План-конспект уроку для 9-го класу з позакласного читання

Педагогіка: історія і сьогодення » Твори Джейн Остін на уроках позакласного читання » План-конспект уроку для 9-го класу з позакласного читання

Сторінка 2

У 1802 році родина переїхала в місто Бат, а в 1809 в містечко Чаутон. Живучи в Чаутоні, Джейн почала публікувати свої твори. Вона не вийшла заміж, хоча й отримувала пропозицію принаймні один раз.

Писала Джейн майже все життя, та публікуватися почала лише після того, як їй виповнилося 35. Її романи – результат тривалої роботи. Кілька з них були опубліковані посмертно, кілька залишилися незавершеними, оскільки письменниця захворіла й померла доволі рано.

Джейн Остін не здобула великої слави за свого життя. Протягом півстоліття після смерті її читали мало, хоча почала утворюватися група палких шанувальників. Увага до Остін відродилася в кінці дев‘ятнадцятого столітті, й кількість літературних публікацій, присвячених аналізу її творчості, зросла, продовжуючи зростати й досі.

Справжнє, широке визнання прийшло до Джейн Остен лише в XX столітті. Її психологічне, пронизане витонченої іронією мистецтво виявилося співзвучним уявленням письменників рубежу століття і перших десятиліть XX століття: Г.-К. Честертона, Р. Олдінгтона, С. Моема, В. Вулф, Е. Боуен, Дж.Б. Прістлі, Е.-М. Форстера. «З усіх великих письменників Джейн Остен найважче викрити у величі, їй притаманні особлива закінченість і досконалість», – стверджувала Вірджинія Вулф. «Завдяки своєму неабиякому художньому темпераменту їй вдається цікаво писати про те, що під пером тисячі інших, зовні схожих на неї авторку виглядало б смертельно нудним», – зауважив один із найбільш проникливих англійських критиків Г.-К. Честертон. «Чому героями Джейн Остін, – задає питання майстер психологічної прози Е.-М. Форстер, – ми насолоджуємося кожен раз по-новому, тоді як, читаючи Діккенса, насолоджуємося, але однаково? Чому їх діалоги такі хороші? Чому вони ніколи не грають? Справа в тому, що її герої хоч і не такі масштабні, як герої Діккенса, зате організовані більш складно». Порівняння Джейн Остін з Діккенсом продовжив Р. Олдінгтон: «Діккенс володів даром жити життям своїх героїв, і це передавалося його читачам. Похибки смаку, схильність до мелодрами, сентиментальності і карикатури часто послаблюють його. Дар Остін, можливо, більш скромний і стриманий, зате смак її бездоганний, і він ніколи їй не зраджував».

Твори Джейн Остін неодноразово екранізувалися, часто кінофільми за мотивами її романів здобували престижні нагороди.

У національному опитуванні «Найулюбленіші книги Британії», яке проводила телекорпорація BBC в 2003 році, роман Джейн Остін «Гордість і упередження» посів друге місце, поступившись лише «Володарю Перснів» Толкієна.

Твори

У творчості Остін можна виділити два періоди: у 1795–1798 були створені ранні романи; 1811–1816 – період написання романів, які згодом прославилися, таких як «Гордість і упередження» і «Розум і почуття».

Юнацькі твори

· Три сестри (The Three Sisters)

· Любов і дружба (Love and Freindship), зі знаменитою друкарською помилкою в слові «friendship» у назві.

· Історія Англії (The History of England)

· Прекрасна Кассандра (The Beautifull Cassandra)

Романи

· Розум і почуття (Sense and Sensibility, 1811)

· Гордість і упередження (1813)

· Менсфілд парк (1814)

· Ема (1816)

· Аргументи розуму (1817), опублікований посмертно

· Нортенгерське абатство (1818), опублікований посмертно

Незавершені твори

· Леді Сюзан (Lady Susan), епістолярний роман, не завершений

· Вотсони (The Watsons), не завершений

· Сендітон (Sanditon), не завершений

II.2. Перегляд 3-х хвилинного фільму про дім Джейн Остін.

Учні діляться враженнями.

II.3. Розгадування кросворду.

Вчитель роздає учням аркуші з кросвордом. Відбувається змагання, яка парта перша правильно розгадає кросворд.

Питання до кросворду:

По-горизонталі:

2. Як звали єдину улюблену сестру Джейн?

4.В якому стилі писала письменниця?

7.У якій країні жила письменниця все своє життя?

9. Як звали брата Джейн, якому поталанило, його всиновили багаті родичі Остінів?

11.В якому місті народилася Джейн Остін?

12. Твір якого письменника обігнав твори Джейн Остін на опитуванні «Найулюбленіша книга Британії»

13.В яке місто переїхала сім’я Остін в 1809 році після Бату?

По-вертикалі:

1. Яку професію мали два брати Остін?

3.В яке місто переїхали Остін з Гемпшира?

Страницы: 1 2 3Система вправ для формування в учнів четвертого класу умінь використовувати лексичний повтор як засіб міжфразного зв’язку
Формування усного комплексу умінь і навичок, необхідних у продуктивній мовній діяльності, здійснюється лише у процесі побудови зв'язних писемних висловлювань. Це зумовлено самою природою мовної діяль ...

Організація та види самостійної роботи на уроках
Серед методів, які спрямовані на активізацію пізнавальної діяльності учнів, важлива роль належить самостійній роботі. Термін самостійна робота вживають у різних значеннях. Часто так називають окремі ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net