Значення, види і зміст вечорів розваг

Педагогіка: історія і сьогодення » Розваги у житті дитини » Значення, види і зміст вечорів розваг

Сторінка 1

Розваги в дитячому садку є важливою формою організації дітей поза заняттями, допомагають створити радісну атмосферу, яка сприяє формуванню у дітей позитивних емоцій, розширюють сферу їхніх почуттів, привчають до колективних переживань, розвивають ініціативу, творчу вигадку. Організація розваг в дитячому садку є важливим педагогічним завданням.

В житті дітей дошкільного віку розваги займають важливе місце. Вони приносять дітям велику радість, створюють у них бадьорий настрій, виховують активність, життєрадісність, почуття гумору.

Форми організації дозвілля дошкільників різноманітні. Це конкурси за участю дітей і дорослих, ігри-драматизації, забави, веселі змагання, лялькові театри, вікторини. Основна мета розваг – розважити дітей, принести їм радість. Вдумливе використання розваг розширює сферу педагогічного впливу на всебічний розвиток дітей, сприяє виявленню позитивних якостей особистості.

Особливу роль відіграють години розваг у формуванню художньо-естетичних смаків і здібностей. Діти знайомляться з кращими зразками художнього слова, слухають пісні, музичні твори, дивляться вистави лялькового, тіньового театрів.

Вечори розваг сприяють творчій діяльності дітей, дають широкі можливості виявити творчі здібності кожної дитини. Такі вечори повинні проводитись на високому художньому рівні і відповідати завданням виховання підростаючого покоління.

Багато розваг пов’язані з різними видами мистецтва: образотворчим, музикою, літературою, мистецтвом. Сценарій об’єднує музично-літературний матеріал в єдину цілісну форму, відповідно до змісту того або іншого виду дозвілля.

Твори, включені в сценарій, мають бути цікавими, простими, доступними для сприймання дітьми, не вимагати значних затрат часу на підготовку.

В одних розвагах діти можуть бути виконавцями, в інших – слухачами. Водночас в деяких видах дозвілля об’єднуються спільні дії дітей і дорослих.

Вечори розваг слід проводити щотижня для кожної вікової групи, музичні – не частіше одного разу на два тижні. Для дітей молодшої та середньої груп – тривалістю 15–20 хвилин, для дітей старшої і підготовчої –25–30 хвилин.

Із захопленням діти приймають сюрпризні розваги. Проте, як правило, вони завчасно дізнаються про вечір і беруть посильну участь у його підготовці. Вивчають пісні, танці, тексти інсценівок, готують запрошення, оформляють зал.

Матеріал добирається відповідно віку дітей, рівню їхнього розвитку і інтересів.

Організацією і підготовкою розваг керують вихователь і музичний керівник, які планують певний день проведення дозвілля з урахуванням вікових особливостей дітей, умов і змісту всієї виконавчо-освітньої роботи дитячого садка.

За характером участі в розвазі дітей, їх поділяють на три групи:

1. вечори розваг підготовлені силами дорослих для дітей;

2. вечори підготовлені силами дітей;

3. мішані вечори розваг, в яких беруть участь дорослі і діти.

За формою організації вечори розваг поділяють також на кілька типів: видовищного характеру, концерти і тематичні вечори дитячої самодіяльності, вечори-забави і спортивних розваг.

Завдяки різноманітності варіантів вечорів розваг, створюваних творчістю самих вихователів, кожен з них створений неповторної своєрідності.

На вечорах видовищного характеру інсценують відомі дітям казки, читають оповідання, розповідають вірші, звучать пісні. Діти старших груп можуть підготувати лялькову виставу.

Під час вечорів-концертів організовується слухання дітьми музики. Проводять їх здебільшого в старших групах. Концерт складається з чотирьох-п’яти творів, в основному відомих дітям. Зміст тематичних вечорів становлять пісні, вірші, ігри, об’єднанні спільною темою.

На вечорах самодіяльності діти виконують відомі їм пісні, таночки, вірші, ігри. Тематика їх може бути найрізноманітнішою, залежно від інтересів, знань і вмінь дошкільнят.

Виступи дитячої самодіяльності можна приурочити до днів народження дітей. Дошкільнята разом з вихователями і батьками таємно готують, а потім дарують іменинникам подарунки, виконують для них вірші, пісні, танці.

До репертуару вечорів розваг включають загадки, жарти, ігри-атракціони, веселі інсценівки, ігри-драматизації, музичні ігри-казки.

Під час спортивних вечорів, які проводяться починаючи з середньої групи, діти виконують різноманітні спортивні завдання, беруть участь у рухливих іграх. У старших групах організовуються також вечори змагань, атракціонів. Триває такий вечір близько півгодини.

Завдяки такій різноманітності вечорів, їх можна чергувати сповнюючи дитяче життя цікавими і радісними подіями. Намічаючи той чи інший вечір розваг, вихователь разом з музичним керівником продумує і здійснює підготовку до нього.

Страницы: 1 2Програма «раннє втручання»
Програми Раннього Втручання вперше з'явилися 40-50 років тому на теренах розвинених західних країн. До їх появи спричинилося два фактори. З одного боку — реформа та розвиток у суспільстві мережі посл ...

Використання результатів спостережень за природою в процесі засвоєння знань молодших школярів
Різні прийоми розумової діяльності дітей формуються на кожному уроці залежно від його мети і змісту навчального матеріалу. Розглянемо докладніше цей процес на прикладі встановлення причинно-наслідков ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net