План-конспект уроку для 9-го класу з позакласного читання

Педагогіка: історія і сьогодення » Твори Джейн Остін на уроках позакласного читання » План-конспект уроку для 9-го класу з позакласного читання

Сторінка 1

Урок №1

Тема: Неповторний світ Джейн Остін

Мета: розвивати усне мовлення, образне сприйняття, виховувати вдумливого читача, інтерес до культурної спадщини людства; ознайомити учнів зі змістом творів Джейн Остін; розкрити різні аспекти сприйняття твору; розвивати навички логічного мислення, зв'язного мовлення; сприяти вихованню ораторських здібностей.

Обладнання: фотографії, картки з кросвордом, картки з завданнями, дошка, крейда, ноутбук.

Структура уроку:

I. Підготовка до сприйняття.

1). Вступ.

2). Введення в атмосферу роману. Обговорення цілей уроку.

II. Основна частина.

1). Слово вчителя.

2). Перегляд 3-х хвилинного фільму про дім Джейн Остін.

3). Розгадування кросворду.

4). Гра «Прорекламуй роман!»

III. Узагальнення. Завдання додому.

Хід роботи

I. Підготовка до сприйняття

1). Вступ

Вчитель вітається, заохочує до уроку, розповідає тематику сьогоднішньої зустрічі. Говорить, що на занятті ми поговоримо про дуже цікаву та своєрідну письменницю 18 століття. Прізвище якої ми дізнаємося, зігравши в гру «Поле чудес» (питання взяті з минулих навчальних років):

1.О

2.С

3.Т

4.І

5.Н

1. Як звати найвідомішого представника стилю рубаї? (Омар Хайям)

2. Як прізвище письменника, що написав «Айвенго»? (Скот)

3.В якому стилі писав Ісікава Такубоку свої вірші? (Танка)

4. Як називається найвизначніша поема Гомера? (Іліада)

5. Які це казки: «Пані Метелиця», «Казка про Синдбада-мореплавця», «Василина Прекрасна», «Пензлик Маляна». (Народні)

Таким чином, ми дізнаємося, що сьогодні мова піде про неперевершену англійську письменницю Джейн Остін!

2). Введення в атмосферу теми уроку. Цілі уроку.

Вчитель розповідає про цілі сьогоднішнього уроку. Про те, що буде обговорюватись, до яких цілей будемо прагнути. Вчитель розповідає про життя людей у 18 столітті в Англії. Питає у дітей, з чим у них асоціюється цей період.

II. Основна частина

II.1. Слово вчителя.

Вчитель розповідає про життя і творчість Джейн Остін. Забарвлюючи свою розповідь ілюстраціями. Діти конспектують основні моменти.

Життя письменниці напрочуд безподійне. Вона народилася в сім'ї священика англіканської церкви в Стевентоні, Гемпшир. Її батьки належали до стану дрібного дворянства (джентрі). Джейн мала шість братів і сестру Касандру, яка була її найближчою подругою протягом всього життя. Освіту письменниця отримала в основному дома. Її батько був добре освіченою людиною, мав невеличку школу для кількох хлопчиків при церковній парафії.

Попри високу дитячу смертність в ті роки, усі діти в родині вижили. Старший брат, Джеймс, мав схильність до літературних занять: писав вірші, прозу, але пішов по стопах батька. Про другого брата, Джорджа, вважали за краще в сім'ї не говорити: він був психічно неповноцінним, говорити так і не навчився. Заради нього Джейн вивчила азбуку німих. Третього брата, Едварда, усиновили багаті бездітні родичі Остінів Найти, що відкрило перед ним широкі можливості. Найяскравіша і романтичніша доля була у четвертого, улюбленого брата Джейн Остін, Генрі Томаса. Він був людиною захоплень і не дуже практичним, перепробував за своє життя чимало професій: служив в армії, був банкіром, спочатку успішним, але потім розорився, прийняв сан. Одружений він був з Елізою де Фейд, вдовою французького дворянина, що закінчив свої дні на гільйотині. Еліза доволі сильно вплинула на Джейн. Саме Елізі вона зобов'язана непоганим знанням французької мови і французьких авторів: Ларошфуко, Монтеня, Лабрюєра, а також любов'ю до театру. Два інші брати, Френсіс і Чарльз, були моряками, дослужилися до адміральських чинів. Але особлива дружба зв'язувала Джейн з сестрою Кассандрою. З нею вона ділилася усіма своїми задумами і посвячувала у свої секрети. Кассандра, звичайно ж, знала ім'я людини, якій зберігала вірність Джейн Остін, на руках Кассандри Джейн померла. Кассандра, як і сестра, заміж не вийшла. Її обранець, молодий священик Томас Фаул, помер від жовтої лихоманки у Вест-Індії, куди відправився в надії запрацювати грошей на майбутнє весілля. Коли його не стало, Кассандрі були тільки двадцять чотири роки.

Страницы: 1 2 3План–конспект уроку музики на тему: План проведення уроку музики на тему: Про що говорить музика
Тема: Про що говорить музика Мета: формувати уміння сприймати музику як виражальне мистецтво; ознайомити з поняттям «нотний стан», «скрипковий ключ», «нота»; вдосконалювати вокальні, танцювальні нави ...

Основні підходи та етапи формування Зони європейської вищої освіти
Упродовж п’яти років європейське освітнє співтовариство консолідується задля освітньої концепції Болонського процесу: формування на перспективу загальноєвропейської системи вищої освіти, названої Зон ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net