Робота педагогічного колективу до підготовки проведення розваг

Педагогіка: історія і сьогодення » Розваги у житті дитини » Робота педагогічного колективу до підготовки проведення розваг

Сторінка 2

На розвагах діти старших груп багато в чому діють самостійно, без допомоги вихователя впевнено проводять знайомі ігри, танці, беруть участь в інсценівках.

У виступах участь повинні брати всі діти. Цього досягають тим, що частину пісень, танців, ігор виконують колективно. Окрім цього, кожна дитина повинна виступити, якщо не індивідуально, то з невеликою групою дітей.

Колективні виступи завжди чергуються з індивідуальним читанням віршів, грою на дитячих музичних інструментах. Іноді в сюрпризних виступах об’єднується невелика група дітей. Вони виконують пісні й танці різних персонажів, розігрують невеликі сценки – драматизації.

Індивідуальні виступи допомагають сором’язливим дітям перемогти ніяковість, розвивають впевненість у рухах. В індивідуальних виступах кожній дитині дається можливість виявити свої музично-творчі здібності.

За умов добре організованої роботи з музичного виховання всі діти засвоюють програмний матеріал, програмовий зміст, який визначається для кожної вікової групи. Разом з тим, завжди в групі є діти, які легше і швидше за інших засвоюють цей матеріал і подальший їхній розвиток вимагає вивчення складніших творів. Таким дітям можна доручати ролі складніші, побудовані на виконанні пісень, танців, які дають їм змогу повніше виявити свої здібності. У групі можуть бути і вихованці, яким складно виконувати ті, або інші заняття, або такі, що недавно прийшли в дитячий садок. Однак і вони повинні брати участь у загальних розвагах, потрібно придумувати для них прості і цікаві виступи.

Різноманітна діяльність вихователя під час розваг. Найвідповідальнішою є роль ведучого. Його самостійність, жвавість, вміння безпосередньо спілкуватися з дітьми, виразне виконання віршованих текстів багато в чому впливають на загальний настрій і темп ведення розваги. Ведучий повинен не лише добре знати програму, а й уміти швидко реагувати на несподівані випадкові зміни.

Велику радість приносять дітям сольні і групові виступи. Діти можуть показати різні народні танці, зобразити того або іншого персонажа, співати пісню.

Вихователі, які не виступають в ролях, весь час не відходять від дітей своєї групи. Вони уважно стежать, як сприймають діти той, чи інший виступ, співають разом з ними, підготовляють атрибути, деталі костюмів, вчасно переодягають дітей, допомагають їм, якщо потрібно при проведенні ігри, танцю.

Розвагу треба проводити в доброму темпі. Розтягнутість виступів, надто велика кількість їх, порушують єдину лінію емоційно-фізіологічного навантаження.

Уникнути цього допомагає насамперед активна участь дорослих у розвазі. При обговоренні сценарію на педраді необхідно визначити роль кожного вихователя, визначити його обов’язки.

Вихователь прагне закріпити найзмістовніші, багаті враження, пов’язуючи їх з тематикою розваги. Вони зафіксовуються в малюнках, ліпці, розповідях та бесідах. Діти повторюють танці, пісні, дії окремих персонажів, що припали їм до душі.

Результати проведення розваг обговорюються потім на педагогічній нараді. Тут визначається і робота над поглибленням вражень дітей після проведення розваги. Як правило, з дітьми проводять бесіду про минулу розвагу в дитячому садку, уточнюють уявлення і враження про неї.

На наступних заняттях слід повторити матеріал розваги, дати дітям для творчих ігор прапорці, шапочки, платочки. Під час занять з образотворчої діяльності дошкільнята малюють, ліплять на тему «Наша розвага», переживаючи враження від неї.

Страницы: 1 2 Вища освіта Великобританії
Майже століття система вищої освіти У Великобританії мала бінарну структуру, але у 1992 р., з наданням технічним інститутам статусу університетів, ці дві ланки вищої освіти об’єднались. Усі університ ...

Екологічне виховання дітей старшого дошкільного віку засобами авторської казки
Необхідність екологічного виховання зумовлена наявністю світової екологічної кризи, причина якої криється у практичній діяльності людини, що обумовлена її антропоцентричною свідомістю. Основи свідомо ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net