конкурс авторського мистецтва.
Кожен вихованець повинен знайти для себе справу до душі, відчути почуття успіху, впевненості в собі, без чого неможливо сформувати гідність і моральну стійкість людини. Тож, велика увага приділяється художньо-естетичному вихованню. У центрі працюють гуртки художньої самодіяльності, технічної творчості:
танцювальний;
вокальний;
літературний "Живе слово";
"Хутровик";
театральний.
У центрі створені всі умови для проведення позаурочної роботи. Згідно плану проводяться групові, загальноліцейні заходи.
Щороку учні приймають активну участь в обласному огляді художньої самодіяльності і технічної творчості. За участь в огляді технічної творчості ліцей завжди посідає призові місця.
Фізичне виховання - це складова система виховання, спрямована на зміцнення здоров'я людини, її фізичний розвиток.
У центрі діють спортивні секції, до яких, доречі, залучаються "важкі" учні і учні з неблагополучних сімей.
Проводяться конкурси:
Ну-мо, дівчата!
Ну-мо, хлопці!, а також спортивний тиждень на тему "Богатирська наша сила"
Стало традиційним проведення туристичного походу і Дня здоров'я під девізом: "Спорт протягом життя" за маршрутом: центр - Пісчанський ліс - центр (весна, осінь - двічі на рік).
При проведенні позаурочної роботи велика увага приділяється патріотичному вихованню підростаючого покоління. Це і вивчення історії України, Харківщини. Так, до 350-річчя міста були проведені екскурсії до музеїв, обзорні екскурсії по місті, конкурси газет, виховні відкриті години, уроки мужності. Створений музей "Старовинні речі Слобожанщини" руками учнів і педколективу.
Згідно планування щодо організації та проведення виховної роботи в центрі, а також громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності для учнів були проведені тематичні вечори, уроки, лекції, бесіди, семінари на теми: "Суть громадянського виховання", "Підходи та принципи виховання громадянина", "Роль учнівського самоврядування" тощо. Крім цього практикується обговорення державних документів, перегляд політичних передач по телебаченню, "круглих столів", реферати на теми: "Україна - європейська держава", "Сучасна українська держава і світ", "Цікава політична фігура в Україні", проведення літературного вечора "Україно, моя Україно, я для тебе на світі живу". У бібліотеці були організовані тематичні виставки "Україна в біографіях і фактах", "Ми -українці!".
Одним із найважливіших напрямків виховної роботи у центрі є робота з пільговим контингентом, соціального захисту дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. У поточному році навчається і виховується 24 сироти. Вони отримують безкоштовне трьохразове харчування, матеріальну допомогу. Соціальна робота у центрі спрямована на здійснення повсякденної опіки учнів цієї категорії з метою подолання життєвих труднощів, збереження і підвищення їх соціального статусу. Процес розвитку і навчання дітей-сиріт супроводжується під наглядом майстрів виробничого навчання, класних керівників, практичного психолога, заступника директора з навчально-виховної роботи. Сутність такої діяльності є, насамперед, залучення дітей-сиріт у позаурочну творчу діяльність - участь у гуртках художньої самодіяльності і спортивних секціях. Адміністрація центру надає практичну допомогу у вирішенні багатьох проблем соціального та правового захисту учнів-сиріт, особливо тим, які проживають у гуртожитку.
Форми організації
вивчення природознавства в початкових класах
У зв'язку з особливостями змісту курсу природознавства, завданнями, розв'язуваними в навчально-виховному процесі, розрізняють наступні організаційні форми вивчення природи молодшими школярами; урок, ...
Ігри як засіб екологічного виховання
Екологічне виховання школярів має неодмінно поєднуватись з екологічною освітою. А його з успіхом можна здійснювати в такій формі навчання, як ігрові. Гратися люблять, як відомо усі діти і, включаючи ...
Читання як вид навчальної діяльності
Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>