Дизайн календарю – як приклад використання графічних технік

Сторінка 3

На основі проведених досліджень можна сформулювати загальні підсумкові положення. Графіка поділяється за технічними засобами на такі види: малюнок(виконується олівцем, тушшю, аквареллю, гуашем, вугіллям, сепією, соусом, сангіною), гравюра(літографія, гравюра на дереві, гравюра на металі, ліногравюра), прикладна графіка(монотипія, диотипія, акватипія, картонна гравюра, вирізна паперова гравюра, трафаретний естамп, шовкографія, автотипія, гіпсогравюра, гратографія) і нетрадиційні техніки(ниткографія, відбивання мильних пузирів, друк з картопляних штампів, природних форм, тканини, зім’ятого паперу, акватуш і т.п.). Кількість технік постійно поповнюється за рахунок творчих знахідок митців, нових технологій та матеріалів.

Автором дипломломної роботи була по можливості відтворена загальна картина стану досліджень в галузі методики викладання образотворчого мистецтва в середній школі, стан забезпечення вчителів загальноосвітніх учбових закладів підручниками, що містили б достатню кількість вправ на вивчення графічних технік. Загальною рисою всіх методичних посібників є розгляд графічних технік як другорядних тем. Багато цікавих розробок можна знайти в підручниках, але необхідно ще багато працювати, щоб створити поетапні вдалі зрозумілі інструктажі по виконанню робіт в різноманітних графічних техніках для дітей різного віку.

Був досліджений процес створення дизайну календарю, як творчий процес, для якого найдоцільнішим є використання технік графіки.

Студенткою була розроблена методична система вправ для вивчення технік графіки на уроках образотворчого мистецтва в середній школі. В ході апробації даних вправ було виявлено ефективний вплив занять з технік графіки на навчання, мобілізацію творчого потенціалу дітей. Різноманітність сучасних дизайнерських технологій, відносна незалежність авторських технік графіки від обов’язкових стандартів та стереотипних форм - гарний клімат для розвитку творчості. Якщо є розуміння вільного володіння засобами, техніками, то легше точно, чітко обрати техніку, що підкреслюватиме художній образ, задум автора. До того ж спроможність дітей створювати дизайн-продукти протягом уроку говорить про те, що практичний досвід здобутий в ході вивчення технік графіки в школі може бути застосований для задоволення потреб суспільства і реалізації особистих творчих задумів в сфері графічного дизайну.

Використання прийомів графіки на уроках образотворчого мистецтва необхідно співвідносити із ціллю, яку бажано досягнути, оцінювати її доречність та необхідність. Різновиди графіки можуть використовуватися як основне завдання чи допоміжний засіб. Практичне напрацювання навичок сприяє розвитку мисленєвих процесів, розширенню кругозору, а за умов розширення кругозору спрощується процес вирішування задач в будь-якій діяльності – відбувається пошук відповіді за аналогією. Використання графічних технік на уроках образотворчого мистецтва необхідне та можливе, навідь за умов нестачі матеріального устаткування, адже технік дуже багато і можна вільно обирати і використовувати доступні.

Практика вивчення технік графіки на уроках образотворчого мистецтва в середній школі повинна розвиватися і справою молодих фахівців буде готувати методичний грунт для таких занять. До технік графіки частіше залучаються новітні технології, тому ці техніки мають перспективи розвитку.

змещено на Allbest.ru

Страницы: 1 2 3 Завдання складових всебічного розвитку особистості
Основними напрямками всебічного розвитку особистості є: громадянське виховання; розумове виховання; моральне виховання; екологічне виховання; статеве виховання; правове виховання; трудове виховання; ...

Творча робота над задачею. Повторне розв'язування задач
Якщо задача повторно розв'язується відразу після запису останньої дії і відповіді, то це буде момент первинного закріплення. Мається на увазі повторне розв'язування через деякий час, через декілька д ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net