Робота педагогічного колективу до підготовки проведення розваг

Педагогіка: історія і сьогодення » Розваги у житті дитини » Робота педагогічного колективу до підготовки проведення розваг

Сторінка 1

Розвага є частиною всієї загально-виховної роботи, яка проводиться в дитячому садку. Під час розваги здійснюється завдання морального, розумового, фізичного та естетичного виховання. Тому підготовку до розваги, її проведення і закріплення винесених дітьми вражень можна розглядати, як ланки єдиного педагогічного процесу.

Відповідальність за підготовку і проведення розваги покладається на весь колектив дошкільного закладу.

Програма розваги обмірковується десь за півтора місяця до її проведення. В неї включаються танці, музичні ігри, пісні, добре знайомі дітям, і які вони зможуть вивчити за час тих занять, що залишаються до свята.

Тому, добираючи музичний матеріал для святкової програми, слід правильно враховувати можливості дітей.

Програма розваги складається музичним керівником разом з вихователями, з урахуванням «Програми виховання в дитячому садку» і затверджується на одній з педагогічних нарад. Тут визначають відповідальних за кожну ділянку роботи: оформлення залу, підготовку костюмів, виготовлення атрибутів. Обирають ведучого на розвагу. До нього слід поставитись особливо серйозно і відповідально, оскільки від ведучого багато в чому залежить успіх проведення розваги. Ведучий має бути висококультурний, винахідливий, веселий, що знає дітей та їх особливості, вміє вільно і невимушено триматись.

Розвага є не тільки засобом виховання дітей, а й формою педагогічної пропаганди серед батьків. Тому батьків також слід залучати до підготовчої роботи до розваги (підготовляти костюми, атрибути), запрошувати на розвагу.

Якщо є необхідність включити до програми розваги додаткові пісні, танці, треба, щоб вони відповідали набутим дітьми навичкам і легко засвоювались ними.

Відібраний у програму репертуар поступово включається в план музичних занять. Найскладніші пісні, танці розучуються за один-півтора місяці.

Частина репертуару – сюрпризні моменти, нескладні ігри і інсценівки – готуються з дітьми незадовго до розваги.

З дітьми розмовляють про майбутні розваги, читають на відповідну тему оповідання, вчать напам’ять вірші. Тема розваги відображається у малюнках, аплікаціях. На музичних заняттях здійснюється лише частина загально-виховної роботи у зв’язку з майбутньою розвагою.

Вдале проведення розваги визначає, насамперед, добре продуманий сценарій. Він має бути помірно насичений видовищами, виступами і розрахований не більше ніж на 20–30 хвилин у старшій і підготовчій групах і 15–20 – у молодших.

У добре складеній програмі правильно чергуються моменти дій та відпочинку дітей. Так, після урочистої події діти сідають та слухають вірші, після веселого загального танцю – дивляться інсценівку, в якій зайняті лише кілька дітей.

Найменших дошкільнят радують насамперед предмети, які вони тримають у руках: прапорці, повітряні куля, квіти. Святкове оформлення кімнати вони помічають не відразу, до цього доводиться спеціально привертати їхню увагу, дати їм час роздивитися. Діти спочатку дуже стримані у виявленні своїх почуттів. Весела музика, рухи з барвистими хустинками викликають у них усмішку, бажання рухатись.

Різноманітність яскравих вражень іноді може викликати в них певну загальмованість. Навички в них ще не стійкі і діти можуть забути порядок рухів, розташування в знайомому танку, тому вихователь весь час допомагає їм.

До програми розваг у молодших групах включається більше видовищних моментів у виконанні старших дітей, дорослих. Дії малюків ще не складні, мало виявляється їхня самостійність. Пісні вони співають разом з вихователем, спочатку тільки підспівуючи йому. Танці й ігри проводяться за показом. Як сюрпризний вступ часто вводяться персонажі лялькового театру, який веде частину програми розваги.

Для старших дітей характерно більше активності у сприйманні та виконавській діяльності. Гарно прикрашена кімната, різні атрибути, костюми персонажів – все це приваблює увагу дітей. Вони самі помічають деталі оформлення, захоплюються світловими ефектами.

Страницы: 1 2Особливості соціально-педагогічної роботи в умовах літнього оздоровчого табору
Сьогодні система різних соціальних інститутів прагне вирішити особливо актуальне завдання щодо створення сприятливого соціального середовища для розвитку особистості дитини та молодої людини. Найяскр ...

Особистісна переоцінка агресивних проявів
Вправа "Любов та лють" Мега:дати змогу відчути прояви позитив.них і негативних емоцій на рівні тілесних відчуттів, розвивати здатність до рефлексії, самоаналізу, підвищити сензитивну чутлив ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net