Організація виховної роботи з учнями в позаурочний час

Педагогіка: історія і сьогодення » Організація виховної роботи з учнями в позаурочний час

Сторінка 6

конкурс авторського мистецтва.

Кожен вихованець повинен знайти для себе справу до душі, відчути почуття успіху, впевненості в собі, без чого неможливо сформувати гідність і моральну стійкість людини. Тож, велика увага приділяється художньо-естетичному вихованню. У центрі працюють гуртки художньої самодіяльності, технічної творчості:

танцювальний;

вокальний;

літературний "Живе слово";

"Хутровик";

театральний.

У центрі створені всі умови для проведення позаурочної роботи. Згідно плану проводяться групові, загальноліцейні заходи.

Щороку учні приймають активну участь в обласному огляді художньої самодіяльності і технічної творчості. За участь в огляді технічної творчості ліцей завжди посідає призові місця.

Фізичне виховання - це складова система виховання, спрямована на зміцнення здоров'я людини, її фізичний розвиток.

У центрі діють спортивні секції, до яких, доречі, залучаються "важкі" учні і учні з неблагополучних сімей.

Проводяться конкурси:

Ну-мо, дівчата!

Ну-мо, хлопці!, а також спортивний тиждень на тему "Богатирська наша сила"

Стало традиційним проведення туристичного походу і Дня здоров'я під девізом: "Спорт протягом життя" за маршрутом: центр - Пісчанський ліс - центр (весна, осінь - двічі на рік).

При проведенні позаурочної роботи велика увага приділяється патріотичному вихованню підростаючого покоління. Це і вивчення історії України, Харківщини. Так, до 350-річчя міста були проведені екскурсії до музеїв, обзорні екскурсії по місті, конкурси газет, виховні відкриті години, уроки мужності. Створений музей "Старовинні речі Слобожанщини" руками учнів і педколективу.

Згідно планування щодо організації та проведення виховної роботи в центрі, а також громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності для учнів були проведені тематичні вечори, уроки, лекції, бесіди, семінари на теми: "Суть громадянського виховання", "Підходи та принципи виховання громадянина", "Роль учнівського самоврядування" тощо. Крім цього практикується обговорення державних документів, перегляд політичних передач по телебаченню, "круглих столів", реферати на теми: "Україна - європейська держава", "Сучасна українська держава і світ", "Цікава політична фігура в Україні", проведення літературного вечора "Україно, моя Україно, я для тебе на світі живу". У бібліотеці були організовані тематичні виставки "Україна в біографіях і фактах", "Ми -українці!".

Одним із найважливіших напрямків виховної роботи у центрі є робота з пільговим контингентом, соціального захисту дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. У поточному році навчається і виховується 24 сироти. Вони отримують безкоштовне трьохразове харчування, матеріальну допомогу. Соціальна робота у центрі спрямована на здійснення повсякденної опіки учнів цієї категорії з метою подолання життєвих труднощів, збереження і підвищення їх соціального статусу. Процес розвитку і навчання дітей-сиріт супроводжується під наглядом майстрів виробничого навчання, класних керівників, практичного психолога, заступника директора з навчально-виховної роботи. Сутність такої діяльності є, насамперед, залучення дітей-сиріт у позаурочну творчу діяльність - участь у гуртках художньої самодіяльності і спортивних секціях. Адміністрація центру надає практичну допомогу у вирішенні багатьох проблем соціального та правового захисту учнів-сиріт, особливо тим, які проживають у гуртожитку.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11Особливості вищої біотехнологічної освіти
Метою вищої професійної освіти, як відомо, являється не вузькопрофесійна підготовка, а широка природничо-наукова, загальнокультурна, соціально і індивідуально значуща підготовка, що безперервно розви ...

Позашкільна екологічна освіта та виховання
Позашкільна екологічна освіта та виховання, як інтегральна форма "екологізації" навчально-виховного процесу, спрямована на забезпечення потреб особистості у творчій самореалізації, поглибле ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2022 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net