Знайомство з ДМІ. Гра на дитячих музичних інструментах

Сторінка 1

Гра на музичних інструментах не є складною для дітей. Діти з самого народження чують різні звуки та ритм. Це і є поштовхом для подальшого розвитку музичного та ритмічного слуху дошкільника. Гра на ДМІ дає можливість розвивати дитину всебічно з малечку і до повного її сформування.

Гра на інструментах, зокрема дитячих, є однією з найдоступніших форм роботи з дошкільнятами. Вони досить швидко засвоюють, як звучить той чи інший інструмент, яким чином потрібно на ньому грати, ознайомлюються з музичними творами, тощо.

Гра на музичних інструментах індивідуально та в оркестрі приносить дітям велике задоволення, організовує їх, заохочує до активного музикування, виховує увагу, навички ансамблевого виконання, розвиває пам'ять, музично-слухові уявлення, чуття тембру, ритму, форми; допомагає зосередити увагу на різних елементах музичної виразності ( динаміки, штрихах, ритмі, тощо).

У сучасних умовах, коли зростає важливість естетичного виховання дітей, музичним іграшкам і дитячим інструментам відводиться особлива роль. Вони викликають у дітей великий інтерес, ними широко користуються в сім'ї, дитячих садках, залучаючи дитину до музики, допомагаючи розвитку її творчих здібностей, залучаючи до активного музикування.

Одним із перших композиторів і педагогів, який звернув увагу на проблеми музичного виховання дітей, вважаючи провідним видом музичної діяльності дітей саме гру на дитячих інструментах, був Карл Орф. Він віддавав перевагу елементарним інструментам, так як "музикування на класичних музичних інструментах вимагатиме значних зусиль, тривалих вправлянь і це неодмінно відволікатиме увагу дітей від музики."

Назви "музичні іграшки" та " дитячі музичні інструменти" досить умовні. Музичні іграшки найчастіше застосовують у сюжетній і дидактичній грі. Музичними іграшками в основному користуються в роботі з дітьми молодшого дошкільного віку. Але й пізніше деякі іграшки можуть застосовуватися в оркестрі як рівноправні інструменти.

Дитячі інструменти нерідко нагадують справжні, але вони спрощені й не повністю відтворюють звучання справжніх інструментів, хоч мають іноді їх назви, схожі за зовнішім виглядом, звучанням і способом звукоутворення. Залежно від способу звукоутворення і залежно від характеру звучання музичні іграшки та інструменти можна згрупувати за певними видами.

Класифікація дитячих музичних інструментів:

Беззвучні — іграшки, що відтворюють лише зовнішню подобу музичних інструментів (піаніно з німою клавіатурою, балалайки та гітари з струнами, які не мають точного звучання, баян, тощо). Хоч вони не звучать, але зовнішній вигляд дуже привабливий. Діти часто їх використовують, уявляючи себе музичними керівниками, проводять "концерти". Уся ця діяльність розвиває творчу уяву, музичне мислення. Інструменти показані нижче (мал.1, мал. 2).

Мал.1

Мал.2

Озвучені — іграшки, що видають звук. Вони поділяються на:

1. Іграшки - інструменти із звуком невизначеної висоти (бубони, брязкальця, барабани, трикутники, кастаньєти) — використовуються для відтворення ритму;

мал.3 (кастаньєти)

мал.4 ( трикутник)

2. Іграшки - інструменти, що видають звуки лише однієї висоти (дудочки) — використовуються для відтворення ритму, підігрування;

мал. 5(дудочки)

3. Іграшки із зафіксованою мелодію (музичні шкатулки, шарманки). Гра на них має механічний характер;

Страницы: 1 2Біологічні задачі та їх використання для творчого розвитку дитини
Існує велика кількість методичних прийомів, за допомогою яких можна керувати інтелектуальним розвитком школярів. Один з них - це використання на уроках біології задач, запитань-завдань, запитань-зада ...

Аналіз змісту Концепції загальної середньої освіти в Україніта її екологічної складової
Концепція загальної середньої освіти 12-річної школи, яка була затверджена Постановою Колегії МОН України та Президією АПН України N 12/5-2 від 22.11.2001 – важливий документ, що визначає основні при ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net