Організація виховної роботи з учнями в позаурочний час

Педагогіка: історія і сьогодення » Організація виховної роботи з учнями в позаурочний час

Сторінка 6

конкурс авторського мистецтва.

Кожен вихованець повинен знайти для себе справу до душі, відчути почуття успіху, впевненості в собі, без чого неможливо сформувати гідність і моральну стійкість людини. Тож, велика увага приділяється художньо-естетичному вихованню. У центрі працюють гуртки художньої самодіяльності, технічної творчості:

танцювальний;

вокальний;

літературний "Живе слово";

"Хутровик";

театральний.

У центрі створені всі умови для проведення позаурочної роботи. Згідно плану проводяться групові, загальноліцейні заходи.

Щороку учні приймають активну участь в обласному огляді художньої самодіяльності і технічної творчості. За участь в огляді технічної творчості ліцей завжди посідає призові місця.

Фізичне виховання - це складова система виховання, спрямована на зміцнення здоров'я людини, її фізичний розвиток.

У центрі діють спортивні секції, до яких, доречі, залучаються "важкі" учні і учні з неблагополучних сімей.

Проводяться конкурси:

Ну-мо, дівчата!

Ну-мо, хлопці!, а також спортивний тиждень на тему "Богатирська наша сила"

Стало традиційним проведення туристичного походу і Дня здоров'я під девізом: "Спорт протягом життя" за маршрутом: центр - Пісчанський ліс - центр (весна, осінь - двічі на рік).

При проведенні позаурочної роботи велика увага приділяється патріотичному вихованню підростаючого покоління. Це і вивчення історії України, Харківщини. Так, до 350-річчя міста були проведені екскурсії до музеїв, обзорні екскурсії по місті, конкурси газет, виховні відкриті години, уроки мужності. Створений музей "Старовинні речі Слобожанщини" руками учнів і педколективу.

Згідно планування щодо організації та проведення виховної роботи в центрі, а також громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності для учнів були проведені тематичні вечори, уроки, лекції, бесіди, семінари на теми: "Суть громадянського виховання", "Підходи та принципи виховання громадянина", "Роль учнівського самоврядування" тощо. Крім цього практикується обговорення державних документів, перегляд політичних передач по телебаченню, "круглих столів", реферати на теми: "Україна - європейська держава", "Сучасна українська держава і світ", "Цікава політична фігура в Україні", проведення літературного вечора "Україно, моя Україно, я для тебе на світі живу". У бібліотеці були організовані тематичні виставки "Україна в біографіях і фактах", "Ми -українці!".

Одним із найважливіших напрямків виховної роботи у центрі є робота з пільговим контингентом, соціального захисту дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. У поточному році навчається і виховується 24 сироти. Вони отримують безкоштовне трьохразове харчування, матеріальну допомогу. Соціальна робота у центрі спрямована на здійснення повсякденної опіки учнів цієї категорії з метою подолання життєвих труднощів, збереження і підвищення їх соціального статусу. Процес розвитку і навчання дітей-сиріт супроводжується під наглядом майстрів виробничого навчання, класних керівників, практичного психолога, заступника директора з навчально-виховної роботи. Сутність такої діяльності є, насамперед, залучення дітей-сиріт у позаурочну творчу діяльність - участь у гуртках художньої самодіяльності і спортивних секціях. Адміністрація центру надає практичну допомогу у вирішенні багатьох проблем соціального та правового захисту учнів-сиріт, особливо тим, які проживають у гуртожитку.

Страницы: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11Аналіз мовленнєвих навичок дітей старшого дошкільного віку створювати розповідь
Мета констатувального експерименту – визначення рівня розвитку мовленнєвих навичок дітей старшого дошкільного віку. Завдання: Розробити завдання для дітей; Підібрати показники та охарактеризувати рів ...

Творчий портрет вихователя
Сучасний вихователь! Яким він має бути? Яким його хочуть бачити діти, батьки, держава? Яким він сам себе бачить? Ці надзвичайно актуальні питання турбують сьогодні всіх нас. Ні для кого не секрет, що ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net