Методика проведення ігрового заняття під час вивчення предмету «Історії України», на тему: «Козаки на території України»

Педагогіка: історія і сьогодення » Психолого-педагогічне застосування ігрових технологій у загальноосвітньому навчальному закладі » Методика проведення ігрового заняття під час вивчення предмету «Історії України», на тему: «Козаки на території України»

Сторінка 1

Тема: Підсумково-узагальнюючий урок з теми «Козаки на території України»

Мета: підвести підсумки доби козаччини, систематизувати та перевірити знання учнів з теми «Козаки на території України », продовжувати розвивати вміння працювати за різними формами навчання, орієнтуватися в історичному часі, виховувати повагу до історичної минувшини України.

Тип уроку: підсумково-узагальнюючий урок-гра

Обладнання: ілюстрації до історичних подій, конверти з запитаннями,

Хід уроку

Організаційний момент.

- Доброго дня, діти! Ось вже продзвенів дзвінок, і розпочався урок.

Сьогодні у нас дуже цікавий урок, який допоможе нам вивчити своє минуле, адже «без минулого немає майбутнього»- урок Історії.

Повідомлення теми та завдань уроку.

- По-перше, сьогодні у нас підсумково-узагальнюючий урок з теми «Козаки на території України».

- По-друге, на уроці ми повторимо весь навчальний матеріал з теми, опрацюємо багато цікавих завдань.

- По- третє, ви повинні створити команди (по 4 чоловіки),щоб у вас було 4 групи і дати назву своїй команді.

III. Повторення та узагальнення.

Гра «Всезнайко» (словникова робота).

- В процесі гри «Всезнайко» закріпимо поняття з теми:

козак, Січ, гетьман, отаман, дружина, Гетьманщина, Військова (Генеральна) рада, «Чорна рада», Андрусівське перемир’я , «Вічний мир», «Золота грамота», ярлик, «Ординація війська Запорозького реєстрового», о. Мала Хотиця, Куруківська угода, Руїна.

-Кожна команда повинна по черзі витягувати по два конвертики з даним термінами і розкривати суть їхного поняття, за правильну відповідь ви отримаєте 2бали.

Гра «Змійка» (встановити відповідність)

А зараз ми пограємось в гру на відповідність. Вам потрібно на папері встановити, на швидкість, правильну відповідність. Той хто з цим завданням справиться найшвидше отримає додаткових 2 бали (правильна відповідність – 1 бал).

1

1240 р.

А

«Ординація війська Запорозького реєстрового»

2

1667 р.

Б

Початок національно-визвольної війни

3

1638 р.

В

Корсунська генеральна старшинська рада

4

1588 р.

Г

Вперше зустрінувся термін «козак»

5

1594 р.

Д

Білоцерківський договір

6

1648 р.

Е

Андрусівське перемир’я

7

1651р.

Ж

Повстання під проводом С. Наливайка

8

1669 р.

З

Третій Литовський статут

3. Гра « Історичний портрет»

- Завдання цієї гри полягає в тому, що ви повинні здогадатися хто сховався за даною характеристикою. На кожну команду по одній персоналії (правильна відповідь – 5 балів).

… - діяч українського козацтва. Походив із старовинного українського шляхетського православного роду. У роки Визвольної війни став одним із найближчих соратників Б. Хмельницькогоо, генеральним писарем Війська Запорозького. Після смерті Б. Хмельницького обраний наказним гетьманом при Ю. Хмеьницькому. а згодом добився гетьманської булави. На посаді гетьмана здійснював антимосковську політику, розгоромив промосковське повстання козаків (1658), під Конотопом прислані російські війська (1659). Уклав у Гадячі угоду з Річчю Посполитою (1658), яка була ратифікована польським сеймом. У жовтні 1659 р. на «Чорній раді» він був усунутий від гетьманства і повернув владу Юрію Хмельницькому.

Страницы: 1 2 3



Регіональні центри народних промислів і ремесел
Мета: розкрити поняття «регіональні центри народних промислів»; систематизувати знання в галузі декоративно-ужиткового мистецтва; виховувати естетичне ставлення до навколишнього світу, прищеплювати л ...

Ступенева система освітньо-кваліфікаційних рівнів
В Україні у всіх приватних і більшості державних ВНЗ прийнято світову практику структурування освіти: після 4-річного навчання у ВНЗ є можливість отримати ступінь бакалавра, після 5-ти років - спеціа ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net