Алкоголь отримують у результаті шумування цукру, що міститься, наприклад, у винограді, пшениці, й картоплі. Алкогольні напої розрізняють за вмістом у них алкоголю. Чим вищий вміст алкоголю, тим міцніший напій. Міцність алкогольного напою вимірюється в градусах. Наприклад, у пиві – близько 3-5 градусів, вині – 12-18 градусів, а в міцних напоях – 30-40 градусів.
Алкоголь – це речовина, яка викликає найбільшу смертність серед молоді!!!
Алкоголь -- це речовина шкідлива для мозку…
Алкоголь – це речовина, яка впливає на розумову діяльність.
Алкоголь – це речовина, яка викликає у людини стан сп’яніння.
Що відбувається в організмі людини, коли вона вживає алкоголь
Після вживання алкогольного напою алкоголь всмоктується в кров дуже швидко. Через кілька хвилин алкоголь уже розноситься по тілу і попадає в головний мозок.
Після вживання алкогольного напою кровоносні судини розширюються й алкоголь починає робити навантаження на серце.
Після вживання алкогольного напою алкоголь починає також робити навантаження на печінку.
Після вживання алкогольного напою підсилюється процес виведення води з організму. Це значить, що під дією алкоголю організм утрачає більше води в одиницю часу, ніж у звичайному стані.
У невеликих кількостях алкоголь має гальмуючу і розслабляючу дію. Але при невеликій кількості алкоголю погіршується координація рухів, збільшується час реакції на зовнішні подразники і час ухвалення рішення, тому з людьми в цьому стані часто відбуваються нещасні випадки.
Запам’ятайте!!!
У великих кількостях алкоголь має отруйну дію, тобто діє як отрута. Діючи як отруйна речовина, алкоголь руйнує печінку, клітини головного мозку і веде до алкогольної залежності чи до алкоголізму. Вживання алкоголю у великих кількостях за один раз може призвести до смерті!
Вправа «Заграна пластинка».
Призначення: Набуття навички наполегливо відстоювати себе, вироблення уміння сказати «ні». Виконується у вигляді «вертушки». Учасники, що стоять у зовнішньому колі, щось пропонують, а ті, що стоять у внутрішньому колі, твердо й упевнено говорять «ні». Наприклад, «я розумію, про що ти говориш, але мене це не цікавить». Говорити це треба тихим і спокійним тоном. Спокійне повторення того, чого ви хочете, знову й знову. Учить наполегливості, а також того, що ви не зобов'язані пояснювати причини своїх бажань. Допомагає не дратуватися заздалегідь.
Ефект, що досягається: дає змогу вам почуватися комфортно, ігноруючи спроби маніпулювання вами, заклик до логіки. Ви наполегливо просуваєтеся до бажаної мети.
Інформаційне повідомлення «Міфи та факти про алкоголь» (15 хв.)
Міфи |
Факти |
Багато хто вважає, що в стані похмілля необхідно обов’язково випити ще алкоголю, щоб похмелитися. |
Єдиний лікар від похмілля – це час. |
Деякі люди вірять, що алкоголь допомагає забутися і не думати про свої проблеми… |
Можна на вечір забути про свої проблеми, але на ранок вони знову нагадують про себе. |
Деякі вірять, що можна змішувати різні алкогольні напої, а також змішувати алкоголь з будь-якою мінеральною водою. |
Від шипучих напоїв п’яніють швидше. |
Деякі підлітки вірять, що більшість їхніх однолітків вживають алкоголь. А раз так, то і вони неодмінно повинні вживати алкоголь. |
Дуже багато молодих людей сьогодні вільні від вживання алкоголю. Вміють відпочивати і одержувати насолоду від життя без допомоги психоактивних речовин. |
Деякі молоді люди вважають, що проблема алкоголізму їх не стосується, вони завжди можуть кинути вживати алкоголь. |
Є люди, які народжуються з вродженою толерантністю до алкоголю. У цих людей порушене функціонування біохімічних процесів. |
До уваги тренера!
Після повідомлення тренер роздає пам’ятки кожному учасникові тренінгового заняття.
Гра «Безлюдний острів».
Призначення:
• діагностика і відпрацьовування способів, стилів взаємодії, психологічних умінь, необхідних для ефективного вирішення поставленого завдання;
• постановка проблеми залежності;
• постановка проблеми паління.
Сюжет:
Уявіть, що ви пливете до Африки. Унаслідок катастрофи ви потрапили на безлюдний острів. Коли вас урятують і чи зможуть узагалі це зробити — не відомо. Природно, перед вами стоїть завдання — вижити, адже життя там повне небезпек і несподіванок.
Потрібно освоїти острів, організувати на ньому господарство, налагодити соціальне життя, розподілити основні функції й обов'язки. Варто продумати і те, яким чином вони виконуватимуться. Вирішіть питання про владу. Якою вона буде на вашому острові? Хто прийматиме остаточне рішення? Розробіть моральний кодекс.
Види малювання, що проводяться в середній групі, їх
характеристика
У дитячому садку малювання займає провідне місце в навчанні дітей образотворчому мистецтву і включає три види: предметне малювання, сюжетне і декоративне. Кожному з них властиві свої завдання, які ви ...
Мовна діяльність молодших школярів
У ранньому дитинстві виникають потреби спілкування, які задовольняються за допомогою найпростіших засобів мови: гуління, белькотіння, а у віці близько року з'являються перші слова. З самого початку м ...
Читання як вид навчальної діяльності
Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>