Діти: Збирали врожай, готувались до зими.
Вчитель: Тобто займались тяжкою працею. Що ж допомагало їм в цей час?
Діти: Пісні.
Вчитель: Так. Вони співали так звані землеробські пісні. Зараз я вам проспіваю пісню „Вставай, сонінко”. Послухайте уважно, та скажіть, про що розповідає пісня.
Вчитель співає виразно, чітко промовляючи слова.
Вчитель: Сподобалась вам пісня? Про що вона? Який має характер, які відчуття викликає?
Діти: Пісня розповідає про тяжку працю людей, вона лірична.
Діти вивчають 1-й куплет, чітко промовляють окремо текст. Окремо відпрацьовуються стрибки.
Окремо відпрацьовуються кінцівки фраз.
5. Робота над піснею А. Філіпенко „Веселий музикант” (2-й етап).
Повторюється 1-й куплет. Діти виконують його наспівно.
Вчитель: Тепер ми вивчимо 2-й і 3-й куплети цієї чудової пісеньки.
Діти чітко проговорюють текст 2-го куплету.
Вчитель: У цьому куплеті наш веселий музикант грає на балалайці, зазиваючи всіх до танцю. Як, на вашу думку, ми повинні заспівати цей куплет?
Діти: Весело, легко.
Вчитель: Вірно, щоб оточуючим захотілось пританцьовувати. Тому співаємо світло, легко, чітко промовляючи текст.
Таким же чином вивчається і 3-й куплет, який виконується чітко, маршово, при збереженні кантилени.
6. Вчитель: Ми сьогодні дуже плідно попрацювали. Чи сподобався вам урок?
Діти: Так.
Вчитель: Так з якими новими видами танцю ми познайомились на уроці?
Діти: Вальс та полька.
Вчитель: А яка ж між ними різниця?
Діти: Вальс має плавний рух, м’яке звучання, 3-х дольний ритм. Він виконується парами. А полька звучить уривчасто, весело, має дводольний ритм.
Вчитель: А чи потрібні танець та пісня нам?
Діти: Так, через пісню та танець ми передаємо наші почуття, настрій.
Вчитель: А в які моменти життя виконується вальс, полька, землеробські пісні?
Діти: Вальс - на балу, урочистому святі. Полька - на святі. А землеробські пісні у час збирання врожаю, щоб полегшити життя народу.
Вчитель: Тобто вони є невід’ємною частиною нашого життя, нашої культури.
А тепер я задам вам таке домашнє завдання: намалюйте будь ласка нашого веселого музиканта, який грає на музичному інструменті ,який подобається саме вам. Придумайте мелодію вальсу, чи ритмічний малюнок для польки (на ваш вибір).
Формування та розвиток музично-інтелектуальних вмінь молодших школярів є важливою проблемою музичної педагогіки й одним з її головних пріоритетів, то відображено у найвагоміших здобутках педагогічної науки і практики ХХ століття. Сучасний стан вивчення музично-інтелектуальних вмінь можна охарактеризувати як етап пошуку таких шляхів і методів, які б давали змогу: розкривати і розвивати здібності кожної дитини.
Дослідження підтвердило ефективність цілісного формування музично-інтелектуальних вмінь школярів молодшої школи, основаного на педагогічних впливах, які забезпечують динамічний розвиток усіх структурних компонентів музично-слухових, музично-естетичних здібностей та здібностей до музичної діяльності; інднвідуально-типологічному та особистісно-зорієнтованому підходах; організації змістовної музично-творчої діяльності дітей, схваленні їх найменших досягнень; створенні умов для творчої самореалізації1 особистості.
На основі аналізу й узагальнення ідей основних концепцій музичної освіти щодо розвитку музично-інтелектуальних умінь, проведеного експериментального і дослідження доведено, що формування музично-інтелектуальних умінь дітей відбувається шляхом їх залучення до активної музично-творчої діяльності, опори на національний фольклор; розвитку художньо-образної уяви, організації різноманітної художньо-змістовної та емоційно наповненої діяльності на уроці й поєднання в єдиний комплекс основних її видів, що активізує моторику, емоційну сферу дітей, сприяє вивільненню фантазії та творчої енергії, музично-творчому самовиявленню та самоствердженню.
Становлення особистості Марії Монтессорі як
гуманіста освіти дітей з
порушенням інтелекту
Встановлено, що на формування педагогічних поглядів М. Монтессорі впливали наукові ідеї видатних вчених епохи Просвітництва. Гуманістичні ідеї Ніпеля, теорія вільного виховання Ж.-Ж. Руссо, вчення пр ...
Специфіка процесу навчання
Визначення суті процесу навчання припускає виявлення його логіки. Для визначення логіки процесу навчання важливо визначити зміст понять "Логіка учбового предмету" і "логіка учбового пр ...
Читання як вид навчальної діяльності
Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>