Ігри для дітей із гендерного виховання

Сторінка 2

Гра «Склади й одягни правильно»

Давайте з вами розділимося на дві групи. Одна буде складати й одягати хлопчика, а друга команда -дівчинку. (Діти складають із розрізних картинок дітей, а потім їх одягають). Так, закінчили роботу? Молодці! Тепер розкажіть, яку різницю ви помітили?Діти. Дівчатка носять сукні, спіднички, заплітають кіски та носять бантики. А хлопчики одягають штани, сорочки, кашкети, носять коротку зачіску.

Психолог. Так, добре. Але коли ви виростете, то змінитесь і у фізичній статурі. Ану покажіть мені на картинці чоловічі й жіночі постаті. Як ви їх розпізнали?

Діти

Ось це - чоловік. Бо він має і широкі плечі, вузькі бедра та сильні руки та ноги. А це - жінка, бо вона має вужчі, ніж у чоловіка плечі та ширші бедра, а також груди.

Гра «Надми кульку»

А зараз ми трішки розвеселимося й позмагаємося з вами у надиманні кульки. Й побачимо, хто швидше це зробить, і яку завбільшки надме кульку. (Діти надимають кульки). Що ви помітили?

Діти

Хлопчики надули кульки більші й швидше це зробили. Тому що вони за своєю природою сильніші за дівчаток.

Розминка. Любі діти. Чоловіки - опора сім'ї та суспільства. На їхні плечі лягає найважливіша й найвідповідальніша праця. Чоловік повинен бути сильним і дужим. А на жінку покладена найважливіша у світі місія - продовження людського роду. Від жінки залежить, чи буде оселя затишна й привітна, а діти добре вихованій доглянуті. І щоб так добре було в наших родинах, батьки й матері виконують різну роботу по господарству. От зараз ми трішки відпочинемо і під музику порухаємося, імітуючи рухи робіт, а наші гості відгадають, яку саме роботу виконують хлопчики, а яку дівчатка.

Отож почали: (звучить весела музика, діти виконують рухи).

Дівчаткам рухи «Печемо пиріжки». «Місимо тісто»: руки «місять тісто» - почергово права й ліва рука з силою опускаються вниз у «тісто» і виймаються з нього.

«Розкачуємо тісто»: руки долонями вниз розкачують тісто вперед - назад.

«Ріжемо тісто»: руки імітують різання тіста зліва-направо.

«Посипаємо пиріжки борошном»: імітація рухів рук під час посипання пиріжків борошном.

«Струшуємо руки»: долоня об долоню обтрушуються.

«Печемо пиріжки»: імітація виліпленая пиріжків.

«Перемо білизну».

«Перемо білизну»: ноги виконують «пружинку», руки, імітуючи ручне прання, стиснуті в кулачки.

«Віджимаємо білизну»: обидві руки імітують рухи віджимання білизни з поворотом тулуба праворуч-ліворуч.

«Розтрушуємо білизну»: з поворотом тулуба праворуч-ліворуч, руки імітують розтрушування випраної білизни.

«Розвішуємо білизну»: руки піднімаються вгору з поворотом тулуба діагонально ліворуч-праворуч.

«Прищеплюємо білизну»: позачергове піднімання правої та лівої рук, ліворуч-праворуч, з імітацією рухів пальцями з прищепкою.

Хлопчикам рухи:

Ріжемо дрова: імітація різання дров пилкою - одна нога вперед виставлена, тулуб рухається вперед-назад, рука теж рухається вперед-назад, інша рука - на поясі.

Рубаємо дрова: імітація рухів під час рубання дров - руки ніби обхоплюють сокиру і рухаються вниз-вгору з нахилом тулуба вперед-назад.

Страницы: 1 2 3 4 5Основні завдання та принципи формування Зони європейської вищої освіти
Принципи формування змісту кваліфікацій і структур ступенів. Результатами навчання особи вважають набори компетенцій, що включають знання, глибину усвідомлення і навики особи. Компетенції визначаютьс ...

Культурні зв’язки Києво-Могилянської академії
У другій половині XVII – на початку XVIII ст. в Росії відбувалося помітне піднесення культури. Поширювалася освіта, з’являлися школи, друкарні, видавалися та переписувалися книги. В умовах наростання ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net