Авторська система соціально-педагогічної роботи з дітьми «групи ризику»

Педагогіка: історія і сьогодення » Сучасні напрями соціально-педагогічної роботи з дітьми групи ризику » Авторська система соціально-педагогічної роботи з дітьми «групи ризику»

Сторінка 2

В будь-якому випадку, агресія є одним із захисних механізмів людини, за допомогою якого людина намагається якось скинути негативні емоції і пристосуватися до навколишніх умов. Але, цей шлях не є найоптимальнішим, і тому, мабуть, слід знаходити інші шляхи виходу з складних життєвих ситуацій.

Робота за темою заняття.

Педагог: Подумайте, чи потрібна людині в житті агресія? В процесі обговорення бажано пригадати про значення емоцій в житті людини.

Методика «Самооцінка»

Учням пропонується намалювати в рядок 8 кружків, а потім швидко вписати в одне коло літеру «Я». Педагог пояснює, що чим ближче до лівого краю стоїть буква, тим нижче самооцінка учня. Потім пояснює, що це тест-гра і не треба результати сприймати дуже серйозно.

Педагог: Якщо результати Вам не сподобалися, то не варто засмучуватися, а краще пригадайте, що все залежить від кожного з вас. Підняти свою самооцінку можна, але для цього необхідне бажання. Потрібно осягати мистецтво самооцінки і працювати над собою.

А тепер я пропоную Вам поміркувати над питанням «Чи потрібна агресія?» та прослухати «Притчу про змію».

«Притча про змію»

Жила на світі дуже отруйна змія, яку всі боялися і не наближалися до неї через її отруту. Ніхто не спілкувався з нею, тому вона була дуже самотня. Вирішила змія позбавитися отрути і скинула її в ущелину. Побачив це орел і розповів всім тваринам. Осміліли звірі і закидали змію на смерть камінням.

Педагог: який висновок можна зробити з цієї притчі? Навіщо потрібна людині агресія? У яких випадках?

В результаті обговорення учні приходять до висновку, що агресія потрібна для самозахисту. Агресія інколи допомагає людині постояти за свою честь і за честь інших перед ворогом. Учні роблять запис в зошиті:

«Конструктивна агресія спрямована на захист себе і інших, на завоювання незалежності і свободи. Деструктивна агресія – це насильство, жорстокість, ненависть і злість. Це спроба самоствердження за рахунок приниження інших».

Педагог: Подумайте, в якій формі найчастіше виявляється ваша агресія? Як ви з нею справляєтесь?

Малюнок «Ти і агресія»

Педагог пропонує учням намалювати себе в агресії такими, якими вони себе уявляють. Малюнок виконується колективно на дошці або на великому аркуші ватману. Малюнок може включати символи, картинки, слова – все, за допомогою чого можна передати найважливіше в житті.

Педагог: А тепер поясніть свій малюнок. Чому Ви думаєте, що виглядаєте саме так?

«Лист товаришу»

Педагог: Кожній людині завжди потрібен друг. Коли друзів немає, то людина намагається їх знайти. Інколи друзі йдуть неправильним шляхом і їм потрібна допомога. Ми спробуємо з вами теж допомогти своєму товаришу. Але давайте це зробимо у формі листа. Ви можете звернути увагу на якісь його погані звички, вказати на своє бачення щодо цього. Лист має бути невеликим, але прагніть писати щиро. Можна не підписувати текст або придумати собі псевдонім.

Потім листи збираються і зачитуються. Учасники вгадують, хто є авторам кожного листа: якщо відгадують до називають позитивні якості автора. Учні за бажанням можуть помістити свої листи на дошці.

Аналіз заняття.

Педагог ставить запитання для обговорення: «Які способи зняття гніву для вас найбільш прийнятні? Чи потрібно вчитися знімати агресію? Чи можете ви оцінити свої можливості в опануванні способів зняття агресивного стану?».

Педагог: Зараз ми перевіримо, чи добре ми знаємо один одного. Зараз я роздам бланки з прислів’ями. Кожен вибере те, яке йому ближче за змістом.

Немає такої людини, щоб вік без гріха.

Всяка неправда – гріх.

Від долі не втечеш.

Ризик благородна справа

Грошей наживеш – без нужди проживеш.

Коли гроші говорять – правда мовчить.

І з розумом красти – біди не уникнути.

Раз вкрав – навік злодієм став.

Хто сильніший – той і правий.

З ким поведешся – того і наберешся.

Розумна брехня краща за дурну правду.

Втік прав – а попався винен.

Поясніть будь ласка свій вибір і зміст прислів’я.

Висновок: Отже ми сьогодні провели тренінг і я думаю, що кожен із Вас зрозумів, що таке агресія. В процесі обговорення ми прийшли до висновку, що агресія таке явище, яке може призвести до негативних наслідків. Але є випадки коли вона може захистити людину, допомогти відстояти свою честь та честь інших перед ворогом.

Страницы: 1 2 3 4 5Ігрова діяльність дітей: теоретичні основи й методика педагогічного керівнитства
Кожна людина по собі знає, що таке гра. Можна без перебільшення образно сказати, що гра є колисковою піснею людства. Якщо для дитини дошкільного та молодшого шкільного віку гра - улюблена діяльність, ...

Особливості використання ігрової форми на уроках математики
Учитель відбувся тоді, коли він хоче йти на роботу і, незважаючи на альтернативу, не змінює професію, коли він бачить у дітях, яких навчає і виховує, результат. Кожен учитель має нести відповідальніс ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net