Пошук шляхів вдосконалення самостійної навчально-пізнавальної діяльності молодших школярів; актуальні проблеми і знахідки

Педагогіка: історія і сьогодення » Організація продуктивної самостійної діяльності молодших школярів у навчальному процесі сучасної початкової школи » Пошук шляхів вдосконалення самостійної навчально-пізнавальної діяльності молодших школярів; актуальні проблеми і знахідки

Сторінка 14

VIII. Закріплення нового матеріалу.

1. Робота з зошитом.

1). Розгляньте малюнки. Підпишіть і розфарбуйте їх. 2). Дайте відповідь на запитання.

- Які вироби з глини є у твоїй оселі?

-У яких звичаях та обрядах використовується вишитий рушник?

- На яке свято дарують писанки родичам. Друзям, знайомим ?

3). Допиши речення.

Людина, яка вміє виготовляти з глини, - гончар.

Людина, яка розписує писанки, - писанкар.

Людина, яка вишиває рушники, - вишивальниця. 4). Відгадай загадку.

Глина в кого ожива ? Творить з неї хто дива? В кого посуд ніби жар? Ну, звичайно ж, це гончар.

IX. Підсумок уроку.

Якими ремеслами володіли українці?

Яке з ремесел вам найбільше припало до душі ?

Тема. І птахи, і звірі, й квіти у природі вільні діти.

Мета. Виховувати бережне ставлення до природи, розвивати уміння формулювати оцінні судження, збагачувати мовлення дітей образними словами і висловами.

Обладнання. Малюнки берези, шпака, синички; шпаківні, слова на картках.

Хід уроку

І. Мовна розминка.

1. Фонетична зарядка і відгадування загадки.

- Діти, хто з вас відгадає,

Що за пташка так співає?

Як горобчик, цвірінчить,

Мов сорока, скрекотить,

Наче качка, кряче, Мов дитина, плаче? Вимовляє, як захоче Навіть деякі слова. То мов курочка сокоче, То регоче, мов сова . Хто ж виспівує отак?! Молодці! Вгадали .

Діти відтворюють звуки, які видають птахи, названі у вірші. 2.Гра "Відгадай за описом".

-Я вам опишу представника живої природи. Впізнайте, хто це. "Ніжна, тендітна, білокора, її квіти — сережки". (Береза). "Спинка Зеленувата, животик жовтуватий. Чорненька шапочка. Ось така невеличка пташечка". (Синичка).

Учитель виставляє малюнки шпака, берези, синички.

— Прочитайте текст. Чи зустріли ви ці слова?

3.Читання деформованого тексту.

шіНа аїг

роХоші шіна аїг. раГні мат ребези. кільСки б агях тапхів! туСкаютш троскаті лидят. риКчать пашки. А кя вситятьс нйсиці! дюЛи сачто дохять| в айг лусхати ліве тапхів.

II. Повідомлення теми і мети уроку.

- Як ви думаєте, ці люди, які ходять у гай, люблять природу? А за що ] ви любите природу?

— Які вірші, оповідання допомогли вам зрозуміти значення природи?! В яких говорилось про те, як треба до неї ставитись?

- У який розділ об'єднані ці твори?

— Продовжуючи цей розділ, ми сьогодні прочитаємо твори поетів Ліни Костенко і Любові Забашти, письменника Івана Сенченка.

III. Опрацювання вірша Л. Забашти "Берізонька".

1. Робота над заголовком,

а) Гра "Блискавка".

- Прочитайте слова на картках. Подумайте, що їх об'єднує. Спробуйте їх усі запам'ятати.

Слова на картках: береза, березняк, берізка, берізонька, березовий. —Хто запам'ятав і може назвати усі 5 слів? — Що їх об'єднує?

—Якби ви були поетом, як назвали б вірш, в якому описане це дерево?

2. Слухання вірша, який читає учитель.

- Послухайте вірш видатної української поетеси Л. Забашти, і скажіть, чому вона назвала його "Берізонька", а не "Береза".

3.Словникова робота.

Мавка — казкова лісова істота в образі гарної дівчини з розпущеним волоссям.

4. Читання учнями (напівголосне).

-З яким проханням звертається до вас поетеса?

Читання вірша вголос "ланцюжком" по строфах.

-Які із висловів здалися вам незвичайними?

Бесіда з переходом на вибіркове читання.

—Знайдіть слова, які підкреслюють, що поетеса любить це дерево. —Якою описано берізку: веселою, радісною чи сумною і одинокою? чому ви так думаєте?

Про яку зелену сестричку пише поетеса?

А що це за друг лісу?

Від чого застерігає поетеса? Як ви гадаєте, чому не можна точити сік?

7. Читання вірша з лінійкою.

- Прочитайте вірш, напівприкриваючи букви лінійкою. 8.Виразне читання вірша.

- Прочитайте вірш, передаючи голосом ніжність, прохання і застереження.

IV.Опрацювання вірша Л. Костенко "Перекинута шпаківня".

1. Розвиток зв'язного мовлення.

Розгляньте малюнок шпака, якого назвали другом лісу, добрим птахом.

Хто може описати зовнішність птаха?

(Цей птах невеликий, трохи більший за горобця. Пір'я на ньому чорне, блискуче, з світлими крапочками).

- Чому його називають другом лісу? (Поїдає різних комах — шкідників дерев).

Як називаються дерев'яні будиночки, в яких живуть шпаки? Де беруться вони на деревах?

2.Робота над заголовком.

Прочитайте назву вірша. Чому шпаківня може бути перекинута? 3.Виразне читання вірша вчителем.

Яка ж біда сталася у сім'ї шпака?

4. Мовчазне читання вірша.

5. Аналіз змісту з вибірковим читанням.

—Чому пташенята такі безпорадні?

—Хто перевернув шпаківню? Поясніть вислів "денцем догори". Чому —поетеса вітер назвала «чорногривим»?

—Хто не міг зарадити біді? Прочитайте прохання шпаченят. Які по чуття виникають у вас після цих слів? —Хто був причиною такої біди?

— Які слова передають щире співчуття поетеси птахам? 7. Виразне читання вірша.

Страницы: 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19



Засоби та методи удосконалення фізичних якостей дітей молодшого шкільного віку
Оптимальне функціонування системи фізичної підготовки дітей молодшого шкільного віку базується на використанні загально педагогічних принципів і методів навчання. Основним засобом вдосконалення фізич ...

Завдання і складові здорового способу життя
Кожна людина хоче бути здоровою. Кожен мріє про повне, ідеальне здоров’я. Але що ж це таке – здоров’я? Чи існує чітке визначення цього стану? Якою є його норма? Питання, що розуміти під нормою здоров ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2018 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net