Особливості розвитку фізичних якостей у дітей дошкільного віку

Педагогіка: історія і сьогодення » Фізичне виховання в дошкільних установах » Особливості розвитку фізичних якостей у дітей дошкільного віку

Сторінка 2

Для виховання у дітей уміння розвивати максимальний темп бігу можуть бути використані наступні вправи : біг в швидкому і повільному темпі; біг з прискоренням по прямій, по діагоналі. Корисно виконувати вправи в різному темпі, що сприяє розвитку у дітей уміння застосовувати різні м'язові зусилля співвідносний з наміченим темпом. Для розвитку уміння підтримувати темп рухів впродовж деякого часу ефективним засобом є біг на короткі дистанції: 15, 20, 30 метрів. При навчанні швидкому початку руху застосовується біг з прискоренням по сигналах; старт з різних початкових положень. Ці вправи включаються в уранішню гімнастику, фізкультурні заняття, вправи, рухомі ігри на прогулянці.

Для розвитку спритності необхідні складніші вправи по координації і умовам проведення : застосування незвичайних початкових положень (біг і початкове положення стоячи на колінах, сидячи, лежачи); стрибок з початкового положення стоячи спиною до напряму руху; швидка зміна різних положень; зміни швидкості або темпу руху; виконання взаємоузгоджених дій декількома учасниками. Можуть бути використані вправи в яких діти докладають зусилля, щоб зберегти Рівновагу: кружлятися на місці, гойдання на качелях, ходьба на шкарпетках і ін.

Вправи для розвитку силових здібностей діляться на 2 групи: з опором, який викликає вагу киданих предметів і виконання яких утрудняє вагу власного тіла (стрибки, лазіння, присідання). Велике значення має кількість повторень : невелике не сприяє розвитку сили, а надмірно велике може привести до стомлення .

Необхідно також враховувати темп виконання вправ: чим він вище, тим менша кількість раз повинна виконуватися. У силових вправах перевагу слід віддавати горизонтальним і похилим положенням тулуба. Вони розвантажують серцево-судинну систему і хребет, зменшують кров'яний тиск у момент виконання вправи. Вправи з м'язовою напругою доцільно чергувати з вправами на розслаблення.

Для розвитку витривалості найбільше підходять вправи циклічного характеру(ходьба, біг, стрибки, плавання і ін.). У виконанні цих вправ бере участь велика кількість груп м'язів, добре чергуються моменти напруги і розслаблення м'язів, регулюється темп і тривалість виконання.

У ранньому і дошкільному віці важливо вирішувати задачі виховання практично всіх фізичних якостей. В першу чергу слід звертати увагу на виховання координаційних здібностей, зокрема на такі компоненти, як відчуття рівноваги, точність, ритмічність, узгодженість окремих рухів. При освоєнні нових рухів перевага віддається методу цілісного розучування. При розчленовуванні рухів дитина втрачає його сенс, а отже, і інтерес до нього. Дитина хоче відразу бачити результат своєї дії.

Страницы: 1 2 Дослідження використання методу моделювання в процесі слухання музики
Відомо, що під час безпосереднього сприймання музики у дітей домінує активна емоційна діяльність, спрямована на фіксування настроїв, які виникають під впливом музичного твору і виявляються через реак ...

Перевірка і оцінювання результатів навчання інформатики
Діагностика навчання — обов'язковий компонент освітнього процесу, за допомогою якого визначається досягнення поставлених цілей. Діагностика охоплює сфери: психологічну, педагогічну, дидактичну, управ ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net