Організація розваг за народними традиціями

Педагогіка: історія і сьогодення » Розваги у житті дитини » Організація розваг за народними традиціями

Сторінка 1

Організації розваг для малят завжди приділяється велика увага з боку керівництва дитячим садком і з боку музичних вихователів груп. Під час свята педагоги і батьки мають змогу спостерігати за діяльністю дітей, оцінити рівень розвитку їхніх музичних, мовних, рухових та інших здібностей. Це і якість виконання пісні, і чіткість та ритмічність рухів танцю, і вміння грати на дитячих музичних інструментах.

Але дуже часто в гонитві за якістю та кількістю знань і вмінь дітей, губиться основна мета розваги: виховання естетичних почуттів, розвиток емоційної сфери, ознайомлення з основними подіями, що відбуваються в країні, надання можливості співпереживати «червоні дати» календаря разом з іншими людьми, виховання з малку активного ставлення до суспільного життя.

Зараз уже ні в кого не викликає сумніву про твердження про те, що дітей треба знайомити з народними традиціями, аніж з політичними подіями. Виховувати малят слід на зразках народної творчості, прилучати їх до джерел народної мудрості і культури, плекаючи щиру любов до рідного краю. Адже тут наше коріння, наші витоки – основа духовного розвитку кожної людини, кожної нації.

При організації розваг бажано спиратися на самобутні національні особливості музичної культури України, на її культурно-регіональні традиції, обряди.

Слід зауважити, що в першій молодшій групі теж можна проводити розваги. Та вони повинні мати сімейний характер та проводитися в груповій кімнаті, бажано без сторонніх дорослих. Це пов’язано з психологічними особливостями розвитку наймолодших вихованців. Для цих дітей доцільно влаштовувати розваги, зміст яких їм зрозумілий і цікавий.

Структура кожної розваги може бути розмаїтою. Але вимоги до її організації залишаються незмінними. Це чергування різних видів діяльності: статичних (співи, слухання музики) та рухливих (танці, ігри, сценки); обмеженість часу проведення розваги (залежно від віку дітей) з метою профілактики втомлюваності та нервового напруження, емоційність і часткова новизна змісту розваги. А головне, на нашу думку, – зробити розвагу справжнім святом для кожної дитини.

Під час проходження педагогічної практики я проводила анкетування з батьками, дітьми та вихователями на тему «Розваги в житті дитини».

Для анкетування я взяла п’ять дітей і п’ять батьків, а також вихователів старшої групи.

Проводила це я для того, щоб дізнатися, які розваги найбільше подобаються дітям, яка думка батьків, чи достатньо розваг проводиться у дитячому садку, який вплив мають розваги на дітей, які труднощі виникають у вихователів при проведенні розваг, щоб вихователі порекомендували для вихователя-початківця при організації розваг у дитячому садку. І чи взагалі потрібні розваги в дитячому садку.

Отже, після проведення анкетування, я зробила висновок, що музичні і фізкультурні розваги дітям подобаються найбільше. На думку батьків, розваги потрібно проводити у дитячому садку тому, що вони розв’язують завдання всебічного розвитку дитини. І взагалі розваги – яскраві і радісні події в житті дітей дошкільного віку, після їх проведення, діти стають емоційними, веселими, рухливими.

Страницы: 1 2 3 4Методи науково-педагогічних досліджень
Під методом дослідження розуміють певні прийоми та способи розв'язання наукової проблеми. Історія розвитку методики навчання біології засвідчила, що захоплення якимось одним методом, засобом, прийомо ...

Перевірка і оцінювання результатів навчання інформатики
Діагностика навчання — обов'язковий компонент освітнього процесу, за допомогою якого визначається досягнення поставлених цілей. Діагностика охоплює сфери: психологічну, педагогічну, дидактичну, управ ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net