Музикознавчий аналіз (від грец. analysis - розкладання, розчленовування) – наукове та аналітичне дослідження музичного твору: їх стилю, форми, муз. мови, а також ролі кожного з компонентів і їх взаємодії у втіленні змісту.
Комплексний(цілісний) – це аналіз музичного твору, що виробляється на основі аналізу композиційної форми, проте разом з вивченням всіх компонентів цілого у взаємодії і розвитку.
Значущим і актуальним є специфічний різновид музичного аналізу – виконавський. Як зазначає Д. Вечер, такий вид аналізу скеровується на проекцію отриманих аналітичних даних на виконавську проблематику. Виконавський аналіз включає „не лише аналітичний аспект музикознавчого тлумачення музичного твору, але й первісну векторну спрямованість на способи та прийоми його виконання, тобто на „переведення” засобів відбиття у засоби втілення”. Цей різновид аналізу, перефразовуючи визначення Д. Вечер, можна визначити як специфізовану емоційно-аналітичну діяльність вчителя музики, пов’язану з вивченням авторського тексту музичного твору для дітей у його багаторівневих контекстуальних зв’язках (стильових, жанрових, соціально-історичних, історико-культурних та ін.) в аспекті вирішення майбутніх педагогічних і виконавських задач.
Класифікація фізичних
задач
Як відомо в першу чергу задачі діляться на кількісні та якісні. Якісними називаються задачі, у розв’язку яких визначаються якісні залежності між фізичними величинами. Для їх розв’язку не потрібні нія ...
Симптоматика і механізми виникнення афазії
Причинами виникнення афазії є порушення мозкового кровообігу (ішемія, геморагія), травми, пухлини, інфекційні захворювання головного мозку. Афазії судинного генезу часто виникають у дорослих людей в ...
Читання як вид навчальної діяльності
Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>