Розучування музичного твору на дитячих музичних інструментах. Спонукання до самостійної музичної діяльності

Педагогіка: історія і сьогодення » Гра на дитячих музичних інструментах як ефективний засіб розвитку музичних здібностей дітей дошкільного віку » Розучування музичного твору на дитячих музичних інструментах. Спонукання до самостійної музичної діяльності

Сторінка 1

Для дошкільників дуже важливий також зовнішній вигляд музичних інструментів. Наприклад, коли на пластинах металофона намальовані якісь звірята, то вони неодмінно привернуть увагу учнів і вони будуть досить активними. Але малюнки не повинні бути дуже яскравими та великими, щоб діти не відволікалися на них під час музичного заняття.

Також дітей можна зацікавити та заохотити до гри на музичних інструментах бесідою перед самою грою на ДМІ. Це може бути якась розповідь, загадка чи вірш. Також можна показати наочність в якості малюнка чи іграшки. Це заохотить та зацікавить дітей. Прикладом може послужити моє музичне заняття, проведене у старшій групі.

Фрагмент заняття з музики у старшій групі № 9 ДНЗ "Позняки"

Дата: 12.02.2013р.

Тема: "Тварини весною".

Мета: Навчити співати дружно, злагоджено. Розвивати музичний слух та музичну пам'ять, увагу та почуття ритму. Виховувати любов до музики, до традицій та звичаїв свого народу.

Обладнання: малюнки звірів, ноти, ф-но, загадки, ДМІ (ксилофон, маракаси, іграшкова труба).

Музичний керівник: Подивіться діти, хто до нас завітав? (показую малюнки зайчика, їжачка та слоника). Давайте я загадаю вам загадки, а ви спробуєте відгадати про кого я розповідаю.

Музичний керівник. А тепер давайте уявимо, яку пісеньку вони б співали.

Граю мелодію кожної тварини. Діти уважно слухали та відгадували.

Дуже добре, дітки. А тепер ви самі будете тваринками, я роздам вам музичні інструменти, а ви спробуєте зіграти мелодію кожної тварини. Той, хто буде грати на трубі, буде слоном, той, хто на ксилофоні – зайчиком, а хто на маракасах – їжачком. Я буду вам допомагати – буду грати на фортепіано мелодію кожної тварини, а ви будете грати разом зі мною.

Діти були уважними, вони були дуже старанними і намагалися повторювати той самий ритм, що грала я. я допомагала їм тим, що на "тра-та-та" говорила голосно ритмічний малюнок.

Фрагмент музичного заняття у середній групі №4 ДНЗ "Позняки"

Дата: 15.02.2013р.

Тема: "Підготовка до весняних свят".

Мета: Навчити співати дружно, злагоджено. Розвивати музичний слух та музичну пам'ять, увагу та почуття ритму. Виховувати любов до музики, до традицій та звичаїв свого народу.

Обладнання: ноти, ф-но, квіти, іграшка із лялькового театру : зайчик, ДМІ (2 ксилофони, 2 трикутники, брязкальця)

Музичний керівник. Молодці! Тепер давайте закриємо очі і послухаємо, що я буду грати. Ви повинні здогадатися, що це за тварина завітала до нас (граю, діти слухають, відповідають).

Так, це зайчик до нас прибіг (показую іграшку із лялькового театру). Зайчик дуже змерз у лісі і тому прибіг до нас. А давайте, поки зайчик у нас у гостях, заграємо йому на музичних інструментах? Отже, перед вами лежать інструменти. Якими інструментами можна показати, як стрибає зайчик? (діти обрали брязкальця, трикутники і ксилофони). Так, ви правильно вказали. Тоді давайте спробуємо зіграти на них разом зі мною, тільки так, щоб сподобалось зайчику.

Провела індивідуальну роботу з кожною групою інструментів для того, щоб добитися найкращого звучання ансамблю. Вивчили ритмічний малюнок, а також запам’ятали тембр кожного інструмента.

1) Без правильного використовування методики музичного виховання,

без знань теоретичних дисциплін, без знань нотної грамоти, без наявності музичних інструментів неможливо навчити дитину грати на музичних інструментах, тому що такий вид діяльності, як гра на музичних інструментах є одним із головних видів діяльності, він формує і розвиває дитячу уяву і фантазію, викликає найсильніше бажання дітей творити, а без цього у дітей не будуть розвинуті музично творчі здібності, діти не зможуть легко імпровізувати, а як відомо, музично-творча діяльність школярів виявляється в імпровізації, коли діти самі складають не складні мелодії ,тому що дитяча музична творчість і є результатом самостійної музичної діяльності дітей.

Страницы: 1 2 3Особливості природознавства як навчального предмету
Природознавство як навчальний предмет має великі можливості для навчання та виховання школярів. Освітні завдання визначені змістом нової програми даного курсу. Учні початкових класів одержують елемен ...

Пошук шляхів вдосконалення самостійної навчально-пізнавальної діяльності молодших школярів; актуальні проблеми і знахідки
Початкова школа, зберігаючи наступність із дошкільним періодом дитинства, забезпечує подальше становлення особистості дитини, її інтелектуальний, соціальний, фізичний розвиток. Пріоритетним у початко ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net