Пошук шляхів вдосконалення самостійної навчально-пізнавальної діяльності молодших школярів; актуальні проблеми і знахідки

Педагогіка: історія і сьогодення » Організація продуктивної самостійної діяльності молодших школярів у навчальному процесі сучасної початкової школи » Пошук шляхів вдосконалення самостійної навчально-пізнавальної діяльності молодших школярів; актуальні проблеми і знахідки

Сторінка 17

Діти відповідають, а вчитель доповнює їхні відповіді і пояснює, що листки у хвойних дерев не тільки вузенькі, а й покриті восковим нальотом, від менше випаровують вологи.

2. Фізкультхвилинка.

Ми в стрункі стаєм рядки,

виправляємо гілки.

Ледь зіп'явшись з корінців, Дістаєм до промінців,

Ми стискаєм їх вогонь в зелені своїх долонь,

Хилять свіжі вітерці вправо, вліво стовбурці,

Ще й верхівки кожен ряд

Нахиля вперед, назад.

3. Робота з колекційним матеріалом. Діти розглядають колекцію і визначають, яким рослинам належать плоди і насіння, які в них розміри, форма, забарвлення. Яке значення для рослин має плід?

Яке значення для поширення насіння й плодів мають гачечки (лопух, череда), парашутик (кульбаба, осот), а також смак і забарвлення ягід горобини, ожини, бузини?

Чому, на вашу думку, птахів називають "шишкар", "дрізд - горобинник"?

VI. Закріплення нового матеріалу. 1. Робота з підручником.

Опрацювання статті "Дерева, кущі, трави", "Плоди і насіння",

Як спостерігати за рослинами". За допомогою вчителя учні будують схему розвитку рослин:

набубнявіли бруньки — з'явилися листочки — рослина квітує - на місці квіток утворилися плоди — плоди дозріли — листя пожовкло — листя опало. Журі визначає, хто найправильніше це зробить.

Відповіді на питання після текстів.

Робота у зошитах.

Діти записують свої спостереження у зошити і дають відповіді (письмово) на поставлені у ньому запитання (сторінка 22-23).

4. Цікава вікторина (запитання до команд).

Які дерева (кущі) є символами України?

З якими деревами і кущами порівнюють гарних дівчат?

З яким деревом порівнюють сильних юнаків?

Які місяці мають назву, що походить від назви дерева?

V І. Підсумок уроку.

Чим відрізняється дерево від куща?

Які ви знаєте дерева? Кущі?

Які зміни відбуваються з рослинами протягом року? Які хвойні рослини ростуть у вашій місцевості? Яке значення для рослин має плід? Всі дуже добре попрацювали на уроці, були активними. А зараз Зайчик і Білочка визначать переможців і нагородять їх призами.

VIІ. Домашнє завдання.

Опрацювати статті підручника: "Дерева, кущі, трави", "Плоди і насіння", " Як спостерігати за рослинами", спостерігати за змінами в житті рослин, дати відповіді на питання у підручнику.

Тема. Розмноження рослин. Охорона рослин.

Мета. Продовжити формування в учнів поняття: "Рослина - частина живої11 ч І роди". Ознайомити учнів з різними типами рослин, їх розмноженням. Зверн у т и увагу учнів на значення рослин в житті людини, дати відомості про Червону мину. Виховувати бережливе ставлення до природи, любов до рідного краю. Розвивати спостережливість, кмітливість, розуміння прекрасного в природі.

Обладнання: ілюстрації із зображенням різних рослин; формати із зображенням саду, городу, лісу; натуральні наочні предмети (насіння, бульби, листки, стебла рослин).

Хід уроку

І. Хвилинка спостережень.

-Які зміни ви спостерігали в неживій природі?

Який сьогодні день?

Чи були протягом тижня опади? Які саме?

В яких межах коливалася температура? Про що це свідчить?

Чи змінили свій вигляд рослини? Як саме?

Що змінилося в поведінці тварин? -Які птахи відлетіли у теплі краї?

-Які роботи люди виконують на полях, фермах, вулицях? (Черговий учень перевіряє виконання записів у зошитах для самостійної І м» поти).

П.Перевірка домашнього завдання. 1.1ндивідуальне опитування: К-5, ст. 13-14. 2.Гра "Хто де росте?"

(Розвішують формати із зображенням саду, городу, лісу, на яких є порожні квадрати; учням дають конверти, в яких містяться картинки із зображенням І й і них рослин).

-Зараз ми будемо садівниками. Для цього розділимось на дві команди, і .ждання полягає в тому, щоб посадити рослини там, де вони мають рости. Виграє та команда, яка швидше і безпомилково виконає завдання.

- Що потрібно для того, щоб ці рослини росли? - Як доглядати за кімнатними рослинами?

Ш. Актуалізація опорних знань.

- Сьогодні ми "посадили" багато рослин. Вони водночас і схожі, і ршоманітні. Цікаво, звідки взялась така велика кількість рослин? Ось яку історію мені розповіли.

В одному царстві росла прекрасна квітка. Всі милувалися її красою. Але вона була сумна, бо не мала біля себе сусідів. Єдиною її втіхою була насінинка, з якою вона розмовляла та голубила й колисала її. Та однієї ночі безжальний вітер вирвав з рук квітки насінинку і кинув у землю. Красуня дуже плакала, поливаючи насінинку дрібними сльозами. Але одного ранку сталося диво: там, де впала насінинка, виросла чудова рослина, схожа на свою матір. З того часу квітка не була сама.

IV. Повідомлення теми та завдань уроку.

Ми дізналися, як з насіння виросла нова рослина. Тому на сьогоднішньому уроці ми ознайомимось з розмноженням рослин та їх охороною.

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Розповідь вчителя з елементами бесіди. Розмноження — це відтворення собі подібних, що є властивістю всіх живих організмів. Саме завдяки цьому підтримується чисельність рослин. Ви вже знаєте, що більшість рослин розмножується насінням.

Страницы: 12 13 14 15 16 17 18 19Приклади винахідницьких задач
Задача «Молюски стежать за Місяцем». Конхіокультура (розведення молюсків) — одна з давніх і дуже прибуткових галузей культурного океанічного господарства. Приблизно через вісім днів після ікрометання ...

Організація спілкування з хлопчиками і дівчатками
Пам'ятка для педагогів та батьків Ніколи не забувайте, що перед вами не просто дитина, а хлопчик або дівчинка з властивими їм особливостями сприйняття, мислення, емоцій. Виховувати, навчати і навіть ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net