Практична розробка з формування світогляду особистості

Педагогіка: історія і сьогодення » Особливості гендерного виховання дітей дошкільного віку » Практична розробка з формування світогляду особистості

Сторінка 4

Гра “Запитайка”

У цій грі діти вчаться ставити проблемні запитання з теми, що опрацьовувалася протягом тижня. Кожна дитина ставить запитання, а інші діти їй відповідають. Якаю вони не можуть цього зробити, вихователь допомагає.

Запитальні слова, які доречно використати: Хто? Що?Де? Коли? Як? Який? Чому? Чи можливо? Навіщо? Звідки? тощо.

Гра може проводитися по-різному: вихователь промовляє початок запитання (тобто запитальне слово), а діти мають придумати запитання з теми, яка вивчалася цього тижня; вихователь пропонує дітям картки на яких записано початок запитань (запитальні слова). Дитина, яка витягує картку, має продовжити запитання.

Практичне завдання

“Справжня чоловіча й жіноча робота”

Вихователь. Сьогодні, останнього дня тижня, пропоную дуже цікаве завдання: хлопчики виконуватимуть чоловічу роботу — фарбуватимуть наші кубики, якими ми всі граємося у групі, бо вони вже не такі яскраві й гарні, як були раніше. А поки хлопчики працюватимуть, дівчатка виконуватимуть жіночу роботу — напечуть для нас усіх смачних пиріжків.

Вихователь заздалегідь готує потрібні матеріали і столи для роботи — їх варто накрити клейонкою. Спочатку вихователь показує хлопчикам, як брати фарбу щіточкою, як її розмазувати, попереджає, що треба працювати акуратно, не торкаючись фарби руками. А потім показує дівчаткам, як ліпити пиріжки: розкачати шматочок тіста, покласти туди начинку, заліпити, покласти на дечко. Коли з усього тіста будуть зроблені пиріжки, вихователь разом з дівчатками відносить їх на кухню дитячого садка, і просить кухаря випекти їх. Коли пиріжки готові, усі діти (й дівчатка, й хлопчики) ласують ними та пригощають ними працівників дитсадка.

Методичні поради. Не обов’язково пропонувати дітям виконувати саме такі види жіночої й чоловічої роботи, можна придумати щось інше. Головне, щоб це була справжня робота, посильна для хлопчиків і дівчаток старшого дошкільного віку, яка давала б конкретний, очевидний результат.

Матеріал: клейонка для столів, фарба для фарбування кубиків (гуаш, змішана з клеєм ПВА), кубики для фарбування, щіточки та гумові рукавички для кожного.

Страницы: 1 2 3 4 Формування поняття про геометричні фігури
За програмою з математики вже у 1 класі (ще до вивчення чисел першого десятка) вводиться поняття геометричної фігури. В цей час увага дітей зосереджується на властивостях предметів, розміщення їх на ...

Орієнтовний план дійового аналізу твору М.М. Коцюбинського «Харитя»
Твір «Харитя» цікавий і хвилюючий, ним особливо захоплюються діти. Складається він з чотирьох розділів – основних картин життя, взятих з селянської бідної родини, що взаємодіють і доповнюють одна одн ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net