Робота педагогічного колективу до підготовки проведення розваг

Педагогіка: історія і сьогодення » Розваги у житті дитини » Робота педагогічного колективу до підготовки проведення розваг

Сторінка 1

Розвага є частиною всієї загально-виховної роботи, яка проводиться в дитячому садку. Під час розваги здійснюється завдання морального, розумового, фізичного та естетичного виховання. Тому підготовку до розваги, її проведення і закріплення винесених дітьми вражень можна розглядати, як ланки єдиного педагогічного процесу.

Відповідальність за підготовку і проведення розваги покладається на весь колектив дошкільного закладу.

Програма розваги обмірковується десь за півтора місяця до її проведення. В неї включаються танці, музичні ігри, пісні, добре знайомі дітям, і які вони зможуть вивчити за час тих занять, що залишаються до свята.

Тому, добираючи музичний матеріал для святкової програми, слід правильно враховувати можливості дітей.

Програма розваги складається музичним керівником разом з вихователями, з урахуванням «Програми виховання в дитячому садку» і затверджується на одній з педагогічних нарад. Тут визначають відповідальних за кожну ділянку роботи: оформлення залу, підготовку костюмів, виготовлення атрибутів. Обирають ведучого на розвагу. До нього слід поставитись особливо серйозно і відповідально, оскільки від ведучого багато в чому залежить успіх проведення розваги. Ведучий має бути висококультурний, винахідливий, веселий, що знає дітей та їх особливості, вміє вільно і невимушено триматись.

Розвага є не тільки засобом виховання дітей, а й формою педагогічної пропаганди серед батьків. Тому батьків також слід залучати до підготовчої роботи до розваги (підготовляти костюми, атрибути), запрошувати на розвагу.

Якщо є необхідність включити до програми розваги додаткові пісні, танці, треба, щоб вони відповідали набутим дітьми навичкам і легко засвоювались ними.

Відібраний у програму репертуар поступово включається в план музичних занять. Найскладніші пісні, танці розучуються за один-півтора місяці.

Частина репертуару – сюрпризні моменти, нескладні ігри і інсценівки – готуються з дітьми незадовго до розваги.

З дітьми розмовляють про майбутні розваги, читають на відповідну тему оповідання, вчать напам’ять вірші. Тема розваги відображається у малюнках, аплікаціях. На музичних заняттях здійснюється лише частина загально-виховної роботи у зв’язку з майбутньою розвагою.

Вдале проведення розваги визначає, насамперед, добре продуманий сценарій. Він має бути помірно насичений видовищами, виступами і розрахований не більше ніж на 20–30 хвилин у старшій і підготовчій групах і 15–20 – у молодших.

У добре складеній програмі правильно чергуються моменти дій та відпочинку дітей. Так, після урочистої події діти сідають та слухають вірші, після веселого загального танцю – дивляться інсценівку, в якій зайняті лише кілька дітей.

Найменших дошкільнят радують насамперед предмети, які вони тримають у руках: прапорці, повітряні куля, квіти. Святкове оформлення кімнати вони помічають не відразу, до цього доводиться спеціально привертати їхню увагу, дати їм час роздивитися. Діти спочатку дуже стримані у виявленні своїх почуттів. Весела музика, рухи з барвистими хустинками викликають у них усмішку, бажання рухатись.

Різноманітність яскравих вражень іноді може викликати в них певну загальмованість. Навички в них ще не стійкі і діти можуть забути порядок рухів, розташування в знайомому танку, тому вихователь весь час допомагає їм.

До програми розваг у молодших групах включається більше видовищних моментів у виконанні старших дітей, дорослих. Дії малюків ще не складні, мало виявляється їхня самостійність. Пісні вони співають разом з вихователем, спочатку тільки підспівуючи йому. Танці й ігри проводяться за показом. Як сюрпризний вступ часто вводяться персонажі лялькового театру, який веде частину програми розваги.

Для старших дітей характерно більше активності у сприйманні та виконавській діяльності. Гарно прикрашена кімната, різні атрибути, костюми персонажів – все це приваблює увагу дітей. Вони самі помічають деталі оформлення, захоплюються світловими ефектами.

Страницы: 1 2Функціональна роль творчого складу мислення у становленні особистості. Дизайн, як школа творчого мислення
Мистецтво приховує у собі величезні потенційні можливості для зцілення людей від морально-естетичного занепаду, духовного зубожіння. Людина завдяки сприйманню мистецтва та власній художній творчості ...

Психолого-педагогічні передумови формування читацьких умінь і навичок у молодших школярів
Одним з головних завдань початкової школи є формування у школярів читацьких умінь та навичок. Згідно з положеннями науки навчання читанню органічно пов'язане з системою письма. При логографічній сист ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net