в підвалах, в каналізаційних люках і навіть на смітниках).

Не менш важливою причиною виникнення дитячої безпритульності є також зловживання батьками спиртними напоями, низький культурний і духовний рівень у сім’ях, байдужість до виховання дітей (інколи навіть через надмірну зайнятість роботою).

Саме на усунення названих причин і виявлення інших факторів виникнення соціального явища «дітей вулиці», на допомога цим дітям і має бути спрямова діяльність соціального педагога.

На основі аналізу теоретичних наукових джерел і результатів дослідно-експериментальної частини дипломного дослідження ми пропонуємо деякі методичні рекомендації соціальним педагогам щодо їхньої роботи з «дітьми вулиці».

1. Насамперед необхідно соціальному педагогу встановити контакт з дитиною або ж підлітком, поцікавитись, що найбільше в даний час турбує його. З цією метою уважно вислухайте підлітка. Ви маєте переконати дитину, що вона вам небайдужа, що ви дійсно хочете допомогти і зрозуміти. Головне, не перебивайте дитячі міркування, судження, зауваження, якщо вони навіть недоречні. Дайте дитині можливість виговоритись.

2. Пропонуйте свою підтримку і допомогу. Постарайтеся переконати що цей несприятливий для дитини час обов’язково пройде. В спілкуванні з підлітком використовуйте слова і речення, які будуть сприяти встановленню контакту, наприклад, розумію, звичайно, відчуваю. Важливо навести переконливі приклади з реального життя або ж з якоїсь книги чи кінофільму. В розмові з підлітком дайте йому зрозуміти, що він унікальна особистість, що він уміє і може щось робити так, як ніхто.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7Особливості організації морального виховання у початковій школі
З перетворенням України на самостійну державу освіта стала власною справою українського народу. Розбудова система освіти, докорінне її реформування мають стати підґрунтям відтворення інтелектуального ...

Основні поняття, теореми, ознаки подільності натуральних чисел
Означення і властивості подільності чисел У курсі «Алгебри і теорії чисел» вищих навчальних закладів вивчається розділ про подільність цілих чисел. Всі теореми, означення для легшого вигляду теорій с ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net