Дизайн календарю – як приклад використання графічних технік

Сторінка 3

На основі проведених досліджень можна сформулювати загальні підсумкові положення. Графіка поділяється за технічними засобами на такі види: малюнок(виконується олівцем, тушшю, аквареллю, гуашем, вугіллям, сепією, соусом, сангіною), гравюра(літографія, гравюра на дереві, гравюра на металі, ліногравюра), прикладна графіка(монотипія, диотипія, акватипія, картонна гравюра, вирізна паперова гравюра, трафаретний естамп, шовкографія, автотипія, гіпсогравюра, гратографія) і нетрадиційні техніки(ниткографія, відбивання мильних пузирів, друк з картопляних штампів, природних форм, тканини, зім’ятого паперу, акватуш і т.п.). Кількість технік постійно поповнюється за рахунок творчих знахідок митців, нових технологій та матеріалів.

Автором дипломломної роботи була по можливості відтворена загальна картина стану досліджень в галузі методики викладання образотворчого мистецтва в середній школі, стан забезпечення вчителів загальноосвітніх учбових закладів підручниками, що містили б достатню кількість вправ на вивчення графічних технік. Загальною рисою всіх методичних посібників є розгляд графічних технік як другорядних тем. Багато цікавих розробок можна знайти в підручниках, але необхідно ще багато працювати, щоб створити поетапні вдалі зрозумілі інструктажі по виконанню робіт в різноманітних графічних техніках для дітей різного віку.

Був досліджений процес створення дизайну календарю, як творчий процес, для якого найдоцільнішим є використання технік графіки.

Студенткою була розроблена методична система вправ для вивчення технік графіки на уроках образотворчого мистецтва в середній школі. В ході апробації даних вправ було виявлено ефективний вплив занять з технік графіки на навчання, мобілізацію творчого потенціалу дітей. Різноманітність сучасних дизайнерських технологій, відносна незалежність авторських технік графіки від обов’язкових стандартів та стереотипних форм - гарний клімат для розвитку творчості. Якщо є розуміння вільного володіння засобами, техніками, то легше точно, чітко обрати техніку, що підкреслюватиме художній образ, задум автора. До того ж спроможність дітей створювати дизайн-продукти протягом уроку говорить про те, що практичний досвід здобутий в ході вивчення технік графіки в школі може бути застосований для задоволення потреб суспільства і реалізації особистих творчих задумів в сфері графічного дизайну.

Використання прийомів графіки на уроках образотворчого мистецтва необхідно співвідносити із ціллю, яку бажано досягнути, оцінювати її доречність та необхідність. Різновиди графіки можуть використовуватися як основне завдання чи допоміжний засіб. Практичне напрацювання навичок сприяє розвитку мисленєвих процесів, розширенню кругозору, а за умов розширення кругозору спрощується процес вирішування задач в будь-якій діяльності – відбувається пошук відповіді за аналогією. Використання графічних технік на уроках образотворчого мистецтва необхідне та можливе, навідь за умов нестачі матеріального устаткування, адже технік дуже багато і можна вільно обирати і використовувати доступні.

Практика вивчення технік графіки на уроках образотворчого мистецтва в середній школі повинна розвиватися і справою молодих фахівців буде готувати методичний грунт для таких занять. До технік графіки частіше залучаються новітні технології, тому ці техніки мають перспективи розвитку.

змещено на Allbest.ru

Страницы: 1 2 3 Вплив різних видів музичної діяльності на слухове сприймання в молодших школярів
Музика – мистецтво, що впливає, в основному, на почуття, емоції людини. Вона може примусити сумувати чи радіти, тривожитися чи торжествувати. Музика здатна надихнути людей чи заспокоїти їх. Музика мо ...

Завдання курсу математики в початковій школі
Більшість питань математичної освіти повинні бути засвоєні в початкових класах на такому рівні, щоб стати надбанням учнів на все життя. Решта питань програми з математики для початкових класів опраць ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net