Гра “Запитайка”
У цій грі діти вчаться ставити проблемні запитання з теми, що опрацьовувалася протягом тижня. Кожна дитина ставить запитання, а інші діти їй відповідають. Якаю вони не можуть цього зробити, вихователь допомагає.
Запитальні слова, які доречно використати: Хто? Що?Де? Коли? Як? Який? Чому? Чи можливо? Навіщо? Звідки? тощо.
Гра може проводитися по-різному: вихователь промовляє початок запитання (тобто запитальне слово), а діти мають придумати запитання з теми, яка вивчалася цього тижня; вихователь пропонує дітям картки на яких записано початок запитань (запитальні слова). Дитина, яка витягує картку, має продовжити запитання.
Практичне завдання
“Справжня чоловіча й жіноча робота”
Вихователь. Сьогодні, останнього дня тижня, пропоную дуже цікаве завдання: хлопчики виконуватимуть чоловічу роботу — фарбуватимуть наші кубики, якими ми всі граємося у групі, бо вони вже не такі яскраві й гарні, як були раніше. А поки хлопчики працюватимуть, дівчатка виконуватимуть жіночу роботу — напечуть для нас усіх смачних пиріжків.
Вихователь заздалегідь готує потрібні матеріали і столи для роботи — їх варто накрити клейонкою. Спочатку вихователь показує хлопчикам, як брати фарбу щіточкою, як її розмазувати, попереджає, що треба працювати акуратно, не торкаючись фарби руками. А потім показує дівчаткам, як ліпити пиріжки: розкачати шматочок тіста, покласти туди начинку, заліпити, покласти на дечко. Коли з усього тіста будуть зроблені пиріжки, вихователь разом з дівчатками відносить їх на кухню дитячого садка, і просить кухаря випекти їх. Коли пиріжки готові, усі діти (й дівчатка, й хлопчики) ласують ними та пригощають ними працівників дитсадка.
Методичні поради. Не обов’язково пропонувати дітям виконувати саме такі види жіночої й чоловічої роботи, можна придумати щось інше. Головне, щоб це була справжня робота, посильна для хлопчиків і дівчаток старшого дошкільного віку, яка давала б конкретний, очевидний результат.
Матеріал: клейонка для столів, фарба для фарбування кубиків (гуаш, змішана з клеєм ПВА), кубики для фарбування, щіточки та гумові рукавички для кожного.
Зв’язки Академії з Молдавією і Валахією
Києво-Могилянській академії належить визначне місце в розвитку і зміцненні культурних зв’язків українського народу із зарубіжними країнами, зокрема південнослов’янськими, а також Молдавією, Валахією, ...
Взаємодія інтуїтивних та імпровізаційних компонентів в професійній
діяльності педагога
Модернізація сучасної освіти вимагає постійного підвищення якості навчально-виховної роботи в загальнообов'язкове освітнього школі. Зросли професійні вимоги до особистості вчителя, посилились потреби ...
Читання як вид навчальної діяльності
Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>