"Кргг і Жайворонок"
У пшениці помостив гніздо Жайворонок. Знайшов ямку, наносив м'якеньких стеблинок, знайшов кілька пір'їнок - оце й хатка. Знявся в синє небо й заспівав радісно:
- У мене хатка! У мене хатка!
А поруч із Жайворонковою хатою вирив собі нору Кріт. Рідко показувався він із нори - тільки ввечері та вранці вилазив. Одного разу говорить Кріт співчутливо Жайворонкові:
- Жалко мені тебе, друже. Немає в тебе справжньої хатки. Давай я вирию тобі нору. Тепла, затишна буде в тебе хата.
Засміявся Жайворонок, злетів у небо, заспівав: -У мене дітки маленькі в хатці! У мене дітки маленькі в хатці!
Слухав Кріт Жайворонкову пісню, і так стало йому боляче й жалко, що тільки й мовив: - Бідний Жайворонок .
•Чому Жайворонок полюбляє політ у небо, а Кріт ховається до нірки в землі?
•Що подарувала Кроту природа, а що - Жайворонку?
Так, красиву хутряну шубку - Кроту, а пісню - Жайворонку.
Дивіться, як цікаво: хоч Жайворонок дуже полюбляє небо й Сонечко, та своє гніздечко в'є на землі, виводячи й виховуючи на ній пташенят.
Чому ми кажемо, що кожному - своє?
Невже Жайворонок і справді бідний?
Наприкінці нашого заняття, після творчої праці подумайте і скажіть, який музичний твір ви б хотіли послухати ще раз.
Сприймання: музика за вибором учнів. Учитель. Плекаймо разом у своєму серці добро, любов до краси, до природи, до рідної землі.
2 Клас 1 чверть 7-й урок
Тема чверті: „Три типи музики - пісня, танець, марш.”
Тема уроку: „Характерні ознаки різних видів танцю на прикладі вальсу П.І. Чайковського та польки С. Рахманінова.”
Тип уроку: Поглиблення в тему.
Мета уроку: Збагатити уявлення учнів про відмінності різних видів танцю.
Завдання уроку: 1. Прослухавши вальс П.І. Чайковського з балету „Спляча красуня” та польку С. Рахманінова, виявити їх характерні ознаки та зробити висновки про відмінності між вальсом та полькою.
2. Вивчити 2-й і 3-й куплети пісні А. Філіпенко „Веселий музикант”. Створити виконавський план: наспівний 1-й куплет, 2-й з танцювальною легкістю, 3-й навчитися співати напівно при маршовому чіткому русі. Розвивати музичну пам'ять, музичне мислення, уяву.
Обладнання: Музичний інструмент, магнітофон, аудіо касета, картинки із зображенням танцюристів (вальс, полька), портрети композиторів П.І. Чайковського та С. Рахманінова.
Музичний матеріал: П.І. Чайковський Вальс з балету „Спляча красуня”. С. Рахманінов Полька. Українська народна пісня „Вгору, сонінко”. А. Філіпенко „Веселий музикант”.
Хід уроку:
1. Учні заходять в клас під музику вальсу П.І. Чайковського з балету „Спляча красуня”.
Вітання з учнями:
Вчитель: Знов музика прийшла до нас,
Учні: І знов радіє другий клас.
2. Актуалізація знань.
Вчитель: Діти, скажіть мені будь ласка, які твори ми слухали на попередньому уроці?
Діти: Українські народні танці „Казачок” та „Шумка”
Вчитель: Молодці, згадали. Тоді ви, мабуть, пам’ятаєте, що танець є невід’ємною частиною нашого життя. А які види танцю ми вчили, чи про які ви десь чули?
Діти: Гопак, козачок, вальс.
Вчитель: Добре. А тепер я відкрию вам таємницю. Музика, під яку ви заходили, теж чудовий танець. Як ви гадаєте, який: гопак?
Діти: Вальс.
Вчитель: А чому ви так вирішили?
Діти: Бо музика м’яка, плавна.
Вчитель: А вам цікаво, хто написав цей чудовий вальс? Цей вальс написав вже відомий вам російський композитор, який написав дуже багато творів для дітей: „Хвороба ляльки” з „Дитячого альбому”, „Танець феї драже” з балету „Лускунчик”. Як же звуть цього відомого композитора?
Зв’язки Академії з Молдавією і Валахією
Києво-Могилянській академії належить визначне місце в розвитку і зміцненні культурних зв’язків українського народу із зарубіжними країнами, зокрема південнослов’янськими, а також Молдавією, Валахією, ...
Використання ділової гри на тему "Економічна оцінка родючості ґрунтів "
Освіта - розвиток людини в процесі цілеспрямованої діяльності суспільства. В більш ширшому значенні освіта - це процес і результат засвоєння учнями систематизованих знань, набуття умінь і навичок, фо ...
Читання як вид навчальної діяльності
Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>