Авторська система соціально-педагогічної роботи з дітьми «групи ризику»

Педагогіка: історія і сьогодення » Сучасні напрями соціально-педагогічної роботи з дітьми групи ризику » Авторська система соціально-педагогічної роботи з дітьми «групи ризику»

Сторінка 5

2 етап – це вибір професії. Головна мета – це визначення спрямованості особистості, інтересів, схильностей і можливостей у різних спеціальних видах діяльності, допомога у виборі конкретної професії, вузу, ліцею або коледжу.

Використаний нами підхід до вирішення проблеми своєчасного і точного професійного та особистісного самовизначення підлітків не вимагає особливих матеріальних витрат і заснований на положенні про те, що причини можливих труднощів у виборі професії багато в чому визначаються особистісними проблемами. Без їх вирішення неможливий ні правильний вибір професії, ні успішна соціальна адаптація, ні сімейне благополуччя.

Ці заняття допомогли підліткам дізнатися про свої можливості, про свої сильні і слабкі сторони, навчили співвідносити свої можливості з вимогами майбутньої професії, управляти своїми емоціями і розбиратися в людях.

Друге заняття даного практикуму було присвячено темі «Співбесіда з роботодавцем». Під час якого було надано інформацію про Службу зайнятості та з якими питань до неї можна звернутися за допомогою. Ми розповіли дітям, як правильно підготуватися до співбесіди, як важлива зустріч з роботодавцем і на практиці підготували відповіді на питання, які можуть прозвучати під час співбесіди.

Тиждень «На відмінно». За тиждень до свята ми вивішали оголошення про свято, в якому повідомили всіх учням про конкурс «Тиждень на-відмінно». Усі бажаючи могли взяти участь у цьому конкурсі. Хто більше збере за тиждень п'ятірок у щоденник, і похвальних записів, ті учні і стануть переможцями конкурсу. Переможцям: приз сюрприз. (Приз – подаркнок, сюрприз – подячний лист для мами).

Тиждень «На відмінно» допоміг отримати позитивні емоції і задоволення учнів та їх батьків. Учителі заохочували учнів, писали похвалу в щоденник за знання, за старання, зразкову поведінку, за вміння, та досягнення за успіхи в навчанні. Дітям «групи ризику» це свято допомогло відчути любов до школи, підвищити самооцінку, дало можливість брати участь у різних шкільних заходах, долучило і зацікавило їх батьків, а батьки отримали можливість відчути гордість за свою дитину.

Наприкінці тижня ми підвели підсумки і на лінійці оголосили переможців. Для вручення подячних листів було запрошено батьків.

Одним із переможців був учень сьомого класу, якого ми відносили до «групи ризику», він отримав велику кількість позитивних відзивів від учителів за зразкову поведінку та за старання. Його мати була приємно здивована, коли отримала подячний лист від школи, це була перша подяка за весь час навчання її сина.

Отже, ми провели профілактичну роботу не тільки з дітьми «групи ризику», а й з усіма учнями загальноосвітнього навчального закладу. В процесі профілактики ми створили виховне середовище, яке стало для дітей та підлітків середовищем з високою референтною значущістю.

Страницы: 1 2 3 4 5 Місце трудової підготовки учнів у системі освіти Великобританії
Трудове навчання в загальноосвітній школі має довгу історію. На початку від нього вимагали широкого виховного плану. Однак поступово воно стало підпорядковуватись швидше логіці ремесла, ніж потребам ...

Розвиток школи, виховання і педагогічних ідей у середньовічній Європі, в епоху Відродження та Реформації
Загальна характеристика епохи середньовіччя у Європі. Основні ознаки й умови розвитку виховання й освіти. Основні типи виховання та освіти у Європі у період розквіту феодалізму: церковне, лицарське, ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net