Критерії та рівні сформованості музично-інтелектуальних умінь молодших школярів

Педагогіка: історія і сьогодення » Формування музично-інтелектуальних умінь учнів молодших класів » Критерії та рівні сформованості музично-інтелектуальних умінь молодших школярів

Сторінка 24

Діти: Збирали врожай, готувались до зими.

Вчитель: Тобто займались тяжкою працею. Що ж допомагало їм в цей час?

Діти: Пісні.

Вчитель: Так. Вони співали так звані землеробські пісні. Зараз я вам проспіваю пісню „Вставай, сонінко”. Послухайте уважно, та скажіть, про що розповідає пісня.

Вчитель співає виразно, чітко промовляючи слова.

Вчитель: Сподобалась вам пісня? Про що вона? Який має характер, які відчуття викликає?

Діти: Пісня розповідає про тяжку працю людей, вона лірична.

Діти вивчають 1-й куплет, чітко промовляють окремо текст. Окремо відпрацьовуються стрибки.

Окремо відпрацьовуються кінцівки фраз.

5. Робота над піснею А. Філіпенко „Веселий музикант” (2-й етап).

Повторюється 1-й куплет. Діти виконують його наспівно.

Вчитель: Тепер ми вивчимо 2-й і 3-й куплети цієї чудової пісеньки.

Діти чітко проговорюють текст 2-го куплету.

Вчитель: У цьому куплеті наш веселий музикант грає на балалайці, зазиваючи всіх до танцю. Як, на вашу думку, ми повинні заспівати цей куплет?

Діти: Весело, легко.

Вчитель: Вірно, щоб оточуючим захотілось пританцьовувати. Тому співаємо світло, легко, чітко промовляючи текст.

Таким же чином вивчається і 3-й куплет, який виконується чітко, маршово, при збереженні кантилени.

6. Вчитель: Ми сьогодні дуже плідно попрацювали. Чи сподобався вам урок?

Діти: Так.

Вчитель: Так з якими новими видами танцю ми познайомились на уроці?

Діти: Вальс та полька.

Вчитель: А яка ж між ними різниця?

Діти: Вальс має плавний рух, м’яке звучання, 3-х дольний ритм. Він виконується парами. А полька звучить уривчасто, весело, має дводольний ритм.

Вчитель: А чи потрібні танець та пісня нам?

Діти: Так, через пісню та танець ми передаємо наші почуття, настрій.

Вчитель: А в які моменти життя виконується вальс, полька, землеробські пісні?

Діти: Вальс - на балу, урочистому святі. Полька - на святі. А землеробські пісні у час збирання врожаю, щоб полегшити життя народу.

Вчитель: Тобто вони є невід’ємною частиною нашого життя, нашої культури.

А тепер я задам вам таке домашнє завдання: намалюйте будь ласка нашого веселого музиканта, який грає на музичному інструменті ,який подобається саме вам. Придумайте мелодію вальсу, чи ритмічний малюнок для польки (на ваш вибір).

Формування та розвиток музично-інтелектуальних вмінь молодших школярів є важливою проблемою музичної педагогіки й одним з її головних пріоритетів, то відображено у найвагоміших здобутках педагогічної науки і практики ХХ століття. Сучасний стан вивчення музично-інтелектуальних вмінь можна охарактеризувати як етап пошуку таких шляхів і методів, які б давали змогу: розкривати і розвивати здібності кожної дитини.

Дослідження підтвердило ефективність цілісного формування музично-інтелектуальних вмінь школярів молодшої школи, основаного на педагогічних впливах, які забезпечують динамічний розвиток усіх структурних компонентів музично-слухових, музично-естетичних здібностей та здібностей до музичної діяльності; інднвідуально-типологічному та особистісно-зорієнтованому підходах; організації змістовної музично-творчої діяльності дітей, схваленні їх найменших досягнень; створенні умов для творчої самореалізації1 особистості.

На основі аналізу й узагальнення ідей основних концепцій музичної освіти щодо розвитку музично-інтелектуальних умінь, проведеного експериментального і дослідження доведено, що формування музично-інтелектуальних умінь дітей відбувається шляхом їх залучення до активної музично-творчої діяльності, опори на національний фольклор; розвитку художньо-образної уяви, організації різноманітної художньо-змістовної та емоційно наповненої діяльності на уроці й поєднання в єдиний комплекс основних її видів, що активізує моторику, емоційну сферу дітей, сприяє вивільненню фантазії та творчої енергії, музично-творчому самовиявленню та самоствердженню.

Страницы: 19 20 21 22 23 24 25Інноваційні заклади освіти
Інноваційний заклад освіти — навчальний загальноосвітній заклад, в якому педагогічний та учнівський колективи експериментують, апробують чи впроваджують нові педагогічні ідеї, теорії, технології. Вид ...

Девіантна поведінка дітей та молоді як форма соціальної дезадаптації та боротьба з нею
Кожне суспільство має свою певну систему норм (цінностей), які містять вимоги до поведінки та обов'язків членів цього суспільства. Норма - це явище групової свідомості у вигляді уявлень, які схвалює ...

Читання як вид навчальної діяльності

Громадянська освіта

Читання - основний засіб навчання, інструмент пізнання навколишнього світу. >>>

Copyright © 2021 - All Rights Reserved - www.pedahohikam.net