Планування різних видів занять з малювання у середній групі дитячого садка

Педагогіка: історія і сьогодення » Методика навчання малюванню дітей середньої групи » Планування різних видів занять з малювання у середній групі дитячого садка

Сторінка 6

Матеріал. Папір альбомного формату, фарби, пензлі.

Попередня робота. Спостереження за природою, струмочками. Розгляд ілюстрацій, картин.

Методика проведення заняття. Вихователь показує ілюстрації із зображенням ранньої весни (струмочки на землі, яскраве сонце, молода зелень), пропонує пригадати малюнки зимових дерев (показує 3—4 малюнки). Після цього діти зображають дерева навесні (подекуди лежить сніг на землі). На закінчення діти самі відзначають малюнки, найбільш вдалі за змістом.

Квітень

«Чому матрьошка сумна?»

Програмовий зміст. Виховувати у дітей позитивне відношення до образу, передавати характерні риси персонажа, використовувати прийоми петриківського розпису для прикраси спідниці матрьошки (малювати кільця, кружечки, крапки).

Матеріал. Два зображення матрьошок з різним виразом облич, фарби, пензлі.

Попередня робота. Розгляд петриківських іграшок. Ігри з матрьошками.

Методика проведення заняття. Вихователь робить два зображення матрьошки: у однієї спідниця яскрава з петриківським узором, у іншої узору немає; вираз обличчя у однієї веселий, у іншої сумний. У сумної матрьошки наклеєна кишенька, в яку в кінці заняття треба вставити лист паперу з яскравим узором і кружок з веселим виразом обличчя.

Діти розглядають два зображення, говорять, чому одна матрьошка весела, а інша сумна. Пояснюють, що треба прикрасити їй сарафан. Вихователь пропонує зробити яскравий малюнок тканини, з якого можна зшити матрьошці сарафан. Діти малюють петриківський узор на квадратному листі паперу. В кінці вибирають, який узор краще підійде матрьошці. Вихователь по черзі вставляє в кишеньку різні варіанти узорів, замінює кружок з веселим виразом обличчя.

«Я ракету намалюю»

Програмовий зміст. Виховувати у дітей інтерес до суспільних подій, самостійно зобразити ракету.

Матеріал. Папір темно-синій, фарби, пензлі.

Попередня робота. Розгляд книг про космос.

Методика проведення заняття. Вихователь питає, а як можна намалювати ракету, пропонує кому-небудь з дітей зобразити її на дошці крейдою. Пояснює, що, якщо ракета летить, її треба малювати похило. Діти малюють, прикрашають ракету жовто-блакитним прапором, малюють зірки в темному небі. В кінці розглядають малюнки на стенді.

За задумом

Програмовий зміст. Розвивати у дітей уміння розташовувати зображення на листі паперу, використовувати отримані уміння при зафарбовуванні олівцями (у повільному і швидкому темпі), співвідносити напрям штрихів з формою предмету, його частин.

Матеріал. Папір в половину альбомного листа, кольорові олівці (або кольорова крейда).

Попередня робота. Розгляд малюнків.

Методика проведення заняття. Запропонувати дітям намалювати олівцями те, що кожному хочеться. Вихователь стежить, щоб діти акуратно зафарбовували малюнок. Всі роботи поміщають на стенді.

Травень

«Придумай узор»

Програмовий зміст. Розвивати у дітей відчуття кольору, композиції, самостійно розташовувати елементи узору на формі (у кутках, середині, по прямій).

Матеріал. Папір різного тону, фарби.

Попередня робота. Розглядання узорів. Малювання у вільний від занять час.

Методика проведення заняття. Запропонувати дітям самостійно придумати узори для блюдця, серветки, килимки, використовувати різні елементи народних орнаментів. В кінці вихователь просить дітей показати композиції узору, знайти цікаві за кольором.

IV квартал

У малюнку, ліпленні, аплікації діти передають свої враження, які вони отримали під час прогулянок, розваг, ігор влітку. Темами їх робіт можуть бути літній дощ, веселка, квіти на галявині, прогулянки в ліс за ягодами і грибами. Вихователь продовжує розвивати у дітей уміння малювати фарбами, олівцями (прийоми зафарбовування в швидкому, повільному темпі). За своїм бажанням діти малюють, використовують свої малюнки в іграх. Вони малюють паличкою на землі, піску простіші предмети.

Висновки

Тему «Методика навчання малюванню в середній групі дитячого садка» я обрала тому що проходжу педагогічну практику саме в середній групі, де я проводила різні види занять з малювання (предметного, сюжетного і декоративного), тому дана тема мені знайома і близька. Розвиваючи тему, я дізналася багато нового, а саме про те, які вимоги ставляться до організації занять, яка методика проведення.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7Проблеми багатодітних сімей
Матеріально-побутові (фінансові) проблеми. Багатодітні сімей є найменш забезпеченими, з низьким середньомісячним доходом на одного члена сім'ї, що веде до збільшення витрат на харчування, одяг і т.д. ...

Комплекс пізнавальних завдань для самостійної роботи учнів з курсу «Основи здоров'я »
Аналіз педагогічних джерел дав нам змогу з’ясувати, що організація самостійної роботи молодших школярів на уроках курсу «Основи здоров'я» потребує дотримання певних методичних вимог: самостійне засво ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net