Проблеми багатодітних сімей

Сторінка 2

Мала можливість задовольнити свої потреби (в одязі, розвагах, товари і т.д., які є у однолітків) розвиває почуття заздрості, вимога неможливого. Більшість дітей у багатодітних сім'ях веде до зниження соціального віку старших дітей. Вони рано дорослішають і менш тісно пов'язані зі своїми батьками. Як правило, в таких сім'ях відсутня повага до особистості кожної дитини, немає особистого куточка, своєї маленької території з дотриманням меж, особистих улюблених іграшок, тобто автономності кожного, і часто призводить до затяжних тривалим конфліктів між дітьми.

Конфлікти нерідко виникають також через погану успішність дітей у школі, звідси - часті пропуски занять; підлітки зазвичай рано включаються до домашні справи і часто кидають школу. Школу не відвідують не тільки підлітки 15-18 років, але є і випадки невідвідування школи дітьми 7-14 років; рано починають працювати, мають велику ймовірність придбати шкідливі звички (куріння, алкоголь) та інші "девіантом" поведінки. У таких сім'ях складний психологічний клімат: занижений рівень взаєморозуміння з батьками і в той же час підвищена потреба в батьківської підтримки.

Багатодітні, особливо неповні сім'ї, відрізняються більшою бездоглядністю дітей. Діти багато часу проводять на вулиці. Виникає проблема комунікації як дорослих членів сім'ї, так і дітей, особливо підлітків. Це ускладнює процес соціалізації і заважає в подальшому житті.

Багатодітні сім'ї відзначають дискомфорт з колегами по роботі, часто позбавлені доброзичливого ставлення в професійному середовищі; з родичами, частіше чоловіка, які не схвалюють факту багатодітності, особливо в сучасних умовах; негативне ставлення однолітків відчувають діти з багатодітних сімей.

Труднощі у спілкуванні з іншими дітьми, розбіжність інтересів і т.д.

Багатодітні сім'ї вважають за краще створювати своє коло спілкування. Мало часу приділяють на організацію спільного проводження дозвілля.

Медичні проблеми. Складний психологічний клімат, як правило, впливає на здоров'я дітей. Проблемних дітей у таких сім'ях 10 - 15%. Розвиток дітей в багатодітних сім'ях потребує першочергової уваги суспільства.

Соціальна незахищеність таких сімей, постійне зниження рівня життя створюють песимістично налаштоване соціальне самопочуття. Відзначається низький рівень санітарної культури багатодітній сім'ї: 53,8% сімей ставляться до групи ризику. Страждає здоров'я всіх членів сім'ї, має місце поширення хронічної патології. Батьки хворіють в 2 рази частіше, ніж у інших сім’ях. У матері страждає репродуктивне здоров'я, характерні слабке знання контрацепції, слабка соціальна орієнтація в сексуальному житті, недотримання інтергенетічних інтервалів між вагітностями. Відзначається незадовільний статеве виховання дітей, порівняно раннє статеве життя підлітків.

Можна простежити пряму залежність здоров'я дітей від здоров'я батьків. Відзначається низький показник систематичного спостереження за дітьми, пізня обертаність у разі захворювання, самолікування, незадовільна диспансеризація і "охоплення" іншими фахівцями, недостатнє санаторно курортне лікування.

Є дані про захворюваність дітей в залежності від порядкового номера

народження дитини - ймовірність впливу пренатальних чинників, починаючи з 4го дитини, показник загальної захворюваності стає вище. Діти перших 3х порядків народження більш тривалий термін знаходяться на грудному вигодовуванні, але страждають режим, якість харчування. У структурі захворюваності дітей на 1му місці стоять захворювання органів дихання, на 2му місці - порушення харчування, обміну речовин, на 3му місці захворювання нервової системи, органів зору. Відзначається високий рівень захворювання центральної нервової системи у дітей високих порядків народження: затримка нервово-психічного розвитку, різної ступеня олігофренія, неврози. Підлітки мають здоров'я нижче середніх показників.

Страницы: 1 2 Моральне виховання дітей молодшого шкільного віку у сім'ї
Моральне виховання передбачає формування в дитини високої духовності та чистої моралі і включає в себе формування внутрішнього психічного розвитку дитини – свідомості, почуттів, волі, поведінки. В ос ...

Використання бесід про мистецтво та творчість художників
Найменша кількість годин у початкових класах відводиться урокам-бесідам. Ці уроки, крім пізнавальної функції стимулюють розвиток емоційності дитини, а також « . збагачують душу дитини, оберігаючи її ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net