Місце розваг у системі фізичного виховання дошкільників

Педагогіка: історія і сьогодення » Розваги у житті дитини » Місце розваг у системі фізичного виховання дошкільників

Сторінка 2

В іграх з кеглями вчать розставляти їх у різному порядку. Заздалегідь домовляються про правило: котити кулю певну кількість разів, після чого підраховувати, хто скільки разів влучив у кеглю.

Для городків потрібно виділити місце, де б не було небезпечно для інших дітей, бо биткою можна когось зачепити. Початківці можуть робити замах напівзігнутою рукою.

Розваги з м’ячем дуже різноманітні: знайти його, передати певним прийомом, узгоджуючи з римованим текстом, який супроводжує дії, бігти за ним, «школа м’яча».

У розвагах з влучанням м’ячем у кільце кидають м’яч від грудей поштовхом обох рук. Кільце висить трохи вище від рівня очей, кидають по черзі до промаху.

Цікавим засобом розважання дітей є атракціони. Здебільшого вони вимагають від учасників винахідливості, спритності, проте назавжди пов’язані з великою активністю. Ось чому атракціони вигідно використовувати під час прогулянки, коли потрібно змінити напружену діяльність легшою. При цьому виявлятимуть активність і ті, хто не бере участі в атракціоні, бо як завжди, вони – зацікавлені «болільники». Для дошкільників середнього і старшого віку рекомендують такі атракціони: «Хто швидше намотає шнур», «Хто більше збере з підлоги іграшок», «Не розливай воду».

Види зимових розваг, методика їх проведення.

Розваги на свіжому повітрі взимку є ефективним засобом загартування дітей; вони розширюють знання про сніг, лід, їх властивості. Малюки охоче граються в сніжки, ковзаються на льодових доріжках, катаються на санчатах. З чотирьох років можна починати навчання ходьби на лижах, а з п’яти – бігу на ковзанах.

Ходьба на лижах, сприяє оздоровленню дітей подібно до інших фізичних вправ, що їх виконують взимку на свіжому повітрі. Щоб викликати інтерес до цих вправ, доцільно розглянути з дітьми ілюстрації, де зображено зимовий пейзаж з юними лижниками або прикордонниками, які йдуть в дозор на лижах, а якщо можливо, то й спостерігати, як ходять на лижах школярі, дорослі на змаганнях, показати дітям відповідні діафільми.

Інтерес до ходьби на лижах збільшується, коли діти беруть посильну участь у підготовці лижні і обладнання. Добре, якщо після вихователя по новій лижні пройдуть і вихованці, які вміють ходити на лижах.

Організація розваг під час прогулянки.

Розваги організовують так, щоб дошкільники вибирали собі те, що їм до вподоби – адже участь у кожній з них необов’язкова для всіх у групі. Проте, це не означає, що вихователь не повинен привертати увагу дітей до розваг, допомагати оволодіти їм технікою рухів, систематично підтримувати їх інтерес до певних видів розваг, керувати ними. Щоб задовольнити різні інтереси доцільно передбачати кілька різних за змістом розваг на кожний день, щоб вихованці мали змогу вибирати.

У молодшій і середній групах на кожний день планують 2–3, в старшій і підготовчій 3–4 різні за змістом розваги. Наприклад, у групі четвертого року – кочення м’яча (по схилу або під дугою), їзда на велосипеді.

Звичайно, під час прогулянки використовують різні види діяльності дітей. Важливо поєднати роботу з розвитку рухів з іншими видами діяльності, особливо бережно підтримувати спроби дітей реалізувати свої творчі задуми (влаштувати творчу гру, збудувати цікаву споруду з піску). Здебільшого такий вид діяльності, як спостереження, рухливі ігри, організовують на початку прогулянки. Після цього треба влаштувати перерву, бо в цей час можуть виникати угрупування дітей для творчих ігор. За дослідження Л.В. Артемова стійкіші угруповання для творчих ігор можуть виникати не відразу, а через 15–25 хвилин вільної діяльності. Отже, першу з намічених розваг доцільно провести десь після цього часу, залучаючи дітей, які не захопилися творчою діяльністю.

Нескладна розвага триває недовго – кілька хвилин. Після неї також необхідна перерва, коли вихователь може приділити більшу уваги іншим видам діяльності. У цей час можуть продовжуватися зміни в складі дитячих переживань. Через 10–15 хвилин до кінця прогулянки рухливість дітей треба обмежувати, не проводити організованих заходів з розвитку рухів. У дні музичних занять рухливі ігри доцільно проводити не на початку прогулянки, а пізніше. Перші 15–20 хвилин перебування на повітрі (після організованого спостереження запланованого об’єкта) залишають вільними – можливо, діти згрупуються для творчих ігор. А далі проводять розваги з перервами, рухливою грою завершують цей ряд організованих заходів, закінчуючи також за 15–20 хвилин до кінця прогулянки.

Ті самі розваги можна використовувати певний період, не доцільно урізноманітнювати їх щодня. Як тільки вихователь помітить згасання інтересу до них можна замінити на інші. Проте вправи, до яких бажано прищепити інтерес на майбутнє (їзда на велосипеді, ігри з м’ячем, біг на ковзанах, ходьба на лижах), застосовують протягом всього сезону.

Страницы: 1 2 3Організація та види самостійної роботи на уроках
Серед методів, які спрямовані на активізацію пізнавальної діяльності учнів, важлива роль належить самостійній роботі. Термін самостійна робота вживають у різних значеннях. Часто так називають окремі ...

Обладнання фізкультурного залу
У фізкультурному залі встановлюється все необхідне обладнання для проведення занять а фізичної культури. Гімнастична стінка (висота 2,5 м, ширина прольоту 80 см, відстань між рейками 15-20 см) - 6-8 ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net