Методичні рекомендації, щодо підвищення ефективності діяльності соціального педагога з попередження шкідливих звичок у дітей та підлітків

Педагогіка: історія і сьогодення » Соціально-педагогічна діяльність по попередженню токсикоманії та алкоголізму у дітей та підлітків » Методичні рекомендації, щодо підвищення ефективності діяльності соціального педагога з попередження шкідливих звичок у дітей та підлітків

Сторінка 3

Визначили, що серед всіх методів, котрі застосовуються в процесі соціально-педагогічної профілактики тютюнопаління та алкоголізму у дітей та підлітків, найефективнішими є методи профілактичної інтервенції (бесіда, диспут, створення ситуацій морального вибору, вправляння тощо). Формами соціально-педагогічної профілактики тютюнопаління та алкоголізму у дітей та підлітків є наступні: усні журнали; тематичні виховні години; соціально-психологічні тренінги; зустрічі з медичними працівниками, представниками правоохоронних органів; доброчинні акції; зустрічі з підлітками, котрі позбавилися шкідливих звичок; тематичні вечори; вечори запитань і відповідей; конференції; КВК; спортивні свята; круглі столи; профілактичні консультації; ігрові години; вечори відпочинку; тематичні виставки; тематичні конкурси тощо.

А також ми розробили анкету для вивчення ставлення підлітків до тютюнопаління та заняття по профілактиці тютюнопаління та алкоголізму у вигляді тренінгових зустрічей [див. дод. А, Б, В], що в майбутньому дасть нам можливість досліджувати та сприяти попередженню негативних явищ у молодіжному середовищі.

Та на завершення сформулювали методичні рекомендації, щодо підвищення ефективності діяльності соціального педагога з попередження шкідливих звичок у дітей та підлітків.

Ми з’ясували, що для кращого результату застосування форм та методів профілактики соціальними педагогами, вона має ґрунтуватися на своєчасному виявленні та виправленні негативних інформаційних, педагогічних, психологічних, організаційних факторів, що зумовлюють відхилення в психологічному та соціальному розвитку дітей та підлітків, в їхній поведінці, стані здоров’я, а також в організації життєдіяльності та дозвілля.

Ефективність профілактичної роботи залежить від дотримання основних її принципів: забезпечення права підлітка на вільний вибір своєї поведінки, обмеженої таким же правом інших людей, відмова від намагання маніпулювати ним; гуманний характер профілактики; добровільна участь у профілактичних заходах; безпечність профілактичних дій для дітей та підлітків; відповідність профілактичних дій віковим та індивідуальним особливостям; переконуючий характер профілактики.

Отже, профілактика тютюнопаління та алкоголізму у дітей та підлітків буде ефективною лише в результаті систематичного, комплексного використання різних форм, методів, засобів у поєднанні з діяльністю, спрямованою на створення умов для їхньої повноцінної життєдіяльності та самореалізації.

Тренінгове заняття: «Профілактика тютюнопаління в дитячому та молодіжному середовищі»

Тема: «Діти вільні від тютюну»

Мета: надання інформації про здоровий спосіб життя, розповсюдження знань про куріння та профілактику куріння.

Тренінгові заняття розраховано:

на дітей та підлітків м. Києва

вік: 12-16 років

кількість: 15-20 чоловік

Місце проведення: освітні заклади м. Києва

Тривалість: одне тренінгові заняття, 60 хвилин.

Користувачі тематичного пакету: Соціальні працівники, педагоги, тренери – волонтери.

Зміст роботи

Орієнтовна тривалість, хв

Ресурсне забезпечення

1.

Гра-розминка «Хто найуважніший»

5 хв.

2.

Мозковий штурм «Чому люди палять»

5 хв.

Маркер, фліпчарт, папір А4.

3.

Інформаційне повідомлення: «Основна небезпека тютюнопаління для дітей та підлітків»

10 хв.

4.

Гра-розминка: «Подарунок»

5 хв

Маркер, папір А4.

5.

Інформаційне повідомлення: «Міфи та факти про тютюнопаління»

10 хв.

Маркер, фліпчарт, папір А4.

6.

Гра «Мені подобається в тобі…»

5 хв.

7.

Підведення підсумків заняття

5 хв.

Маркер, фліпчарт.

Вступна промова (5 хв.) Сьогодні ми розкажемо вам про куріння та розвіємо міфи, що склалися навколо нього.

Ви отримаєте знання про те, як:

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8Загальне подання про пізнавальні процеси
Пізнання миру у відчуттях і в сприйнятті. Для того, щоб жити й орієнтуватися в навколишньому, людина повинен сприймати й переробляти інформацію, уміти неї аналізувати, виділяти з її найбільш істотні ...

Місце і роль фізичної культури в загальній системі виховання дітей дошкільного віку
Правильне фізичне виховання дітей – одне з провідних завдань дошкільних установ. Хороше здоров'я, одержане в дошкільному віці, є фундаментом загального розвитку людини. Всесвітня організація охорони ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net