Методичні рекомендації, щодо підвищення ефективності діяльності соціального педагога з попередження шкідливих звичок у дітей та підлітків

Педагогіка: історія і сьогодення » Соціально-педагогічна діяльність по попередженню токсикоманії та алкоголізму у дітей та підлітків » Методичні рекомендації, щодо підвищення ефективності діяльності соціального педагога з попередження шкідливих звичок у дітей та підлітків

Сторінка 6

Алкоголь отримують у результаті шумування цукру, що міститься, наприклад, у винограді, пшениці, й картоплі. Алкогольні напої розрізняють за вмістом у них алкоголю. Чим вищий вміст алкоголю, тим міцніший напій. Міцність алкогольного напою вимірюється в градусах. Наприклад, у пиві – близько 3-5 градусів, вині – 12-18 градусів, а в міцних напоях – 30-40 градусів.

Алкоголь – це речовина, яка викликає найбільшу смертність серед молоді!!!

Алкоголь -- це речовина шкідлива для мозку…

Алкоголь – це речовина, яка впливає на розумову діяльність.

Алкоголь – це речовина, яка викликає у людини стан сп’яніння.

Що відбувається в організмі людини, коли вона вживає алкоголь

Після вживання алкогольного напою алкоголь всмоктується в кров дуже швидко. Через кілька хвилин алкоголь уже розноситься по тілу і попадає в головний мозок.

Після вживання алкогольного напою кровоносні судини розширюються й алкоголь починає робити навантаження на серце.

Після вживання алкогольного напою алкоголь починає також робити навантаження на печінку.

Після вживання алкогольного напою підсилюється процес виведення води з організму. Це значить, що під дією алкоголю організм утрачає більше води в одиницю часу, ніж у звичайному стані.

У невеликих кількостях алкоголь має гальмуючу і розслабляючу дію. Але при невеликій кількості алкоголю погіршується координація рухів, збільшується час реакції на зовнішні подразники і час ухвалення рішення, тому з людьми в цьому стані часто відбуваються нещасні випадки.

Запам’ятайте!!!

У великих кількостях алкоголь має отруйну дію, тобто діє як отрута. Діючи як отруйна речовина, алкоголь руйнує печінку, клітини головного мозку і веде до алкогольної залежності чи до алкоголізму. Вживання алкоголю у великих кількостях за один раз може призвести до смерті!

Вправа «Заграна пластинка».

Призначення: Набуття навички наполегливо відстоювати себе, вироблення уміння сказати «ні». Виконується у вигляді «вертушки». Учасники, що стоять у зовнішньому колі, щось пропонують, а ті, що стоять у внутрішньому колі, твердо й упевнено говорять «ні». Наприклад, «я розумію, про що ти говориш, але мене це не цікавить». Говорити це треба тихим і спокійним тоном. Спокійне повторення того, чого ви хочете, знову й знову. Учить наполегливості, а також того, що ви не зобов'язані пояснювати причини своїх бажань. Допомагає не дратуватися заздалегідь.

Ефект, що досягається: дає змогу вам почуватися комфортно, ігноруючи спроби маніпулювання вами, заклик до логіки. Ви наполегливо просуваєтеся до бажаної мети.

Інформаційне повідомлення «Міфи та факти про алкоголь» (15 хв.)

Міфи

Факти

Багато хто вважає, що в стані похмілля необхідно обов’язково випити ще алкоголю, щоб похмелитися.

Єдиний лікар від похмілля – це час.

Деякі люди вірять, що алкоголь допомагає забутися і не думати про свої проблеми…

Можна на вечір забути про свої проблеми, але на ранок вони знову нагадують про себе.

Деякі вірять, що можна змішувати різні алкогольні напої, а також змішувати алкоголь з будь-якою мінеральною водою.

Від шипучих напоїв п’яніють швидше.

Деякі підлітки вірять, що більшість їхніх однолітків вживають алкоголь. А раз так, то і вони неодмінно повинні вживати алкоголь.

Дуже багато молодих людей сьогодні вільні від вживання алкоголю. Вміють відпочивати і одержувати насолоду від життя без допомоги психоактивних речовин.

Деякі молоді люди вважають, що проблема алкоголізму їх не стосується, вони завжди можуть кинути вживати алкоголь.

Є люди, які народжуються з вродженою толерантністю до алкоголю. У цих людей порушене функціонування біохімічних процесів.

До уваги тренера!

Після повідомлення тренер роздає пам’ятки кожному учасникові тренінгового заняття.

Гра «Безлюдний острів».

Призначення:

• діагностика і відпрацьовування способів, стилів взаємодії, психологічних умінь, необхідних для ефективного вирішення поставленого завдання;

• постановка проблеми залежності;

• постановка проблеми паління.

Сюжет:

Уявіть, що ви пливете до Африки. Унаслідок катастрофи ви потрапили на безлюдний острів. Коли вас урятують і чи зможуть узагалі це зробити — не відомо. Природно, перед вами стоїть завдання — вижити, адже життя там повне небезпек і несподіванок.

Потрібно освоїти острів, організувати на ньому господарство, налагодити соціальне життя, розподілити основні функції й обов'язки. Варто продумати і те, яким чином вони виконуватимуться. Вирішіть питання про владу. Якою вона буде на вашому острові? Хто прийматиме остаточне рішення? Розробіть моральний кодекс.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8Принцип формування екологічного мислення - виховний аспект
Реформа загальноосвітньої школи орієнтує шкільну практику й педагогічну науку на пошук шляхів інтеграції теоретичних знань, посилення зв'язку навчання з життям. Метою й планованим результатом екологі ...

Теоретичні засади вивчення елементів тексту на уроках рідної мови
Становлення лінгвістики тексту в якості окремої галузі філології відображає весь хід розвитку сучасної лінгвістичної науки. Текст є первинним усього гуманітарно-філософського мислення і являється тою ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net