Авторська система соціально-педагогічної роботи з дітьми «групи ризику»

Педагогіка: історія і сьогодення » Сучасні напрями соціально-педагогічної роботи з дітьми групи ризику » Авторська система соціально-педагогічної роботи з дітьми «групи ризику»

Сторінка 4

3. Індивідуальний рівень профілактики виступає як профілактична діяльність спеціалістів стосовно осіб, поведінка яких набуває рис відхилень або проблемності .

Овчарова Р. підкреслює, що соціально-педагогічна профілактика – це система заходів соціального виховання, спрямована на створення оптимальної соціальної ситуації розвитку дітей і підлітків, що сприяє прояву різних видів їхньої активності.

З метою проведення соціально-педагогічної профілактики нами було розроблено та проведено такі профілактичних заходи: акція «Цигарка на цукерку», антинаркотична акція «Твій вибір», практикум для підлітків «групи ризику» «Я влаштовуюсь на роботу» та тиждень «На відмінно».

Акцію «Цигарка на цукерку» було присвячено Дню всесвітньої відмови від тютюнопаління. Кожен з учнів міг обміняти цигарку на цукерку і відмовитися від куріння назавжди або хоча б на один день.

Дана акція проходила в холі загальноосвітньої школи №4 під час перерв. Грала музика, були розвішані плакати про шкоду куріння. Був організований пункт обміну, за допомогою мікрофона озвучувалися агітаційні речівки.

Протягом усього дня в школі була створена обстановка свята, а курці отримали можливість обміняти сигарету на цукерку, «за 5 цигарок – йогурт шле тобі привіт», а «10 цигарок здаси – яблуко ти з’їси», «ну а пачку здаси один – ти отримаєш апельсин».

За день цигарки обмінювали не тільки учні, а й працівники школи, батьки. В кінці дня члени агітбригади та учні з педагогами винесли коробку цигарок, які були зібрані протягом акції на подвір'я школи, де їх було спалено під гаслом агітбригади «Прощайте шкідливі звички, здрастуй здоровий спосіб життя!!!».

Антинаркотична акція «Твій вибір». Метою проведення даного заходу було надання інформації про наслідки вживання наркотиків, алкоголю та куріння, формування навичок самоаналізу, протистояння тиску з боку, а також розвинення в учнів навички публічного виступу, спільної діяльності, комунікативних умінь.

Акція проходила в три етапи:

1. Вранці, коли учні заходили до школи, їх зустрічала ініціативна група дітей (осіб 5–7), яка відрізнялася від інших яскравою атрибутикою (наприклад: червоний галстук). Звучала завзята, весела музика.

Музику так само звучала і на всіх перервах.

2. Перед першим уроком була проведена радіо-лінійка, на якій розповідали про те, що сьогодні в нашій школі проводиться акція «Твій вибір». Ми запросили фахівця з центру медичної профілактики, який так само під час радіо-лінійки коротко розповідав про те, наскільки важливий спортивний настрій хлопців і як негативно позначаються на здоров'ї хлопців та дівчат різні шкідливі звички.

3. На всіх перервах та ж ініціативна група проводила роздачу агітаційних листівок «Моя декларація» (додаток Г), «Відповіді на найбільш поширені питання про тютюн» (додаток Д).

Аналіз реальних життєвих ситуацій, котрий був зроблений Ю.Г. Волковим, В.І. Добреньковим, Ф.Г. Кадар свідчить, що найбільш важливим для молодою людини є перехід від загальноосвітньої школи до професійної праці, який якраз і припадає на підлітковий вік – час, коли людина приймає принципове рішення про вибір професійного шляху.

З метою вирішення цієї проблеми нами було проведено практикум «Я влаштовуюсь на роботу» для дітей «групи ризику». Цей практикум дав відповіді на такі запитання підлітків: як обрати професію до душі і не помилитися з головною справою життя? Що значить правильний вибір професії? тощо.

Професійне самовизначення особистості – це не разова дія, а складний і тривалий процес, що охоплює значний період життя людини, який включає в себе:

• самопізнання своїх індивідуальних особливостей, інтересів, сильних і слабких сторін;

• зіставлення знань про себе і бажаною професії;

• вибір професії і способу життя.

У старшому шкільному віці результатом процесу професійного самовизначення є вибір майбутньої професії, адже саме підлітковий і ранній юнацький вік відрізняється зростанням самопізнання, зростанням інтересу до власного «я», яке тісно пов'язане зі здатністю людини до усвідомленого і впевненого вибору професії.

У зв'язку з цим профорієнтаційну роботу ми провели у два етапи:

1 етап – це професійне просвітництво. Головна мета цього етапу – надати знання про світ професій, тих вимог, які пред'являються професією до людини.

Страницы: 1 2 3 4 5Перелік напрямів та кваліфікацій підготовки фахівців з вищою освітою
У Норвегії є близько 170 "регульованих" професій, практика, яких контролюється законом . Якщо ви хочете працювати в одній з цих професій, ви повинні отримати визнання Вашої професійної квал ...

Причини та наслідки до яких призводять поширення тютюнопаління та алкоголізму у дітей та підлітків
Шкідливі звички, що формуються у підростаючого покоління в шкільному віці, катастрофічно впливають на подальше особисте життя людини, соціальний та економічний стан суспільства, моральне та фізичне з ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net