Вказівки до гри. Дітей, яких спіймано, відпускають, але підраховують, скільки «горобчиків» спіймав «кіт». Дітям підказують, щоб «кота» вони не лякались і підходили ближче.
Рухлива гра
«Веселий музикант»
Мета: Формувати вміння виконувати ритмічні рухи під музику; розвивати фонематичний слух, відчуття ритму, мислення, увагу. Коригувати координацію рухів у просторі, дрібну моторику рук. Виховувати старанність, наполегливість.
Інвентар: маски зайчиків.
Хід гри.
Гра проводиться під музичний супровід. Рухи повинні відповідати музиці.
На сопілочці я граю: Ті-лі-лі, ті-лі-лі! На лужку зайці у танці, Ті-лі-лі, ті-лі-лі! |
Імітують гру на сопілці Стрибають, як зайчики |
Я заграв на балалайці: Тренді-брень, тренді-брень! На лужку зайці у танці Тренді-брень, тренді-брень! |
Імітують гру на балалайці Стрибають, як зайчики |
А тепер на барабані: Бум-бум-бум! Тра-та-тах! Косоокі всі навтьоки По кущах та по кущах. |
Імітують гру на барабані Розбігаються у різні сторони |
Рухлива гра
«Знайди свій будинок»
Мета: Удосконалювати вміння ходити та бігати врозтіч, виконувати інструкції, вчити орієнтуватися в просторі. Розвивати слухову увагу, мислення, сприймання. Виховувати дружність, старанність.
Хід гри.
Дітей ділимо на дві групи. Одну групу посадили на лаву або стільці на одному боці майданчика (залу), іншу – на другому. На слова вихователя: «Діти по майданчику гуляють, ходять, бігають, стрибають», діти розходяться, ходять і бігають хто куди хоче. Вихователь: «Гей, діти, не зівайте, як почуєте гудок, – тікайте!». Дає сигнал «У-у-у». Діти поспішають на свої місця (до «будиночка») і сідають на свої стільчики.
Вказівки до гри. Під час гри дітям нагадують, щоб вони не наштовхувались один на одного. Вихователь грає разом з дітьми. Називає тих, які жодного разу не наштовхувалися на інших, першими після сигналу повернулися до «будиночка» і тихо сіли на стільці. Вчасно дає сигнал для відпочинку.
Після закінчення кожної гри звучала повільна, заспокійлива музика для заспокоєння дітей.
Під час проведення дослідження виникли такі труднощі:
дітям було важко зосередити свою увагу на виконанні завдання;
багато дітей були гіперактивними;
у багатьох дітей спостерігалася дезорієнтація у просторі та порушення точності рухів у просторі;
більшість не вміли гратись разом, тобто відсутність спільної гри.
Експеримент на формування фізичного розвитку з використанням елементів музико терапії та психогімнастики тривав потягом п‘яти тижнів, і перед його завершенням проводилось порівняльне обстеження та анкетування дітей двох груп: контрольної та експериментальної.
Так, діти контрольної групи показали такі результати (таблиця 3).
У експериментальній групі відбулися такі зміни. Результати обстеження відображені у таблиці 4.
Аналіз проведеного дослідження показує, що використання рухливих ігор в поєднанні з елементами музикотерапії та психогімнастики мотивує дітей до свідомого відтворення руху, вносить новизну та цікавість, ігровий та драматичний момент.
З допомогою мотивуючих елементів у дітей вдалось сформувати: вміння виконувати ритмічні рухи, покращилась ходьба і біг, появилась спільна гра та взаємне спілкування.
Тому доцільним є використання під час занять фізичного виховання рухливих ігор з елементами музико терапії та психогімнастики.
Принципи музично-ритмічного виховання
Ритмічне виховання доцільне починати не з деталей, а зі сприйняття цілісного музичного добутку, насамперед з темпу, тому що темп – елементарний виразний засіб великої діючої сили і разом з тим важлив ...
Методи науково-педагогічного дослідження
Педагогіка як наука може розвиватися лише за умови поповнення новими фактами, здобутими у процесі пошуково-дослідницької роботи, тобто здійснення наукових досліджень. Поняття “метод ” (грец. methodos ...
Читання як вид навчальної діяльності
Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>