Ігри для дітей із гендерного виховання

Сторінка 4

— Яка вода, такий млин, який батько, такий син.

Гра «Вибери слова для своїх батьків». Молодці. Гарні знаєте прислів'я та приказки про родину. Діти, так склалося, що люди жіночої та чоловічої статі мають відмінності не лише фізичні, зовнішні, про які ми з вами говорили, а ще й мають різні риси характеру, притаманні їм. Я буду називати різноманітні слова, які відповідають рисам характеру мам і таті ті, які зовсім їм не підходять, А ви в свою чергу оберете влучні для них вислови. Отож, слухайте слова, які характеризують жінок: любляча, зелена, рідна, дощова, ніжна, холодна, золота, тепла, добра, хороша, морозна, сонячна, лагідна, розуміюча, гарна, турботлива, красива.

Діти. Ніжна, любляча, рідна, добра, хороша, лагідна, розуміюча, гарна, турботлива, красива.

Психолог. Молодці, влучні слова для мам обрали. А тепер слухаємо слова, що характеризують чоловічу стать: сильний, боязливі, дужий, міцний, турботливий, довгий, відважний, сірий, сміливий, хоробрий, злий, добрий.

Діти. Сильний, дужий, сміливий, відважний, хоробрий, турботливий, міцний, добрий.

Вправа «Дерево в саду»

Ось бачите, якими словами можна охарактеризувати чоловіка й жінку, дівчину й хлопчика. Я впевнена, що ви зі своїми батьками дуже любите подорожувати, мандрувати в різні цікаві місця. І тому давайте зараз разом заплющимо очі і уявимо, що ми мандруємо в садок українського села, де живуть ваші бабусі та дідусі. І кожен з вас подумки перенесеться під чудове дерево в цьому саду, і кожен по-своєму його уявить. Розкажіть нам хто, яке дерево уявив.

Дівчинка. Я уявляю дерево красивим: весною - в білосніжному вбранні цвіту, влітку - в розкішній зеленій шапці з листочків, восени - зі смачними плодами, а взимку - в сріблясто-білій шубі. Воно радує душі людей своєю красою.

Хлопчик. А я уявляю дерево інакше. Воно високе. Має міцне коріння, могутню крону. Його обвівають вітри, але ні в якому разі не зломлять. У спеку під ним можна відпочити після важкої праці. З цього стовбура можна виготовити дошки й використати на будівництві.

Психолог. Діти, прослухавши розповіді, який можна зробити висновок про сказане?

Діти. Дівчинка уявляє дерево, ніби жінкою: красивим, яке змінює свій зовнішній вигляду різні пори року. А хлопчик бачить дерево, ніби чоловіком: могутнім, міцним, воно може приносити користь людям. Діти різної статі навіть думають і уявляють по-різному, тобто інакше сприймають світ.

Психолог. Отож людина чоловічої статі - сильна. Адже чоловік прийшов у світ, щоб бути захисником жінки, такої ніжної й тендітної, красивої й доброї. Прийшов чоловіку світ, щоб бути головою роду, турботливим батьком і чоловіком, братом і дідусем. Отож, любі мої, давайте пригадаємо ще раз різницю та відмінності між людьми різної статі.

Діти. Вони відрізняються зовнішністю, фізичною статурою, поведінкою, думками.

Гра «Компліменти». Діти, чим доросліші ви стаєте, тим більше у вас проявляється почуття симпатії до ровесників іншої статі, тобто, ви подобаєтесь один одному, обираєте собі товариша й друга іншої статі, говорите один одному приємні слова. От зараз і пограємося в гру «Компліменти». Любі мої, а чи знаєте ви, що таке компліменти.

Страницы: 1 2 3 4 5Форми і методи морального виховання особистості
Основними методами і способами морального виховання дітей і молоді Ушинський вважав переконання, запобігання неправильній поведінці, педагогічний такт учителя та заохочення і покарання, але не тілесн ...

О кафедрі концертмейстерства
Кафедра концертмейстерства заснована у 1938 р. як кафедра камерного ансамблю та концертмейстерства, а з 1968 р. вона відокремлена у самостійний навчальний підрозділ. Створення кафедри - результат тво ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net