Сучасні методики застосування української обрядовості

Педагогіка: історія і сьогодення » Українська обрядовість як засіб виховання дошкільнят » Сучасні методики застосування української обрядовості

Сторінка 4

6. Вчити виразно розказувати вірші, інтонаційно передавати їх зміст, розвивати поетичний слух. Стимулювати мовленнєву активність дітей, збагачувати їхню мову народними образними виразами.

7. Вчити дітей бачити красу пісні, гри, танцю, театралізованого свята через музичний супровід, ритмічно-хореографічні елементи як засоби мистецтва. Розвивати і підтримувати у дітей бажання грати в народні ігри, розігрувати сюжети українських народних пісень, жартів.

8. Продовжувати знайомити дітей з українським декоративно-прикладним мистецтвом: вишивкою, керамікою, писанкарством. Поглибити і розширити знання дітей про український національний одяг, його особливості.

9. Систематизувати уявлення дітей про послідовність сезонних змін у природі. Вчити любити природу, людей, навколишній світ, глибоко цінувати все те, чим багаті українські традиції. Дати загальне уявлення про взаємозв’язок природи з людиною.

10. Ознайомити з лікарськими рослинами рідного краю та народними традиціями лікування ними.

11. Ознайомити дітей з українською національною кухнею. Дати поняття про обрядову їжу.

12. Збагачувати духовний світогляд дитини: її етнічну самобутність, народну мораль, сімейно-побутовий та суспільний етикет. Виховувати повагу до старших, чемність, скромність, працьовитість, правдивість, чесність, гостинність. Виховувати у дітей риси майбутніх дбайливих матерів та батьків: у дівчаток - лагідність, ніжність, хазяйновитість, щирість, прагнення мати дітей, любити, годувати їх; у хлопчиків - шанувати сім’ю, вміти її захищати, бути добрим, щирим, працьовитим господарем, дбати про сім’ю, виховувати дітей.

13. Виховувати у дітей національну гідність, підтримувати інтерес до національної культури, прищеплювати любов та повагу до українських традицій, звичаїв через залучення дітей до підготовки та проведення свят. Викликати і підтримувати у дітей бадьорий, веселий настрій. Створити умови для виявлення і розвитку творчих здібностей дитини, підтримувати відчуття радості і задоволення від участі в святах. Залучати батьків до активної участі у підготовці та проведенні свят.

Страницы: 1 2 3 4 Теорія та методика реалізації задачного підходу в умовах диференційовного навчання фізики
Підвищення якості та пріоритетності шкільної природничо-математичної освіти в умовах становлення і розвитку високотехнологічного інформаційного суспільства в Україні є історично зумовленим. Як одна і ...

Розв’язання проблеми адаптації дітей до навчання у масовій початковій школі
Практика свідчить, що значна частина педагогів та батьків, тобто людей, які здійснюють виховання дітей дошкільного віку, мають надто поверхові уявлення про адаптацію дитини до школи. Оптимізація зага ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net