Методичні рекомендації, щодо підвищення ефективності діяльності соціального педагога з попередження шкідливих звичок у дітей та підлітків

Педагогіка: історія і сьогодення » Соціально-педагогічна діяльність по попередженню токсикоманії та алкоголізму у дітей та підлітків » Методичні рекомендації, щодо підвищення ефективності діяльності соціального педагога з попередження шкідливих звичок у дітей та підлітків

Сторінка 4

Куріння впливає на здоров’я людини;

Захисти себе та близьких від куріння.

Знання про куріння та його вплив на організм людини допоможуть вам уникнути небезпеки. Кожен з вас зможе усвідомити наслідки ризикованої поведінки, а водночас і те, як цей ризик можна зменшити або запобігти йому зовсім, тобто кожен може після отриманої інформації зробити для себе вибір.

Гра-розминка « Хто найуважніший?» (5 хв.)

Мета: активізувати учасників заняття до роботи в групі.

Хід гри:

Учасникам пропонується об’єднатися в дві команди і стати один за одним у два рядка в різних кутках кімнати. Тренер дає учасникам, які стоять першими в обох рядах, по аркушу паперу із зазначенням якогось предмета чи образа (наприклад, кавун, обличчя з посмішкою тощо). Учасники повинні за допомогою жестів і міміки швидко та зрозуміло донести інформацію до наступного учасника ( і так далі за ланцюжком). Завдання для останнього учасника: намалювати отримане повідомлення на закріпленому заздалегідь на стіні великому аркуші паперу. Перемагає команда, яка передала образ, щонайближчий до оригіналу.

До уваги тренера!

Учасників слід постійно заохочувати словами схвалення. Стежити за тим, аби підлітки не підказували. Стимулювати їх, кажучи , наприклад: «Ти можеш показати це без слів, спробуй».

Після розминки слід оголосити учасникам тему заняття і перейти до інформаційного повідомлення.

Мозковий штурм «Чому люди палять?» ( 5 хв.)

Приблизний варіант відповіді:

Декілька основних причин чому молоді люди починають курити:

Молодим людям з раннього дитинства «промиває мозок» гігантська рекламна індустрія, яка робить куріння привабливим.

Молоді люди наслідують своїх батьків, які палять та інших дорослих.

Деяка молодь починає курити через тиск своїх однолітків, щоб бути прийнятим у певну групу.

У деяких підлітків виникає потреба здобути більше впевненості у собі і більш високий статус в очах однолітків.

Інформаційне повідомлення: «Основна небезпека тютюнопаління для дітей». ( 15 хв.) Небезпека тютюнопаління у тому, що воно асоціюється: з дорослим життям, приналежністю до компанії, самовираженню, задоволенням, не відчувається небезпека для здоров’я у молодому віці.

Як речовини, що містяться в сигареті впливають на організм:

Як тільки людина закурює сигарету, нікотин через легені попадає в кров. І вже через 8 секунд починає впливати на головний мозок.

Нікотин підсилює серцебиття, звужує кровоносні судини і підвищує артеріальний тиск.

Нікотин негативно впливає на статеву сферу чоловіка (викликає імпотенцію) і на репродуктивну систему чоловіка та жінки, викликаючи утрудненість запліднення та розвитку плоду.

Разом з нікотином у легені попадає смола. Вона осідає на стінках легень. Можна сказати, що курець їсть дьоготь ложками. Якщо людина викурює пачку сигарет у день, за рік він «з’їдає» 700 грамів дьогтю.

разом з нікотином через легені в кров також проникає чадний газ (СО). Чадний газ зменшує надходження кисню в усі частини тіла. Через недолік кисню м’язи тіла усвідомлюються і настає стан загальної втоми.

До уваги тренера!

Дані таблиці бажано записати на дошці або фліпчарті.

Гра-розминка «Подарунок» (5 хв).

Мета: створити доброзичливу атмосферу в групі.

Хід гри

Учасники стають у коло. Їм пропонується зробити подарунок для свого сусіда справа, а саме – подарувати добрий настрій за допомоги міміки та жестів.

До уваги тренера!

Тренер, розповівши про смисл цієї гри, має починати першим. Це необхідно для того, щоб учасники на прикладі зрозуміли, що саме вони мають робити.

Інформ. повідомлення «Міфи та факти про куріння» (10 хв.)

Міфи (хибне твердження)

Факти

Куріння допомагає заспокоїтися.

Тільки тимчасово і до того ж, що після куріння проблеми, які викликали стурбованість не вирішилися, а навпаки час був згаяний.

Якщо сигарети менше пачки сигарет на день це нешкідливо для здоров’я.

Не існує безпечного рівня куріння – будь-яка сигарета шкідлива і може спровокувати розвиток захворювання.

Сигарета робить дівчину більш привабливою.

Жінки-фотомоделі роблять привабливими сигарети, які вони рекламують, а не навпаки.

Треба курити дорогі якісні сигарети і це буле якісно безпечно.

У дорогих, так званих «якісних» сигаретах міститься стільки ж канцерогенів ( речовини, які провокують рак), як і у звичайних сигаретах, а іноді ще більше.

Пасивне (примусове) куріння більш шкідливе, ніж звичайне, тому вже краще курити, ніж знаходитися у накуреному приміщення.

Ризик для пасивного курця складає не більше 30 % ризику для курця, тому що активний курець вдихає і навколишній дим безпосередньо від сигарет.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8Налагодження партнерських стосунків з родинами фактори, які допомагають школі залучати батьків
Для успішної реалізації інклюзивних програм надзвичайно важлива ефективна співпраця педагогів і родин дітей з особливими освітніми потребами. Керівник загальноосвітнього закладу є фасилітатором у нал ...

Вивчення числівника
Молодші школярі знайомляться з числівником як частиною мови тільки в 4 класі. Вони вони дістають перше уявлення про специфічні особливості цієї частини мови, вчаться розпізнавати числівники в тексті, ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net