Організація розваг за народними традиціями

Педагогіка: історія і сьогодення » Розваги у житті дитини » Організація розваг за народними традиціями

Сторінка 1

Організації розваг для малят завжди приділяється велика увага з боку керівництва дитячим садком і з боку музичних вихователів груп. Під час свята педагоги і батьки мають змогу спостерігати за діяльністю дітей, оцінити рівень розвитку їхніх музичних, мовних, рухових та інших здібностей. Це і якість виконання пісні, і чіткість та ритмічність рухів танцю, і вміння грати на дитячих музичних інструментах.

Але дуже часто в гонитві за якістю та кількістю знань і вмінь дітей, губиться основна мета розваги: виховання естетичних почуттів, розвиток емоційної сфери, ознайомлення з основними подіями, що відбуваються в країні, надання можливості співпереживати «червоні дати» календаря разом з іншими людьми, виховання з малку активного ставлення до суспільного життя.

Зараз уже ні в кого не викликає сумніву про твердження про те, що дітей треба знайомити з народними традиціями, аніж з політичними подіями. Виховувати малят слід на зразках народної творчості, прилучати їх до джерел народної мудрості і культури, плекаючи щиру любов до рідного краю. Адже тут наше коріння, наші витоки – основа духовного розвитку кожної людини, кожної нації.

При організації розваг бажано спиратися на самобутні національні особливості музичної культури України, на її культурно-регіональні традиції, обряди.

Слід зауважити, що в першій молодшій групі теж можна проводити розваги. Та вони повинні мати сімейний характер та проводитися в груповій кімнаті, бажано без сторонніх дорослих. Це пов’язано з психологічними особливостями розвитку наймолодших вихованців. Для цих дітей доцільно влаштовувати розваги, зміст яких їм зрозумілий і цікавий.

Структура кожної розваги може бути розмаїтою. Але вимоги до її організації залишаються незмінними. Це чергування різних видів діяльності: статичних (співи, слухання музики) та рухливих (танці, ігри, сценки); обмеженість часу проведення розваги (залежно від віку дітей) з метою профілактики втомлюваності та нервового напруження, емоційність і часткова новизна змісту розваги. А головне, на нашу думку, – зробити розвагу справжнім святом для кожної дитини.

Під час проходження педагогічної практики я проводила анкетування з батьками, дітьми та вихователями на тему «Розваги в житті дитини».

Для анкетування я взяла п’ять дітей і п’ять батьків, а також вихователів старшої групи.

Проводила це я для того, щоб дізнатися, які розваги найбільше подобаються дітям, яка думка батьків, чи достатньо розваг проводиться у дитячому садку, який вплив мають розваги на дітей, які труднощі виникають у вихователів при проведенні розваг, щоб вихователі порекомендували для вихователя-початківця при організації розваг у дитячому садку. І чи взагалі потрібні розваги в дитячому садку.

Отже, після проведення анкетування, я зробила висновок, що музичні і фізкультурні розваги дітям подобаються найбільше. На думку батьків, розваги потрібно проводити у дитячому садку тому, що вони розв’язують завдання всебічного розвитку дитини. І взагалі розваги – яскраві і радісні події в житті дітей дошкільного віку, після їх проведення, діти стають емоційними, веселими, рухливими.

Страницы: 1 2 3 4Поняття про стилі сучасної української мови
Мова - це найважливіший, універсальний засіб спілкування, організації та координації всіх видів суспільної діяльності: галузі виробництва, побуту, обслуговування, культури, освіти, науки. Утвердження ...

Формування музично-творчих здібностей
Розвиток музикальності неодмінною умовою формування музичної культури дітей. Під музикальністю розуміється сукупність здібностей, необхідних для успішної музичної діяльності. Основна ознака музикальн ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net