Розучування музичного твору на дитячих музичних інструментах. Спонукання до самостійної музичної діяльності

Педагогіка: історія і сьогодення » Гра на дитячих музичних інструментах як ефективний засіб розвитку музичних здібностей дітей дошкільного віку » Розучування музичного твору на дитячих музичних інструментах. Спонукання до самостійної музичної діяльності

Сторінка 2

2) Враховуючи різноманітність тем занять та мету можна зробити такий висновок, що застосовані методи і прийми також різні. За допомогою цих прийомів можна зробити заняття цікавим. Але все це буде залежати від того, як вчитель піднесе дану тему до учнів, від того, як він почне заняття.

Дуже добре якщо вчитель впевнено застосовує різні прийоми, вигадує різні цікаві речі для того, щоб дітям було цікаво на занятті, щоб діти були активні, не залежно від того, над яким видом музичної діяльності працює музичний керівник: буде це робота над піснею чи слухання музики, гра на дитячих інструментах чи вивчення нового танку.

Чим цікавіше буде заняття, тим краще воно запам'ятається, тому що це і є головним завданням музичного керівника, щоб діти з задоволенням йшли на заняття в очікуванні нового і цікавого матеріалу.

У своїй роботі я повністю розкрила актуальність обраної мною теми, яка полягала в тому, що відсутність дитячих інструментів в дошкільних навчальних закладах, не правильне використання методики або ігнорування такого виду діяльності, як гра на дитячих музичних інструментах погано впливає на навчання та розвиток музичних здібностей дошкільнят.

Мета курсової роботи , а саме довести ефективність гри на музичних інструментах, розкрита в повному обсязі. Я вклала у свою роботу приклади, як досягти ефективності у навчанні гри на музичних інструментах. Деякі методи і прийоми роботи з дошкільнятами різних вікових категорій я виклала у теоретичному і практичному розділах, а також у своїх фрагментах музичних занять.

Докладніше розкрити мету курсової роботи я змогла за допомогою вже перевіреної часом методики Карла Орфа. В ній детальніше розкривається той факт, що ефективність навчання дітей гри на дитячих музичних інструментах не можлива без знання музичної грамоти, без відсутності музичного слуху, без творчої роботи, без імпровізації, тощо.

Також, щоб досягти високого рівня ефективності навчання, музичний керівник повинен вміти чітко та доступно викласти дітям новий матеріал, який в свою чергу повинен чітко відповідати віковим особливостям дітей. Щоб дошкільникам не було нудно на заняттях, слід приділяти достатню увагу практичній роботі, тобто елементарну гру на музичних інструментах самостійно чи під супровід фортепіано. При цьому слід підпирати музичний репертуар з нескладним ритмом та мелодією, які швидко запам’ятаються і не будуть складними для відтворення дітьми. Це можуть бути українські пісні відомих українських композиторів, обробки народних пісень, які виконують ще й виховну функцію: виховують любов до українського мистецтва, фольклору, виховують повагу до українських традицій та звичаїв, поглиблюють знання про історію нашої культури та батьківщини взагалі.

Також я довела, що такий вид діяльності, як гра на дитячих музичних інструментах має виховний характер: цей вид діяльності робить дітей дисциплінованими, привчає їх до дружньої співпраці, привчає дітей працювати в колективі, уважно слухати один одного і допомагати один одному, бо грати в оркестрі – не простий процес.

Навчити дітей оволодіти музичними інструментами - довгий клопіткий процес, який потребує терпіння, наполегливості, прагнення до кращого виконання і обов'язково бажання.

Головним завданням музичного керівника є не змушувати дітей грати, а зробити так, щоб вони, граючи твір, отримували насолоду і задоволення.

Все цього можна досягти, приділяючи достатньо уваги такому виду діяльності як гра на дитячих музичних інструментах, тому що це один із головних видів діяльності на уроці музики і його ні в якому разі не потрібно уникати або нехтувати ним, особливо коли йдеться мова про виховання дошкільнят.

Тому я вважаю мету і завдання моєї курсової роботи повністю розкритими.

Для того, щоб довести мету своєї курсової роботи та розкрити її тему, я провела опитування серед дітей перед своїми заняттями на тему музичних інструментів, а також продемонструвала деякі з них. На подальших заняттях діти мали можливість відчути, які інструменти на дотик, як звучать у реальному житті, а не на записі, який вигляд мають. На ряду з цим, я провела бесіду про класифікацію музичних інструментів, яку в подальшому було вивчено і засвоєно. Діти мали можливість пограти на інструментах для того, щоб засвоїти матеріал за допомогою практики.

Страницы: 1 2 3Ретроспективний аналіз питання лінгвістики тексту в методичній та навчальній літературі
Проблема формування культури усного і писемного мовлення як важливого компонента розвитку і виховання національно свідомої мовної особистості не може бути розв’язана без належної організації процесу ...

Методична робота з віршованими творами в початкових класах
Пам’ять – це здібність запам’ятовувати те, що бачимо, чуємо, говоримо, робимо, здібність зберігати все та в потрібний час впізнавати або відтворювати те, що запам’яталось раніше. Запам’ятовування, зб ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net