Критерії та рівні сформованості музично-інтелектуальних умінь молодших школярів

Педагогіка: історія і сьогодення » Формування музично-інтелектуальних умінь учнів молодших класів » Критерії та рівні сформованості музично-інтелектуальних умінь молодших школярів

Сторінка 23

Вчитель вішає на дошку портрет П.І. Чайковського.

Діти: Петро Ілліч Чайковський.

Вчитель: Так. У своїй творчості П.І. Чайковський любив звертатись до стихії танцю. Доказом цього є три його балети, які полонили світ - „Лускунчик”, „Лебедине озеро” та „Спляча красуня”. Саме з балету „Спляча красуня” наш вальс. Прослухайте тепер його з початку і до кінця дуже уважно. Бо потім ви відповісте на питання: „Що ж відрізняє вальс від інших видів танцю?”

Звучить фонограма вальсу.

Вчитель: Так чим же відрізняється вальс? Який його характер, які почуття він викликає у вас, який настрій створює?

Діти: Вальс має плавний рух, м’яке звучання. Він романтичний, надихає, хочеться танцювати, мріяти.

Вчитель: На попередніх уроках ми з’ясували, що кожен танець має своє місце у житті народу. Коли виконували гопак, козачок наші предки?

Діти: На святах, гуляннях.

Вчитель: А як ви вважаєте, де повинен звучати вальс?

Діти: На балу, весіллі, випускних вечорах.

Вчитель: Так, вальс живе навіть в наші часи. Мабуть ви чули про вечори віденського вальсу у Відні, весільний, шкільний вальс. Вальс це європейський, 3-х дольний танець, який танцюють парами. А тепер давайте трохи потанцюємо. Сильну долю будемо підкреслювати спокійним і плавним погойдуванням корпусу. Встаньте всі. А руки ваші хай відтворюють у русі мелодію.

Фонограма вальсу звучить ще раз, діти пластично відтворюють пульс та рух танцю.

Вчитель: Усі ви молодці, я ніби опинилась на справжньому балу. А тепер прослухайте ще один вид танцю - польку, ще одного відомого російського композитора С. Рахманінова.

Вчитель ставить портрет С. Рахманінова та включає фонограму.

Вчитель: Сподобалось? Чи відрізняється полька від вальсу? Чим?

Діти: Так. Полька жвава, весела, звучить уривчасто, легко.

Вчитель: Який настрій викликає у вас цей танець?

Діти: Веселий, життєрадісний. Хочеться танцювати, плескати у долоні.

Вчитель: Чудово. Зараз ми і потанцюємо і поплескаємо у долоні. Але спочатку давайте поплескаємо долонями пульс і ритм польки.

Вчитель малює на дошці ритмічну формулу:

Спочатку діти під музику відтворюють пульс, а потім і ритм. Потім вчитель та учні хлопають разом (вчитель ритм, учні - пульс; потім навпаки).

Вчитель: Бачу вам сподобалось танцювати польку. Так, це веселий запальний народний танець з дводольним ритмом, який танцювали на свята. Танцюють польку багато людей.

3. Розспівування.

Вчитель: Ми цілий тиждень не співали, від музики відпочивали. Щоб добре проспівати пісеньку, ми повинні поспівати наші розспіви. Сядьте рівно, руки покладіть на коліна. Будьте уважні.

Вчитель показує першу розспівку:

При розспіву ванні треба формувати вокально-хорові навички дітей, доцільні у цьому віці. На цій розспівці треба слідкувати за чітким промовлянням тексту, м’якою атакою звуку.

Вчитель: Деякі діти співають дуже голосно, бо вважають, що гучний спів красивий. Але ж ми знаємо, що це не так. Ось прослухайте розспівку, яку ми проспіваємо для цих дітей.

На цій розспівці діти вчаться співати легато та стаккато, правильно розподіляти дихання.

Вчитель: А зараз ми згадаємо поспів ку про дівчинку, яка захворіла, бо співала на морозі. Поспівчуваємо їй.

Ця розспівка формує відчуття ладу (мажор, мінор). Діти вчаться доносити зміст тексту, через використання мажору та мінору. Треба слідкувати за красивим округленим звуком.

4. Вивчення нової пісні. (1-й етап).

Вчитель: Пісня як і танець є невід’ємною частиною культури нашого народу. Пісня завжди поруч і в веселі, і в тяжкі часи життя людей. Зараз осінь, що в цей час робили наші предки?

Страницы: 18 19 20 21 22 23 24 25Засоби масової інформації як форма позакласної роботи
До засобів масової інформації відносяться: газети, журнали, радіо, телебачення. Вони широко використовуються в нашому житті. Що стосується середньої школи, то до засобів масової інформації можна відн ...

Життя та діяльність С.Ф. Русової
Софія Федорівна Русова (Дівоче прізвище Ліндфорс) – видатний український педагог, культурно-освітній діяч, письменниця. Народилася Софія Федорівна 18 лютого 1856 р. на Чернігівщині в с. Олешня в інте ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2019 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net