Практична розробка з формування світогляду особистості

Педагогіка: історія і сьогодення » Особливості гендерного виховання дітей дошкільного віку » Практична розробка з формування світогляду особистості

Сторінка 1

1. Вступна бесіда

Діти та вихователь сидять на своїх подушечках на килимку.

Вихователь. Як завжди, почнемо заняття з того, що ділитимемося одне з одним враженнями про те, що нас,здивувало, зацікавило, вразило, про що, можливо, ми замислилися або що зрозуміли. Для зручності можна скористатися печатками таких речень:

Сьогодні (вчора) мене зацікавило .

Сьогодні (вчора) мене здивувало .

Сьогодні (вчора) мене вразило .

Сьогодні (вчора) я замислився (замислилася) .

Сьогодні (вчора) я зрозумів (зрозуміла)

Сьогодні (вчора) я помітив (помітила) .

Методичні поради: важливо щоб кожна дитина щодня могла поділитися з вихователем та іншими дітьми своїми думками, враженнями.

Гра “Я — хлопчик! Я — дівчинка! Мене звуть . ”

Вихователь. Усі люди, які народилися й живуть на — планеті - Земля, поділяються на дві статі: чоловічу й жіночу. Тільки-но немовля народжується на світ, ми відразу дізнаємося, якої воно статі. Хлопчики, чоловіки, дідусі — представники чоловічої статі, дівчатка, жінки, бабусі — представниці жіночої. Скажіть, як можна дізнатися, що це — хлопчик, а це — дівчинка? (Дати можливість дітям відповісти), А коли дитинка тільки народжується, у неї іще немає волосся, немає одягу, як мама чи тато дізнаються, хто в них народився — хлопчик чи дівчинка? (Дати можливість дітям відповісти). Я зараз покажу вам фото і ви самі зрозумієте, як відрізнити хлопчика від дівчинки. (Вихователь показує фото, на якому голенькі немовлята лежать горілиць). Бачите, і ви-одразу здогадалися, де хлопчик, а де — дівчинка.

Після народження дитини батьки починають думати, яке ж їй дати ім’я.

Колись і ваші мами, і тата думали, як же вас назвати. Чи всі знають свої імена? (Дати дітям можливість відповісти). Тоді пропоную пограти в таку гру. Ось я приготувала для вас картки, одні — рожеві й на них написано: “Я—дівчинка! Мене звуть .”; інші — блакитні, на них написано: “Я — хлопчик! Мене звуть .”. Кожен з вас має взяти відповідну картку і по черзі казатиме# “Я — хлопчик!” або “Я — дівчинка!” і називатиме своє ім’я. (Діти виконують завдання).

А тепер напишіть на своїй картці своє ім’я та прикріпіть її до одягу.

Діти, давайте порахуємо, скільки в нашій групі дітей жіночої статі, скільки — чоловічої. (Діти виконують завдання).

Отже, у нас у групі — . дівчаток та . хлопчиків.

Матеріал: набір карток блакитного та рожевого кольорів з відповідними написами, олівці, скотч (або інший матеріал) для прикріплення карток на одяг дітей.

Гра “Що означають наші імена?”

Вихователь. У попередній грі кожен з вас називав своє ім’я. А чим відрізняються імена хлопчиків від імен дівчаток? (Дати можливість дітям відповісти); А, можливо, хтось знає, що означають ваші імена? (Дати можливість дітям відповісти). Пропоную знайти на столі картки, на яких написані імена. (Вихователь заздалегідь готує на аркушах А 4 картки: з одного боку великими літерами написано ім’я дитини, зі зворотного — текст про те, що означає це ім’я). Хто зможе, прочитає сам, а тому, хто не зможе, я допоможу прочитати. (Діти разом з вихователем дізнаються, про те, що означають їхні імена. Наприклад, Борис — “борець", Олександр — “захисник" тощо).

Пропоную кожному розфарбувати своє ім’я в ті кольори, які вам подобаються, щоб воно мало гарний вигляд. (Діти розфарбовують малюнки).

Тепер ви вже знаєте, що означають ваші імена, а чи подобаються вони вам? Можливо хтось хотів би, щоб його звали інакше? Як саме? Чому? (Дати дітям можливість відповісти).

Методичні поради. Інформація про значення імен дітей має бути лаконічною, щоб її можна було відразу на занятті прочитати разом з дитиною. Якщо вважаєте за потрібне дати вихованцям розширену інформацію про значення імен, запропонуйте їм ознайомитися з нею разом з батьками вдома, що дасть змогу залучити до навчально-виховного процесу тат і мам.

Матеріал: набір карток з іменами вихованців саме цієї групи та значеннями цих імен.

Бесіда на основі власного досвіду

Вихователь, Мабуть, ви помітили, що імена хлопчиків і дівчаток різняться між собою, та й ті риси, які підкреслюють імена, також різні. Поговоримо, про це, Я ставитиму вам запитання, а ви висловлюватимете свою думку.

Про які жіночі риси йдеться у ваших іменах?

Про які чоловічі риси йдеться у ваших іменах?

Чи подобається тобі бути дівчинкою? Чому?

Чи подобається тобі бути хлопчиком? Чому?

Чи хотів би ти стати дівчинкою? Чому?

Чи хотіла б ти стати хлопчиком? Чому?

Чому добре бути дівчинкою?

Чому добре бути хлопчиком?

Як ви гадаєте, якою має бути найкраща дівчинка? Чому?

Страницы: 1 2 3 4Етнопедагогічний підхід до виховання у дитячому хореографічному колективі
Основною метою національного виховання на основі народного мистецтва є передання вихованцям соціального досвіду, успадкування ними духовних надбань українського народу, досягнення високої національно ...

Розвиток операцій мислення
Мислительна діяльність, спрямована на розв’язування певних завдань, дуже складна. Вона здійснюється за допомогою різних засобів або операцій мислення порівняння, аналізу, синтезу, абстрагування, узаг ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net