Методика проведення ігрового заняття під час вивчення предмету «Історії України», на тему: «Козаки на території України»

Педагогіка: історія і сьогодення » Психолого-педагогічне застосування ігрових технологій у загальноосвітньому навчальному закладі » Методика проведення ігрового заняття під час вивчення предмету «Історії України», на тему: «Козаки на території України»

Сторінка 2

(Іван Виговський)

… -один із перших відомих в історії українського козацтва гетьманів, нащадок великого князя литовського Ольгерда. У 1551 р. – черкаський і канівський староста, організатор відсічі татарським нападам. У 1560 р. – на службі в московського царя Іван Грозного , 1561 р. повертається в Україну. У 1563 р. здійснив військовий похід до Молдвії. Через зраду одного з молдавських претендентів на владу козацьке військо зазнало поразки, а сам гетьман потрапив у полон, був відправлений до Стаммбулу і там страчений.

(Дмитро Вишневецький)

. – гетьман України, творець Української держави. Місцем народження вважається Суботів. Походженням з дрібної української шляхти . Брав участь у походах проти Кримського ханства, а в часи повстань 30-х років XVII ст. виступав на боці козаків. Під час національно-визвольних змагань виявив себе як видатний державний діяч,досвідчений полководець, тонкий дипломат.

(Богдан Хмельницький)

… - політичний діяч, гетьман реєстрового козацтва. Очолив кілька вдалих походів на Оттоманську Порту і Кримське ханство. З його ім’ям пов’язане взятт Варни(1606) і Кафи(1616) У 1618 р. взяв участь у поході військ польського королевича Владислава на Москву. У гетьманській діяльності керувався прагматизмом, тверезим розрахунком, твердістю і водночас і водночас схильністю до компромісів.

(Петро Сагайдачний)

4. Гра «Сходинки»

- Діти, під час вивчення даної теми ми особливу увагу приділяли українській національній революції,а тепер щоб згадати її краще,ви повинні встановити правильну періодизацію подій. Для цього вам потрібно біля кожної описаної події написати етап і роки , (під час яких це відбувалося) і зробити це потрібно у формі сходинок на папері. Перша сходинка повинна відповідати 1-му етапу За кожну правильну відповідь ви отримаєте по 2 бали.

1.- громадянська війна, що призвела до поділу козацької України на два гетьманства (ІІ етап - вересень 1657 – червень 1663 р.)

2.- боротьба за воз’єднання Української держави (ІІІ етап – червень 1663 – вересень 1676 р.)

3.- найбільше піднесення національно-визвольних змагань та соціальної боротьби (І етап - лютий 1648 – серпень 1657 р.)

5. Гра «Один зайвий»

- А зараз ми пограєм в таку цікаву гру, яка має назву «Один зайвий». Правила цієї гри полягають в тому, що ви повинні витягти з маленької скриньки листочок із завданням, потім з переліку слів знайти зайве слово і перечеркнути його. За правильну відповідь кожна група отримає 4 бали.

І. Виговський, Б. Хмельницький, В. Хвойка, П. Дорошенко, Ф. Трясило, Я. Вишневецький;

Іскоростень, Суботів, Жовті Води, Корсунь, Ніжин, Пилявці;

козак, отаман, князь, гетьман, осавул, гайдамак;

булава, хоругви, бунчуг, герб, литаври, каламар;

IV. Підсумок уроку.

Ось і вирішено останнє завдання, можна підвести підсумки гри та визначити команду яка перемогла, за підрахованими балами. Молодці, діти, Ви справилися з усіма завданнями і я надіюсь, що певні знання залишаться з вами на довго. Урок наш теж підійшов до кінця. Бажаю в майбутньому всім Вам лише перемог!

Якщо робити підсумок роботи, то доцільно сказати, що ми досягли мети даного дослідження. Було теоретично обґрунтувано та розробено методику застосування ігрових технологій у загальноосвітньому навчальному закладі.

У ході роботи було дослідженно історію розвитку гри. Обґрунтовано сутність понять «ігрові технології навчання», «гра» та «ігрова діяльність». Розкрито значення педагогічної гри. Проаналізовано основні види, функції ігор та особливості застосування їх на уроках у загальноосвітньому навчальному закладі. А також розробити методику проведення гри під час вивчення дисципліни «Історія України» (8 клас ЗОСШ).

Спостереження показали, що учням подобаються такі ігри, де є можливість показати свої здібності і знання, утвердити себе в класному колективі, їх приваблюють ігри, які містять елементи змагання.

Страницы: 1 2 3Методика навчання гри на ДМІ
Знайомство з навичками гри краще починати з групи ударних інструментів. При грі на бубоні можна отримувати різні за силою й характером звучання звуки залежно від того, де і як зроблений удар (пальцям ...

Характеристика шляхів навчання діалогічного мовлення
Існують різні шляхи навчання діалогічного мовлення, з яких можна виділити два основні. Перший шлях – «згори вниз» - навчання діалогічного мовлення розпочинається зі слухання діалогу зразка з його под ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net