Значення, види і зміст вечорів розваг

Педагогіка: історія і сьогодення » Розваги у житті дитини » Значення, види і зміст вечорів розваг

Сторінка 2

Однією з форм розваг може стати нова іграшка, зовнішня привабливість якої тішить дитину. Вихователь діє іграшкою, пояснює як з нею гратися, дає характеристику художнього образу. В руках дорослого іграшка оживає, стає улюбленою, бажаною для дитини.

Ігри-забави з відтінком гумору, цікавості найчастіше проводять з найменшими дітьми. Ці ігри допомагають зібрати, переключити увагу дітей, зняти втому і створити піднесений настрій. З цією метою вони проводяться з середніми і старшими дошкільнятами.

Концерти включають різні види діяльності: сольні, ансамблеві, хорове виконання пісень, танців, гра на музичних інструментах. Участь у концертах доступна старшим дошкільнятам, вони виступають, показуючи своє вміння товаришам, дітям інших груп. При цьому проявляються виконавчі навички, ініціатива, творча вигадка.

Ігри-драматизації і спектаклі ляльок – найпоширеніші форми розваг у дитячих садках. Дітям подобається самим розігрувати дії казок, знайомі літературні сюжети. Ляльковий театр перетворюється для них на справжнє свято. Спектаклі ляльок найчастіше готують дорослі або школярі. Невеличкі сценки з ляльками можуть показати для малюків діти підготовчої групи.

В першу чергу, щоб гідно організувати розвагу потрібно скласти її сценарій. Сценарій – це детальна літературна розробка того або іншого виду видовища. В сценарії послідовно викладаються окремо елементи дії, розкривається тема, спрямування виступів, передбачаються методи, які підвищують активність учасників, а також вказується приблизне оформлення розваги.

Насамперед, визначається тема, ідея розваги. Тема звичайно складається з самого початку, а до ідеї, як загального головного висновку, треба підвести глядачів усім ходом дії, розгортаючи сюжетну лінію так, щоб вона розвивалась від події до події. Перед початком якогось видовища дається коротка відповідь про те, що буде зараз показано. Далі розгортається основна ідея сценарію, що має відповідати таким вимогам: кожен епізод має бути пов'язаний з попереднім і наступним; дія розгортається по наростаючій лінії від слабких до емоційно сильніших епізодів; кожен епізод повинен мати внутрішню логіку побудови і закінчуватися раніше, ніж починається наступний. Ідея всього сценарію сконцентрована в кульмінації. Закінчення повинне бути побудоване таким чином, щоб усі учасники змогли виявити свою активність.

Страницы: 1 2 Загальний огляд уроків з використанням комп’ютерних ігор
Мета. Учити користуватись узагальненою таблицею додавання і віднімання. Повторити склад числа 10, розвивати математичне мислення учнів. Хід уроку І. Вивчення нового матеріалу. 1. Пояснення нового мат ...

Адаптація дитини до школи
Соціально-психологічна адаптація є процесом активного пристосування на відміну від фізіологічної адаптації, яка відбувається мимовільно (реакція очей на зміну освітлення, реакція тіла на холодну чи г ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net