Критерії та рівні сформованості музично-інтелектуальних умінь молодших школярів

Педагогіка: історія і сьогодення » Формування музично-інтелектуальних умінь учнів молодших класів » Критерії та рівні сформованості музично-інтелектуальних умінь молодших школярів

Сторінка 15

Зараз я розповім вам легенду про цей інструмент.

Легенда в кобзі

Коли Бог створив нашу землю - Боже чудо, і все, що живе на з, розселив людей у всьому світлу.…Але людям хотілося мати щось своє, особливе, що виражало б їхньому душу. Тому й вирішили вони послати до Бог своїх дітей, щоб Бог наділив їх даром, що визначив би їхню сутність на віка вічні.

Прийшли діти у світлицю до Бог і почали просить у те, що наказали їм батьки. Бог кожному дав те, що просили. Коли все розійшлися, біля порога залишився сидіти маленький хлопчик.

- А ти хто?

- Я, Господи, українець.

- А чому нічого не просив?

- Як же я міг лізти поперед усіх на Божі очі?

- Вихований ти, хлопчик, зараз подумаю, що б дати твоєму народу?

Почав Бог шукати: всі вже роздав, до останнього подарунка. Простягнув тоді Бог руку, взяв свій дивний музичний інструмент.

- Візьми!. Це скарбниця пісень. Торкнешся пальцями струн - задзвенить музика. Яка в тебе думка, така й пісня народиться. І не буде на світі людини, якого не зачепить за душу твоя пісня, не зробить його краще, добріше. Рідним буде давати силу й твердження своєї сутності, чужих - дивувати красою й силою духу вашого народу. Бережіть скарбницю, тому що чужі руки зроблять її німий.

Приніс хлопчик Божий дарунок. Назвали його кобзою. І пішли з тих пор по всеі Україні співаючі кобзарі, носії Божого подарунка, хоронителі сили й духу народу.

У. Хто такі кобзарі?

Д. Це співаки, які ходили по селах і співали.

У. Правильно, кобзарі - старі люди, які співали пісні в житті народу. Зараз ми з вами прослухаємо пісню «Ой піду я лугом» у виконанні кобзаря. Послухайте як звучить цей інструмент. Яка картина з'являється перед вашою уявою? (слухання пісні «Ой піду я лугом»)

Д. Смутна картина, ми представляємо себе сліпого кобзаря.

У. Як, по-вашому, схожа ця картина на пісню?

Д. Так, схожа.

У. Скажіть, як називали Тараса Шевченко?

Д. Його називали кобзарем.

У. А чому?

Д. Геть написав таку книгу.

У. Дійсно. Шевченко написав книгу віршів і поем, і назвав її «Кобзар». Зараз ми з вами розучимо укр. нар. пісню «Їхав козак на війноньку».

(учитель грає першу фразу, діти повторюють, потім повторюють зі словами)

(спів першого куплета пісні)

У. Як ви думаєте, чому образ Т.Г. Шевченко до цих пор хвилює й цікавить людей? Особливо інтерес до творчості Шевченко виросла зараз, коли Україна знайшла, нарешті, незалежність, за якої так боровся великий український поет.

4 клас

Тема: «Образи природи в музиці композиторів різних країн»

Мета. Дати уявлення про різноманіття образів природи, відтворених композиторами різних країн.

Завдання. Виховувати любов і повагу до музичної культури різних країн, закріпити знання учнів про особливості музичної мови, розвивати вокально-хорові навички: широкого дихання, округленого і протяжного звучання голосних, інтонаційної виразності виконання пісень Е. Гріга «Захід сонця», Я. Степового «Зоре моя вечірняя», веснянки «Розлилися води». Розвивати музичну пам'ять, музичне мислення, уяву.

Музичний матеріал. П. Чайковський «Пролісок»; Я. Степовий «Зоре моя вечірняя»; Е. Гріг «Захід сонця», «Ранок» із сюїти «Пер Гюнт"; веснянка "Розлилися води".

Тип уроку. Комбінований.

Хід уроку:

1. Вхід під музику Першого концерту для фортепіано з оркестром П. Чайковського.

Музичне привітання. Запитання до учнів:

Які почуття викликає у вас цей музичний фрагмент? (Радість, піднесення).

Прізвище композитора, який написав цю музику, вам відоме, а пригадати вам допоможуть його твори. (Сприймання фрагментів 'Танцю маленьких лебедів" з балету "Лебедине озеро", фіналу Першого концерту для фортепіано з оркестром). Згадайте прізвище цього композитора? (П. Чайковський).

Страницы: 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20Структура та зміст досліду в роботі з дітьми дошкільного навчального закладу
Пошукова діяльність проводиться в окремій системі. Структура дослідів має багато спільного із спостереженнями. Перший етап - підготовка дітей до досліду. Вихователь проводить з дітьми бесіду, щоб зац ...

Вища освіта Німеччини
На сьогодні систему німецької освіти можна схематично показати наступним чином: початкова школа (4 роки), середня школа (8-річне училище або 9-річна гімназія), вища школа (університети, педагогічні В ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net