Під час дослідження було проведено опитування серед учнів 8-А, та 8-Б класів(загалом 56 учнів) на тему вивчення ліро-епічних творів. Учням, перед уроком літератури на тему «Пісня про Роланда», були запропоновані питання, до яких треба було дати коротку відповідь. Проаналізувавши опитування, маємо такі результати:
24 учням з 56 подобається читати та працювати над ліро-епічними творами
Лише 15 учнів прочитали «Пісню про Роланда» в повному обсязі, хоча це було їх завдання ще на літо
8 учнів, так як опитування було анонімним, зізналися, що взагалі не читали «Пісню про Роланда»
30 учнів вважають ліро-епічні твори не цікавими або складними
26 учням ліро-епічні твори видаються легкими в опрацюванні та цікавими
Результати свідчать про низький читацький інтерес серед учнів, а як наслідок відсутність знання тексту, можливості продуктивної роботи над ним.
У школі надзвичайно важливим є психологічний аспект – прагнення викликати інтерес учнів, їх бажання активно мислити. Тому так важливо знати думку учнів про твір і враховувати особливості їх сприймання художнього тексту. На жаль, в школі звертають увагу насамперед на зміст твору та на складні моменти при самостійному читанні.
У сучасній школі міцно утвердилось таке вивчення літератури, при якому основний акцент робиться не стільки на формування особистісного ставлення до морально-естетичних цінностей, як на запам'ятання готових положень, висновків, фактів, історико-теоретичних знань. Подібне знайомство з художніми творами збіднює морально-естетичний вплив їх на учнів, знижує інтерес до мистецтва. Звичайно, дати учням певну суму знань і фактів конче необхідно.
Методика проведення
уроків з виконання диференціального підходу на прикладі теми: „Нанесення
розмірів”
Питання, пов'язані із забезпеченням креслення необхідними розмірами, продумуються у процесі визначення кількості та змісту зображень, але безпосередньо вирішуються, коли зображення деталі виконані. П ...
Вступ до іспанських університетів
Державні університети виділяють усього 5% місць іноземцям із країн, що не входять до Європейського союзу. Приватні навчальні заклади більш гнучкі, орієнтовані на зміни попиту робочого ринку Європи. В ...
Читання як вид навчальної діяльності
Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>