Ігри для дітей із гендерного виховання

Сторінка 1

Мета: формувати у дітей особливості поведінки, адекватні статевій належності; уявлення про рід і родинне життя; про призначення чоловіка й жінки в сім'ї і суспільстві; розвивати в дітей шанобливе ставлення до своєї родини, близьких, родичів; збуджувати інтерес до людського оточення, спостережливість, довіру та відкритість; прищеплювати дітям культуру статевої поведінки.По веселу музику діти заходять до залу, чергуючись хлопчик із дівчинкою. Підходять до килимка, на якому стоять куби, де діти сидітимуть.Психолог. Добридень мої, любі малята. Подивіться, скільки в нас гостей. Давайте з ними привітаємося.Діти. Ми дуже раді вас бачити.Психолог. А тепер я запрошую вас зайняти свої місця. (Хлопчики жестом запрошують сісти дівчаток і лише потім сідають самі).Психолог. Які в нас виховані хлопчики, ну справжні джентльмени. Спочатку запросили сісти дівчаток, а лише потім сіли самі. Молодці! Діти, сьогодні у нас буде дуже цікаве - заняття. Ми поговоримо про нас, про людей, про стосунки між хлопчиками й дівчатками. Поговоримо про те, чим ми схожі й чим відрізняємося один від одного.

Гра «Намалюй і назви себе»

Ви повинні намалювати себе, потім кожен назве своє ім'я, розповість, хто він, хлопчик чи дівчинка, яким би хотів бути. Отож кожен візьме олівці, папір і розпочне роботу. (Діти малюють під спокійну мелодійну музику).

Психолог. Молодці, закінчили. А тепер приступимо до обговорення.

Діти

— Я хлопчик. Мене звати Саша. Я хочу бути сміливим, сильним, міцним, здоровим, високим, широкоплечим, захисником дівчаток, помічником татові, за професією - водієм.

— Я - дівчинка. Моє ім'я Валентина. Я мрію бути красивою, ніжною, доброю, люблячою, вродливою, стрункою, любимою, маминою помічницею, хочу бути вчителькою.

Психолог. Малята, а ви, напевно, помітили, що всі дорослі поділяються на чоловіків і жінок, а діти - на хлопчиків і дівчаток. Ми кажемо, що вони різної статі: чоловічої або жіночої. Так само поділяються за статтю багато тварин і навіть деякі рослини. Ось тільки що ви називали свої імена й говорили, якими б хотіли бути. Та ще й намалювали себе. А чи помітили ви різницю між тим, що розповідали дівчатка, а що хлопчики?

Діти

— Так. Я помітив, що всі хлопчики мають чоловічі імена (Юра, Влад), а дівчатка - жіночі (Альона, Аня).

— А я помітила, що хлопчики хочуть бути дужими, сміливими, як чоловіки. А дівчатка - ніжними й красивими, як жінки.

Психолог. Обидві статі чоловіча й жіноча однаково важливі. Адже якби не було чоловіків, то хіба були б такі гарні зведеш міста та селища, прокладені залізниці, збудовані кораблі. А якби не було жінок хіба виросли б такі прекрасні квіти, які прикрашають світ.

Діти. Звичайно ні!Психолог. Дівчатка, а як вас будуть називати, коли ви виростите?Діти. Жінками.

Психолог. А хлопчиків? Діти. Чоловіками.

Психолог. Так, дівчатка, коли виростуть, стануть красивими жінками, турботливими мамами й люблячими дружинами. А хлопчики стануть сильними чоловіками й піклуватимуться про свої родини. Але це буде потім. А зараз давайте ми з вами визначимо різницю між дівчатками й хлопчиками.

Страницы: 1 2 3 4 5Головні принципи навчання
Гуманізація національної системи освіти полягає в утвердженні особистості студента як найвищої соціальної цінності, у найповнішому розкритті її здібностей та задоволенні різноманітних освітніх потреб ...

Структура процесу навчання
Виявлення суті процесу навчання припускає аналіз його структури. Найкрупніше розчленовування єдиного процесу навчання полягає у виділенні в його структурі двох взаємозв'язаних елементів: учення і вик ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net