Особливості сприйняття учнями ліро-епічних творів

Педагогіка: історія і сьогодення » Ліро-епос як жанр літератури » Особливості сприйняття учнями ліро-епічних творів

Сторінка 2

Під час дослідження було проведено опитування серед учнів 8-А, та 8-Б класів(загалом 56 учнів) на тему вивчення ліро-епічних творів. Учням, перед уроком літератури на тему «Пісня про Роланда», були запропоновані питання, до яких треба було дати коротку відповідь. Проаналізувавши опитування, маємо такі результати:

24 учням з 56 подобається читати та працювати над ліро-епічними творами

Лише 15 учнів прочитали «Пісню про Роланда» в повному обсязі, хоча це було їх завдання ще на літо

8 учнів, так як опитування було анонімним, зізналися, що взагалі не читали «Пісню про Роланда»

30 учнів вважають ліро-епічні твори не цікавими або складними

26 учням ліро-епічні твори видаються легкими в опрацюванні та цікавими

Результати свідчать про низький читацький інтерес серед учнів, а як наслідок відсутність знання тексту, можливості продуктивної роботи над ним.

У школі надзвичайно важливим є психологічний аспект – прагнення викликати інтерес учнів, їх бажання активно мислити. Тому так важливо знати думку учнів про твір і враховувати особливості їх сприймання художнього тексту. На жаль, в школі звертають увагу насамперед на зміст твору та на складні моменти при самостійному читанні.

У сучасній школі міцно утвердилось таке вивчення літератури, при якому основний акцент робиться не стільки на формування особистісного ставлення до морально-естетичних цінностей, як на запам'ятання готових положень, висновків, фактів, історико-теоретичних знань. Подібне знайомство з художніми творами збіднює морально-естетичний вплив їх на учнів, знижує інтерес до мистецтва. Звичайно, дати учням певну суму знань і фактів конче необхідно.

Страницы: 1 2 Методика формування культури поведінки учнів
Для формування звичок моральної поведінки майстер виробничого навчання повинен володіти системою методів, серед яких особливе місце посідають такі методи: педагогічна вимога, громадська думка, метод ...

Кафедра камерного ансамблю
Камерний ансамбль, як одна з найважливіших навчальних дисциплін, - завжди в центрі уваги керівництва академії. Заняття в класі камерного ансамблю вели провідні професори, для яких камерне музикування ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net