Роль музики в житті розваг

Сторінка 2

Ігри-драматизації і спектаклі ляльок – найпоширеніші форми розваг у дитячих садках. Дітям подобається самим розігрувати дії казок, знайомі літературні сюжети. Ляльковий театр перетворюється для них у справжнє свято.

Учасниками ігор-драматизацій можуть бути діти молодших і старших груп. Віковий склад виконавців визначає ступінь складності репертуару. Вихователі, музичний керівник допомагають дітям освоювати ту чи іншу роль, узгоджуючи свої дії з діями інших учасників. Наприклад, з дітьми молодшої групи добре провести інсценівку пісні А. Філіпенка «Курчатка»; діти старших груп можуть розібрати нескладну зимову казку на святі ялинки.

Музика в іграх-драматизаціях, у спектаклях звучить у ході сюжету, коли персонажі співають, танцюють чи просто слухають гру на скрипці, на гармошці, звуки сопілки, фортепіано, арфи тощо. Музика вводиться з метою створення певного настрою, як музичний супровід. Треба пам’ятати, що музика в спектаклях не повинна звучати весь час. Це порушує сприймання змісту п’єси, відвертає увагу глядачів від основної дії.

Для супроводу можна включити в спектакль твори у виконанні фортепіано, акордеона, а також грамзапис.

Музика, що відповідає змістові розваг, правильно характеризує персонажів, збагачує дитину, допомагає розвивати її естетичні почуття.

Танцювальні й оперні мініатюри можуть бути використані як розваги в дитячому садку. Це невеличкі сольно-хорові чи хореографічні сценки: танець Вовка і Червоної Шапочки, Буратіно і Мальвіни, ігрова сценка «Хто винен?»

В інших розвагах, таких, як вікторини, змагання, музика має епізодичний характер, підкреслюючи певний ритм рухів, набирає форму загадок.

Планування розваг.

Різні види розваг треба відповідним чином планувати. Це допоможе вихователеві організувати роботу з дітьми при підготовці і проведенні розваг.

Музичний керівник разом з вихователем групи складають план і розробляють сценарій кожного виду дозвілля з урахуванням всієї педагогічної роботи і вікових особливостей дітей. План затверджує завідувачка чи старший педагог дитячого садка. У плані необхідно зазначити, хто з вихователів відповідальний за підготовку оформлення, костюмів, атрибутів, за загальну організацію і проведення розваг.

Як звичайно, дозвілля визначається 1–2 рази на два тижні в другій половині дня. Бажано встановити певний день для кожної вікової групи.

Для показу лялькового театру, діафільму, концертів самодіяльності можна об’єднати 2–3 групи. Цей момент має бути врахований у плані.

Всі види розваг визначаються на квартал і зазначаються у перспективному плані. Наприклад, план на 1-й квартал навчального року у підготовчій до школи групі може включати такі види розваг:

1) тематичний концерт «Прикмети осені» (звучить інструментальна, вокальна музика про природу у виконанні дорослих, діти виконують вірші, пісні про осінь);

2) показ діафільмів з музичним супроводом (організовують дорослі);

3) музична вікторина (проводить музичний керівник разом з вихователями, використовують твори, знайомі дітям);

4) «В гостях у дітей бабуся Орина» (вечір жартів, загадок; організовують дорослі);

5) показ лялькового театру (організатори і виконавці – дорослі);

6) «Наш веселий концерт» (програма концерту складається з дитячих музичних і літературних творів за попередньою заявкою дітей; організатори – вихователі; ведучими в концерті можуть бути 2–3 дітей);

7) показ діафільму (організовують дорослі);

8) веселі змагання, ігри, атракціони (проводять з дітьми дорослі, помічниками можуть бути діти);

9) музична гра-драматизація (виконавці – діти);

10) вечір гумору (організовують дорослі).

Кожен вид розваг має свій зміст, репертуар і відповідні виховні завдання.

Страницы: 1 2 Вплив середовища на розвиток особистості
Крім спадковості на формування особистості впливає і середовище, -все, що оточує дитину протягом усього життя: природні чинники (клімат, природні умови та ресурси); сім'я, близьке оточення; соціальні ...

Комп'ютерне навчання в початкових класах
Бурхливий розвиток нових інформаційних технологій і впровадження їх у всьому світі наклали певний відбиток на розвиток особистості сучасної дитини. Потужний потік нової інформації, реклами, застосува ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net