Заняття з гендерного виховання

Сторінка 1

Заняття для старших дошкільнят

Мета. Розширювати й закріплювати уявлення дітей про себе як особу певної статі;, продовжувати формувати дружні-взаємини між-дівчаткам й хлопчиками розвивати вміння враховувати особливо одне одного, пов’язані зі статтю; виховувати повагу до осіб протилежної статі, чемність, культуру поведінки.

Матеріал: конверт зі звуковим листом-запрошенням до Країни леді та джентльменів або комп’ютерний диск із зображенням леді та джентльменів; ляльки в гарному вбранні,- неохайна лялька значки “Юний джентльмен” та “Юна леді” (за кількістю дітей); зображення танцювальної пари у класичному танці; мікрофон; набір картинок “Одяг"; картинки із зображенням стадіону, дитсадка, квартири, свята; картинки із серій; «Уроки доброти», «Я та інші», «Уроки ввічливості».

Хід заняття

Пізнавальним блок

Вихователь. Діти, нам принесли ось цей конверт. Як ви гадаєте, що в ньому може бути? Так — я теж гадаю, що там лист. (Відкриває, дістає касету чи диск). Але лист не простий, а звуковий. Хочете послухати?

Прослуховують та обговорюють надісланий лист:

“Любі маленькі друзі! Ми, мешканці Країни леді та джентльменів, почули, що у вашій групі є дівчатка і хлопчики, які в майбутньому можуть стати леді та джентльменами. Запрошуємо вас до себе, щоб познайомитися з вами й показати нашу Країну. Якщо ви колись захочете жити з нами, ми будемо раді.

З повагою леді та джентльмени

Вихователь. Діти, ви зрозуміли, від кого прийшов лист? На вашу думку, хто такі леді? (Відповіді дітей).

А кого можна вважати джентльменом? (Відповіді дітей). Чи є у нашій групі діти, схожі на леді та джентльменів? Чому ви так вважаєте? (Відповіді дітей). Ви згодні відвідати Країну леді та джентльменів і випробувати себе: чи зможете стати справжніми мешканцями цієї Країни?

Гаразд, вирушаємо в дорогу. (Звучить “чарівна" музика). Заплющіть очі й уявіть, що ми опинилися в Країні леді та джентльменів. Бачимо першу вулицю цієї Країни — вона називається вулицею Ввічливості. А ось і перші її мешканці, (Звертає увагу дітей на ляльок Барбі та Кена у класичному вбранні). Хочете поспостерігати за ними?

Вихователь розігрує діалог між ляльками.

Доброго дня, молодий чоловіче!

І вам доброго дня!

Підкажіть мені, будь ласка, як дійти до взуттєвої крамниці,

Охоче. Я проведу вас, це не клопіт для мене.

Чудово, я буду вам дуже вдячна.

Дозвольте, я допоможу вам нести вашу сумку. Бачу, вона затяжка для вас.

Дуже вдячна, прошу.

Ось ми й прийшли, це потрібна вам крамниця.

Дякую вам за допомогу. Без вас я не змогла б так швидко сюди потрапити. До побачення!

Радий був вам допомогти. Бувайте! Вихователь. Діти, що ви можете сказати про мешканців цієї вулиці? Які вони? (Відповіді дітей). Так, вони виховані та ввічливі. А ви знаєте слова ввічливості? Пригадаймо їх.

Проводиться дидактична гра “Ланцюжок слів”.

Діти утворюють коло, передають одне одному мікрофон і по черзі промовляють слова привітання, прощання, вибачення, прохання, подяки, намагаючись не повторюватись.

Вихователь. Молодці, я бачу, що ви добре знаєте слова ввічливості. А чи користуєтесь ними, спілкуючись одне з одним? Ану ж бо покажіть мешканцям Країни, які ви виховані-та ввічливі. —

Соціально-моральний блок

На прохання вихователя хлопчики розігрують різні

ситуації.

Уявіть, що ви стоїте поряд з дівчинкою, яка збирається увійти з вулиці до приміщення. Хто покаже, як хлопчик має повестись у цій ситуації?

А зараз уявіть, що ви стоїте на автобусній зу- щ пинці. Під’їхав автобус, відчинилися двері, і ви бачите, що з автобуса починає виходити дівчинка. Хто хоче показати, що він робитиме?

Ви пішли до крамниці, зробили покупку й рушили до дверей. Разом з вами до них підійшла дівчинка. Хто буде покупцем і покаже, як він вийде з крамниці?

Ви йдете по дорозі, а попереду вас іде дівчинка і несе в руках якісь речі. Дівчинка перечіпається об камінець і всі речі падають на землю. Хто покаже, що він робитиме у цьому разі?

Вихователь. Мене тішить, діти, що ви не лише на словах виховані та чемні. Що ж, залишаємо вулицю Ввічливості й прямуємо до вулиці Охайності. Хто ж це йде нам назустріч?

Перед дітьми дві ляльки — охайна й неохайна. Вихователь розігрує діалог між ними.

Доброго дня! Мене звуть Ольга. Дозвольте запитати, як вас звати?

Ірина.

Пані Ірино, як ви сюди потрапили? Адже на нашій вулиці не живуть такі неохайні люди!

Я дуже хочу тут жити, що ж мені робити? (Плаче).

Вихователь. Пані Ірино, не засмучуйтесь, напевно наші діти зможуть вам допомогти. Діти, що б ви порадили неохайній людині, аби вона змогла мешкати на цій вулиці? (Умитися, зачесатися, випрати й випрасувати одяг, почистити взуття .).

Пані Ірина. Дякую вам, діти. Піду приберуся й буду завжди охайною. Адже я дуже-дуже хочу бути справжньою леді.

Пані Ольга. Діти, а ви дотримуєтеся правил охайності? (Відповіді дітей). Молодці, це чудово, що в нашій країні колись житимуть такі мешканці, як ви.

Страницы: 1 2 3 4



Професіограма вихователя дитячого садка
Вихователі вчать дітей розбиратися в кількісних співвідношеннях речей, ознайомлюють їх з ознаками речей, звуковими особливостями мови, прийомами розв'язання арифметичних задач тощо. Як вихователь нав ...

Засоби фізичного виховання
Для вирішення оздоровчих, освітніх та виховних завдань фізичного виховання використовують такі засоби: фізичні вправи, природні та гігієнічні чинники. Кожна група засобів має свій вплив на організм л ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net