Ігри для дітей із гендерного виховання

Сторінка 2

Гра «Склади й одягни правильно»

Давайте з вами розділимося на дві групи. Одна буде складати й одягати хлопчика, а друга команда -дівчинку. (Діти складають із розрізних картинок дітей, а потім їх одягають). Так, закінчили роботу? Молодці! Тепер розкажіть, яку різницю ви помітили?Діти. Дівчатка носять сукні, спіднички, заплітають кіски та носять бантики. А хлопчики одягають штани, сорочки, кашкети, носять коротку зачіску.

Психолог. Так, добре. Але коли ви виростете, то змінитесь і у фізичній статурі. Ану покажіть мені на картинці чоловічі й жіночі постаті. Як ви їх розпізнали?

Діти

Ось це - чоловік. Бо він має і широкі плечі, вузькі бедра та сильні руки та ноги. А це - жінка, бо вона має вужчі, ніж у чоловіка плечі та ширші бедра, а також груди.

Гра «Надми кульку»

А зараз ми трішки розвеселимося й позмагаємося з вами у надиманні кульки. Й побачимо, хто швидше це зробить, і яку завбільшки надме кульку. (Діти надимають кульки). Що ви помітили?

Діти

Хлопчики надули кульки більші й швидше це зробили. Тому що вони за своєю природою сильніші за дівчаток.

Розминка. Любі діти. Чоловіки - опора сім'ї та суспільства. На їхні плечі лягає найважливіша й найвідповідальніша праця. Чоловік повинен бути сильним і дужим. А на жінку покладена найважливіша у світі місія - продовження людського роду. Від жінки залежить, чи буде оселя затишна й привітна, а діти добре вихованій доглянуті. І щоб так добре було в наших родинах, батьки й матері виконують різну роботу по господарству. От зараз ми трішки відпочинемо і під музику порухаємося, імітуючи рухи робіт, а наші гості відгадають, яку саме роботу виконують хлопчики, а яку дівчатка.

Отож почали: (звучить весела музика, діти виконують рухи).

Дівчаткам рухи «Печемо пиріжки». «Місимо тісто»: руки «місять тісто» - почергово права й ліва рука з силою опускаються вниз у «тісто» і виймаються з нього.

«Розкачуємо тісто»: руки долонями вниз розкачують тісто вперед - назад.

«Ріжемо тісто»: руки імітують різання тіста зліва-направо.

«Посипаємо пиріжки борошном»: імітація рухів рук під час посипання пиріжків борошном.

«Струшуємо руки»: долоня об долоню обтрушуються.

«Печемо пиріжки»: імітація виліпленая пиріжків.

«Перемо білизну».

«Перемо білизну»: ноги виконують «пружинку», руки, імітуючи ручне прання, стиснуті в кулачки.

«Віджимаємо білизну»: обидві руки імітують рухи віджимання білизни з поворотом тулуба праворуч-ліворуч.

«Розтрушуємо білизну»: з поворотом тулуба праворуч-ліворуч, руки імітують розтрушування випраної білизни.

«Розвішуємо білизну»: руки піднімаються вгору з поворотом тулуба діагонально ліворуч-праворуч.

«Прищеплюємо білизну»: позачергове піднімання правої та лівої рук, ліворуч-праворуч, з імітацією рухів пальцями з прищепкою.

Хлопчикам рухи:

Ріжемо дрова: імітація різання дров пилкою - одна нога вперед виставлена, тулуб рухається вперед-назад, рука теж рухається вперед-назад, інша рука - на поясі.

Рубаємо дрова: імітація рухів під час рубання дров - руки ніби обхоплюють сокиру і рухаються вниз-вгору з нахилом тулуба вперед-назад.

Страницы: 1 2 3 4 5Розв’язання проблеми адаптації дітей до навчання у масовій початковій школі
Практика свідчить, що значна частина педагогів та батьків, тобто людей, які здійснюють виховання дітей дошкільного віку, мають надто поверхові уявлення про адаптацію дитини до школи. Оптимізація зага ...

Методика організації дослідницької діяльності з дітьми різних вікових груп
Розглянемо зміст пошукової діяльності та її методику по ознайомленню дітей з неживою природою. В поданій нижче системі ми розкриваємо: зміст знань; мету ознайомлення з тим чи іншим об’єктом неживої п ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net