Критерії та рівні сформованості музично-інтелектуальних умінь молодших школярів

Педагогіка: історія і сьогодення » Формування музично-інтелектуальних умінь учнів молодших класів » Критерії та рівні сформованості музично-інтелектуальних умінь молодших школярів

Сторінка 21

Сонечко чекає, коли ми про нього заспіваємо. Саме навесні здавна водили хороводи, оспівуючи й закликаю- чи сонце. То ж починаймо водити сонячний хоровод, який наближає весну, і співати пісню "Сонечко".

Виконання: музика і вірші В.Верховинця "Сонечко".

Перший куплет-діти водять хоровод, співають Лясолька і Барвик;

Другий куплет - діти виконують у хороводі дві фрази, продовжує співати вчитель, репризу виконують діти разом.

Учитель. Відчуймо тепло сонячних промінчиків, подумаймо про красу природи, радість життя. А допоможе нам у цьому музичний твір Дмитра Бортнянського "Соната С-сА".

Сприймання: Д. Бортянський "Соната С-а.

•Скажіть, що ви відчули, слухаючи такий твір? Учитель. Отже, ознайомившись із притчами В. Сухомлинського, з музичними творами Г. Саська, П. Чайковського, Д. Бортнянського, виконуючи пісні українських композиторів, ми відтворили в уяві красу природи, побачили її пробудження.

Урок візуального мистецтва Учитель. Зараз ми продовжимо знайомство з притчами В. Сухомлинського; будемо фантазувати, працюючи у власній художній майстерні; познайомимося із творами художників. С. Шишка "Весна над Дніпром", О. Шовкуненка "Весна", А.Шарія "Весна іде", В.Зарець-кого "Сад квітне".

•Чого ви очікуєте від уроку, дайте відповідь за опорою:

Від себе я очікую . Від товаришів я очікую .

Від учителя я очікую . Я хочу навчитися .

Сприймання: Д.Бортнянський "Соната С-сЬґ (експозиція).

•Скажіть, що ви відчули під час слухання фрагменту музичного твору та перегляду репродукцій картин художників?

•Діти, чи ви знаєте, що таке експозиція?

Барвик. Я був на експозиції мариністів у музеї, бачив надзвичайно гарні полотна видатних художників. Це мене дуже вразило.

Лясолька. І я була в музеї, але на експозиції ляльок, які створила майстриня Ольга Мамонт. Я так цим захопилася, що зараз роблю ляльку з ниточок та тканини. А навчає мене бабуся.

Учитель. Ось і ми з вами зараз відкриємо експозицію живописних творів митців. (Демонструє репродукції картин).

Що ви відчули під час перегляду цих творів?

Скажіть: що таке фантазія?

Учитель. Фантазування - це один із проявів неповторної творчості кожного з нас, бо без фантазії неможлива творчість, створення чогось нового, надзвичайного, яке належить тільки творцю. Люди з багатою фантазією цікаві, і думки їхні не порожні.

Сьогодні кожен із вас буде працювати у власній художній майстерні.

Лясолька. А що ж таке художня майстерня?

Барвик. Я знаю! Художня майстерня - це місце, де людина не тільки уявляє майбутній твір, а й створює його: пише картини, робить скульптури з мармуру.

Учитель. Так, саме в художній майстерні народжується твір мистецтва завдяки фантазії, уяві, надзвичайній майстерності митця. Художня майстерність - це володіння митцем різними техніками виконання, що допомагають йому в роботі.

Я знаю, що на уроці музичного мистецтва ви багато уваги приділили притчі В. Сухомлинського "Жайворонок і Сонце", оспівували весну - мудру і прекрасну.

Послухайте музичний твір "Весна" з хорової кантати "Пори року" Лесі Дичко, сучасного українського композитора.

Сприймання: Л. Дичко "Весна" з хорова кантати "Пори року".

•Уявіть образи твору, що їх задумав автор і виконав хор.

•Які ж барви народжує ця музика?

Творча робота: "Музика Лесі Дичко на мольберті ." Учитель. У вашій художній майстерні звучатиме музика. Відтворіть на папері народжені у вашій уяві образи. Лясолька й Барвик зроблять вернісаж, експозицію ваших робіт. А я розкажу вам ще одну притчу В.Сухомлинського.

Страницы: 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25Особливості соціально-професійної адаптації молоді
Професійна адаптація - найважливіший етап процесу професійного самовизначення людини. На цьому етапі виявляються недоліки попередньої професійної орієнтації і професійної підготовки, здійснюється про ...

Контроль та оцінка ефективності організації процесу фізичної підготовки
Розроблені педагогічні умови організації фізичної підготовки дітей 6 – 7 років, що враховують вікові закономірності розвитку організму, вимагають контролю і оцінки ефективності його педагогічної діял ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net