Критерії та рівні сформованості музично-інтелектуальних умінь молодших школярів

Педагогіка: історія і сьогодення » Формування музично-інтелектуальних умінь учнів молодших класів » Критерії та рівні сформованості музично-інтелектуальних умінь молодших школярів

Сторінка 21

Сонечко чекає, коли ми про нього заспіваємо. Саме навесні здавна водили хороводи, оспівуючи й закликаю- чи сонце. То ж починаймо водити сонячний хоровод, який наближає весну, і співати пісню "Сонечко".

Виконання: музика і вірші В.Верховинця "Сонечко".

Перший куплет-діти водять хоровод, співають Лясолька і Барвик;

Другий куплет - діти виконують у хороводі дві фрази, продовжує співати вчитель, репризу виконують діти разом.

Учитель. Відчуймо тепло сонячних промінчиків, подумаймо про красу природи, радість життя. А допоможе нам у цьому музичний твір Дмитра Бортнянського "Соната С-сА".

Сприймання: Д. Бортянський "Соната С-а.

•Скажіть, що ви відчули, слухаючи такий твір? Учитель. Отже, ознайомившись із притчами В. Сухомлинського, з музичними творами Г. Саська, П. Чайковського, Д. Бортнянського, виконуючи пісні українських композиторів, ми відтворили в уяві красу природи, побачили її пробудження.

Урок візуального мистецтва Учитель. Зараз ми продовжимо знайомство з притчами В. Сухомлинського; будемо фантазувати, працюючи у власній художній майстерні; познайомимося із творами художників. С. Шишка "Весна над Дніпром", О. Шовкуненка "Весна", А.Шарія "Весна іде", В.Зарець-кого "Сад квітне".

•Чого ви очікуєте від уроку, дайте відповідь за опорою:

Від себе я очікую . Від товаришів я очікую .

Від учителя я очікую . Я хочу навчитися .

Сприймання: Д.Бортнянський "Соната С-сЬґ (експозиція).

•Скажіть, що ви відчули під час слухання фрагменту музичного твору та перегляду репродукцій картин художників?

•Діти, чи ви знаєте, що таке експозиція?

Барвик. Я був на експозиції мариністів у музеї, бачив надзвичайно гарні полотна видатних художників. Це мене дуже вразило.

Лясолька. І я була в музеї, але на експозиції ляльок, які створила майстриня Ольга Мамонт. Я так цим захопилася, що зараз роблю ляльку з ниточок та тканини. А навчає мене бабуся.

Учитель. Ось і ми з вами зараз відкриємо експозицію живописних творів митців. (Демонструє репродукції картин).

Що ви відчули під час перегляду цих творів?

Скажіть: що таке фантазія?

Учитель. Фантазування - це один із проявів неповторної творчості кожного з нас, бо без фантазії неможлива творчість, створення чогось нового, надзвичайного, яке належить тільки творцю. Люди з багатою фантазією цікаві, і думки їхні не порожні.

Сьогодні кожен із вас буде працювати у власній художній майстерні.

Лясолька. А що ж таке художня майстерня?

Барвик. Я знаю! Художня майстерня - це місце, де людина не тільки уявляє майбутній твір, а й створює його: пише картини, робить скульптури з мармуру.

Учитель. Так, саме в художній майстерні народжується твір мистецтва завдяки фантазії, уяві, надзвичайній майстерності митця. Художня майстерність - це володіння митцем різними техніками виконання, що допомагають йому в роботі.

Я знаю, що на уроці музичного мистецтва ви багато уваги приділили притчі В. Сухомлинського "Жайворонок і Сонце", оспівували весну - мудру і прекрасну.

Послухайте музичний твір "Весна" з хорової кантати "Пори року" Лесі Дичко, сучасного українського композитора.

Сприймання: Л. Дичко "Весна" з хорова кантати "Пори року".

•Уявіть образи твору, що їх задумав автор і виконав хор.

•Які ж барви народжує ця музика?

Творча робота: "Музика Лесі Дичко на мольберті ." Учитель. У вашій художній майстерні звучатиме музика. Відтворіть на папері народжені у вашій уяві образи. Лясолька й Барвик зроблять вернісаж, експозицію ваших робіт. А я розкажу вам ще одну притчу В.Сухомлинського.

Страницы: 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25Соціальна реабілітація та інтеграція дитини з особливостями психофізичного розвитку
Визнання нашою державою Конвенції ООН щодо прав дитини підвищило увагу суспільства до проблем дітей з особливостями психофізичного розвитку, створення сприятливих умов для соціальної реабілітації та ...

Мета залучення шестирічних дітей до шкільного життя
Слід виділити три аспекти цього питання. 1. Можливо здаватися парадоксальним, якщо сказати, що шестирічна дитина більш готова до початку шкільного життя, ніж семирічна. Проте тут немає нічого парадок ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2020 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net