Робота педагогічного колективу до підготовки проведення розваг

Педагогіка: історія і сьогодення » Розваги у житті дитини » Робота педагогічного колективу до підготовки проведення розваг

Сторінка 2

На розвагах діти старших груп багато в чому діють самостійно, без допомоги вихователя впевнено проводять знайомі ігри, танці, беруть участь в інсценівках.

У виступах участь повинні брати всі діти. Цього досягають тим, що частину пісень, танців, ігор виконують колективно. Окрім цього, кожна дитина повинна виступити, якщо не індивідуально, то з невеликою групою дітей.

Колективні виступи завжди чергуються з індивідуальним читанням віршів, грою на дитячих музичних інструментах. Іноді в сюрпризних виступах об’єднується невелика група дітей. Вони виконують пісні й танці різних персонажів, розігрують невеликі сценки – драматизації.

Індивідуальні виступи допомагають сором’язливим дітям перемогти ніяковість, розвивають впевненість у рухах. В індивідуальних виступах кожній дитині дається можливість виявити свої музично-творчі здібності.

За умов добре організованої роботи з музичного виховання всі діти засвоюють програмний матеріал, програмовий зміст, який визначається для кожної вікової групи. Разом з тим, завжди в групі є діти, які легше і швидше за інших засвоюють цей матеріал і подальший їхній розвиток вимагає вивчення складніших творів. Таким дітям можна доручати ролі складніші, побудовані на виконанні пісень, танців, які дають їм змогу повніше виявити свої здібності. У групі можуть бути і вихованці, яким складно виконувати ті, або інші заняття, або такі, що недавно прийшли в дитячий садок. Однак і вони повинні брати участь у загальних розвагах, потрібно придумувати для них прості і цікаві виступи.

Різноманітна діяльність вихователя під час розваг. Найвідповідальнішою є роль ведучого. Його самостійність, жвавість, вміння безпосередньо спілкуватися з дітьми, виразне виконання віршованих текстів багато в чому впливають на загальний настрій і темп ведення розваги. Ведучий повинен не лише добре знати програму, а й уміти швидко реагувати на несподівані випадкові зміни.

Велику радість приносять дітям сольні і групові виступи. Діти можуть показати різні народні танці, зобразити того або іншого персонажа, співати пісню.

Вихователі, які не виступають в ролях, весь час не відходять від дітей своєї групи. Вони уважно стежать, як сприймають діти той, чи інший виступ, співають разом з ними, підготовляють атрибути, деталі костюмів, вчасно переодягають дітей, допомагають їм, якщо потрібно при проведенні ігри, танцю.

Розвагу треба проводити в доброму темпі. Розтягнутість виступів, надто велика кількість їх, порушують єдину лінію емоційно-фізіологічного навантаження.

Уникнути цього допомагає насамперед активна участь дорослих у розвазі. При обговоренні сценарію на педраді необхідно визначити роль кожного вихователя, визначити його обов’язки.

Вихователь прагне закріпити найзмістовніші, багаті враження, пов’язуючи їх з тематикою розваги. Вони зафіксовуються в малюнках, ліпці, розповідях та бесідах. Діти повторюють танці, пісні, дії окремих персонажів, що припали їм до душі.

Результати проведення розваг обговорюються потім на педагогічній нараді. Тут визначається і робота над поглибленням вражень дітей після проведення розваги. Як правило, з дітьми проводять бесіду про минулу розвагу в дитячому садку, уточнюють уявлення і враження про неї.

На наступних заняттях слід повторити матеріал розваги, дати дітям для творчих ігор прапорці, шапочки, платочки. Під час занять з образотворчої діяльності дошкільнята малюють, ліплять на тему «Наша розвага», переживаючи враження від неї.

Страницы: 1 2 Дидактична сутність словесних методів навчання як педагогічна проблема
Сучасна дидактика надає великого значення словесним методом навчання, одночасно відзначаючи неприпустимість їх ізоляції від інших методів і гіперболізування їх значення. Слово мудрого і поважаного на ...

Система практичних методів
Розглядаючи матеріал цього вступних до великого груп методів виробничого навчання роздягнула, необхідно про мітити, що усе раніше вивчені методи навчання — словесні і наочно-обслуговують в основному ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net