Заняття з гендерного виховання

Сторінка 2

Вихователь. Попрощаймося з пані Ольгою, бо нам час вирушати далі. Ми вийшли на якусь площу. Погляньте, будь ласка, на цей знак. (На стіні — зображення танцювальної пари у класичному танці). Мабуть, він вказує на назву площі. Як ви гадаєте, яка її назва? (Відповіді дітей). Так, це Танцювальна площа. Мешканці Країни леді та джентльменів люблять танцювати й часто приходять сюди. . Вони завжди дотримуються етикету танцю. До речі, хто знає, що таке етикет? (Пояснює при потребі). Поміркуймо: який етикет у танці? (Джентльмен має правильно й чемно запросити леді до танцю; галантно танцювати, не наступаючи на ноги партнерці; не робити зауважень під час танцю; відвести леді на місце й подякувати їй за танець). Правильно, діти! Етикет танцю ви знаєте, а тепер покажімо мешканцям Країни леді та джентльменів, як ми вміємо його дотримуватись.

Динамічна пауза. Під звуки вальсу хлопчики запрошують дівчаток і танцюють, дотримуючись правил етикету.

Вихователь. Діти, виявляється, що бути леді та джентльменом — це не тільки вміти правильно спілкуватись, бути чемним, охайним. Слід іще й уміти танцювати і знати етикет танцю.

З’являється лялька у бальній сукні й звертається до дітей:

— Добрий день, діти! Я була на нашій Танцювальній площі саме тоді, коли ви виконували свій танець. Мені сподобалося спостерігати за вами, ви потішили мене. А чи знаєте ви, якими мають бути мешканці нашої Країни? (Відповіді дітей). Пропоную пограти зі мною у гру "Впіймай слово”.

Згодні? (Відповіді дітей). Я називатиму різні слова, а ви плескатимете в долоні юд коли почуєте слова, які стосуються мешканців нашої Країни. (Називає слова: грубіян, чемний, приязний, сварливий, привабливий, приємний, неприємний, недбалий, шляхетний, неуважний, надійний, відповідальний, чесний, охайний, брудний, неохайний, розпатланий, причесаний, турботливий, байдужий, хвалькуватий, скромний, жадібний, щедрий, спокійний, упертий, поступливий). Молодці, діти! На мою думку, ви гідні жити в нашій Країні.

Раджу вам побувати на нашому Майданчику чемних співрозмовників і завітати до крамниці одягу.

Вихователь. Дякуємо за пораду. Діти, що ж нам робити? Часу обмаль, а хотілося б побувати в обох цих місцях. Ну ж бо, домовимося, хто з вас побуває на Майданчику чемних співрозмовників а хто завітає до крамниці. Коли ж повернемося звідти, розповімо одне одному, що ми бачили.

Мовленнєвий блок

На Майданчику чемних співрозмовників одна група дітей з помічником вихователя розглядає картинки, розміщені там. Об’єднавшись у пари, дошкільнята складають діалоги, які могли б відбуватися між персонажами картинок. Хлопчик і дівчинка

граються іграшками”, “Хлопчик і дівчинка зустрілися по дорозі до школи”, “Хлопчик і дівчинка помітили на землі пташеня, яке випало з гнізда”, “Хлопчик і дівчинка бавляться на галявині”, “Хлопчик і дівчинка запускають повітряного змія”.

Логіко-математичний блок

Вихователь просить дітей з другої підгрупи, які потрапили до крамниці, допомогти розкласти одяг по різних поличках: святковий, щоденний, спортивний і домашній. Потім пропонує розповісти, куди б вони могли піти у такому вбранні.

Виконують логічну вправу “Що зайве?” (серед предметів одягу для чоловіків і жінок).

Вихователь. Це дуже добре, що ви допомогли продавцеві розкласти одяг і знаєте, що коли треба вдягати. А тепер покличмо наших товаришів — маємо повертатися до дитячого садка. (Всі діти збираються гуртом).

Емоційно-ціннісний блок

Вихователь. Діти, чи хотіли б ви мешкати у Країні леді та джентльменів? Поміркуйте: які почуття можуть завадити цьому? (Заздрість, образа, байдужість, злість, гнів). А які почуття допоможуть тут жити? (Доброта, приязнь, співчуття, милосердя, чуйність, любов). Гадаю, жителі цієї Країни вдячні вам, що ви до них завітали, і можуть вважати вас юними леді та джентльменами. Якщо ви залишатиметеся такими ж вихованими завжди, то, коли підростете, вас радо зустрінуть у такій чудовій Країні. Я знаю, що леді та джентльмени вітають одне одного зі святами, готують приємні сюрпризи, дарують — подарунки. А ви робите це для своїх друзів? На вашу думку, що можна було б подарувати леді?

А що б ви подарували джентльменові? Молодці!

Діти помічають конверт із написом “Сюрприз”.

Вихователь. Що це? (Відкриває й читає лист).

Любі діти! На згадку про нашу Країну ми хочемо подарувати вам ось ці значки: “Юна леді” та “Юний джентльмен”. Дякуємо, що побували у нас. До зустрічі!

З повагою, мешканці Країни леді та джентльменів ”.

Роздає значки, діти вирушають до садка.

Тепер нам час повертатися до дитсадка. Заплющте очі і уявіть . ось ми і вдома. Вам сподобалася наша подорож? Чим? (Діти висловлюються). А сюрприз від мешканців цієї чудової Країни вам також сподобався? Чи хотіли б і ви зробити сюрприз для своїх друзів? Зараз ми відпочинемо, а потім виготовимо подарунки нашим друзям.

Діти за власним бажанням виготовляють листівки,

малюнки, аплікації, поробки з природного матеріалу і дарують ї; хлопчики дівчаткам, а дівчатка - хлопчикам.

Страницы: 1 2 3 4Зміст і завдання вивчення українських іменників у російськомовній школі
Іменник – чи не найбільш досліджена частина мови. Це не дивно, бо з давніх-давен почали виділяти два класи слів – ім’я та дієслово. Ядро першого склали іменники, бо інші частини мови сформувалися піз ...

Авторські пропозиції та їх результативність
Використання у перших класах педагогічної оцінки вимагає від учителя створення оцінної ситуації, проведення попередньої роботи з формування у дітей усвідомленого ставлення до оцінки, ознайомлення з к ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net